Nejlepší hry roku 2003 podle autorů Doupěte!

Dalších dvanáct měsíců neopakovatelného herního dobrodružství se tyčí před námi. Než však nadejdou očekávané zítřky, podíváme se ještě naposledy zpět do minulosti. Vybraní autoři Doupěte tak pro vás ohodnotili nejlepší PC hry roku 2003 v mnoha klasických i netradičních kategoriích. Chcete tedy vědět, která hra byla podle nás nejlepší či nejzábavnější?
Nejlepší hry roku 2003 podle autorů Doupěte!

Loňský rok byl jedinečný, výjimečný, prostě takový, který dokáží obvyklé přívlastky jen těžko vyjádřit. Vyšlo obrovské množství mimořádně kvalitních her a z dvanácti měsíců tvrdé práce se stalo uskutečnění těch nejtajnějších snů každého recenzenta. I mezi tolika výjimečnými tituly se však našlo několik výtvorů, které nad konkurencí jasně vyčnívaly – dokáži si jasně vybavit jména těch, které by ve vašem výčtu jistě nechyběly. A protože nám právě váš názor není lhostejný, uspořádali jsme na začátku nového roku čtenářské hlasování, v rámci nějž můžete rozhodnout o nejlepší hře loňského roku a to v mnoha rozličných kategoriích.

Čtenářské hlasování je za námi a již brzy se dočkáte jeho výsledků. Ještě předtím vás však čeká také další ohlédnutí za herními tituly roku 2003. Ani my jsme si totiž nemohli nechat uniknout příležitost ohlédnout se za uplynulými dvanácti měsíci - a právě proto vám právě dnes přinášíme náš redakční žebříček a vyhodnocení těch nejlepších her. Na rozdíl od mnoha jiných a běžných anket jsme však obvyklé žánrové kategorie zavrhli a z velké části je nahradili netradičními, neobvyklými a snad i atraktivnějšími kategoriemi. V našem přehledu tak najdete nejlepší, ale také nejzábavnější, nejoriginálnější či naopak nejhorší hry. Všichni zúčastnění autoři mohli v zadaných kategoriích nominovat až tři hry, které byly automaticky odměněny stanoveným počtem bodů - součtem jsme pak dospěli ke konečnému výsledku i vítězům, kteří plně odpovídají objektivními názoru celé redakce. Nutno podotknout, že při shodě bodů rozhodoval vždy vyšší počet získaných prvních míst, eventuelně další diskuse na toto téma v rámci úzkého okruhu redaktorů.

Nejlepší PC hra roku - Max Payne 2

Konkurence byla obrovská, boj tvrdý, hry se ve vedení průběžně střídaly - skutečný vítěz však mohl být pouze jeden. Až poslední žebříček (shodou okolností symbolický - od šéfredaktora Doupěte) vyřknul finální verdikt! Vítězem a nejlepší PC hrou roku 2003 se tak podle Doupěte stává akce Max Payne 2, i před hlasováním jeden z horkých kandidátů. Blíže představovat hru samotnou snad postrádá hlubší smysl - kdo ji nehrál, jako by nebyl. Nejnovější pokračování dobrodružství policisty Maxe Paynea nepostrádalo návykovou hratelnost, dekadentní atmosféru i prvky noir detektivek. Vítězství je to tedy bezpochyby zasloužené!

Související články - recenze & demo & patch

Stříbrná medaile - GTA: Vice City (zakoupit)
Až do poslední chvíle bylo GTA: Vice City vítězem, přesto mu nakonec patří "až" druhá příčka. I tak si poslední počin studia Rockstar Games vedl v hlasování až překvapivě dobře a pro mnohé byla jeho druhá pozice příjemným překvapením. Jak však dokázaly i další kategorie a nominace, umístění to nebylo náhodné.

Bronzová medaile - Call of Duty
Hra, která nabídla nepřekonatelný zážitek i atmosféru do té doby ve válečných hrách nevídanou. Toužili jste se někdy stát součástí válečného běsnění? Nemáte lepší volbu než Call of Duty. Přes všechny superlativy na adresu této hry však může být pro Call of Duty třetí místo zklamáním – zcela otevřeně však přiznáváme, že tentokráte byl odstup od met zhola nejvyšších téměř propastný.

Další pořadí: 4. Star Wars: KOTOR, 5. Beyond Good & Evil, 6. Command and Conquer: Generals, 7. Hidden & Dangerous 2, 8. PlanetSide, 9. Rise of Nations, 10. NFS: Underground

Nejlepší česko-slovenská hra - Hidden & Dangerous 2

Jak jsme předpokládali, tak se i stalo. Vůbec nejjasnějších výsledků jsme se dočkali v kategorii nejlepších česko-slovenských her - na celé čáře a rozdílem mnoha tříd převálcovala všechny tuzemské i slovenské kolegy taktická akce Hidden & Dangerous 2. Výtvor brněnského týmu Illusion Softworks se objevil ve všech nominacích a to "překvapivě" takřka vždy na prvním místě. Realistické ztvárnění války, skvělá atmosféra, nápadité mise a poctivá dávka tvůrcovské lásky - to jsou trumfy, které převálcovaly zbylou (až takřka bezzubou) konkurenci.

Související články - recenzepatch & zakoupit

Stříbrná medaile - Vietcong (zakoupit)
Věřili jsme Poslu Smrti, mnozí doufali v úspěch UFO: Aftermath či slovenského Chaseru. Illusion Softworks si však pro sebe získaly také druhou příčku - Vietcong se právem řadí mezi nejlepší akční hry roku 2003 a přestože bývá mnohdy neprávem přehlížen, v naší redakci mu patří mezi nejlepšími česko-slovenskými hrami loňského roku druhé místo.

Bronzová medaile - Posel Smrti (zakoupit)
Česká republika byla ještě donedávna zemí, v níž dokázal vývojářské týmy uživit pouze jediný žánr - adventury. Posel Smrti se mezi ně řadí, staví na osvědčených principech, skvělém příběhu, slušivém zpracování i okouzlujícím dabingu. Smrtelná kombinace.

Další pořadí: 4. UFO: Aftermath, 5. Chaser, 6. Legenda

Překvapení roku - Star Wars: Knights of the Old Republic

Studio Bioware RPG odjakživa umí - věděli jsme to my, věděli jste to vy a přesto o kvalitách PC konverze Star Wars: Knights of the Old Republic do poslední chvíle mnozí pochybovali. Hmatatelný výsledek však překonal mnohá očekávání. KOTOR nabídnul epický příběh, rozsáhlé a velkolepě zpracované prostředí, okouzlující grafiku a za to vše si v naší recenzi vysloužil vysoké hodnocení 9,5/10. Nejlepší letošní RPG tedy vystoupalo na pomyslný trůn překvapení loňského roku. A nutno podotknout, že bezpochyby oprávněně.

Související články - recenze & patch & zakoupit

Stříbrná medaile - Freedom Fighters
Tvůrci série Hitman si zahráli na americké vlastence a naservírovali nám tak titul, který znechutil odpůrce amerického nacionalismu. Bez ohledu na tento fakt jsme se však po dlouhé době dočkali fungující týmové akční hry, která hýřila zajímavými nápady i hutnou atmosférou.

Bronzová medaile - Beyond Good & Evil (zakoupit)
Geniální dílo po všech stránkách - tak nazval výtvor Beyond Good & Evil kolega Honza Horčík ve své recenzi. Bez ohledu na své (zcela zřejmé) přednosti je však tento titul prodejním propadákem, což mrzí nejen samotné tvůrce, ale i celou naši redakci. Budiž mu tedy třetí místo v naší kategorii alespoň malou útěchou.

Další pořadí: 4. KnightShift: Příběh rytíře, 5. M:TG Battlegrounds, 6. Postal 2, 7. Tron 2.0, 8. Kreed, 9. Yager

Nejlepší pokračování - Hidden & Dangerous 2

Překvapení střídá překvapení. Max Payne 2 byl podle nás nejlepší hrou vůbec, královské role nejlepšího pokračování se však zhostil kandidát domácího rodu - výtvor Hidden & Dangerous 2 studia Illusion Softworks. Hidden & Dangerous 2 je tak jedinou hrou, která si v našem dnešním hlasování odnesla hned dvě (v obou případech „pozitivní“) ceny. Tleskáme brněnským tvůrcům a těšíme se na slíbený datadisk, který by se měl objevit v horizontu několika měsíců.

Související články - recenzepatch & zakoupit

Stříbrná medaile - Max Payne 2 (zakoupit)
Už o něm dnes byla řeč - Max Payne zažil další nezapomenutelné chvilky svého života, které mu v očích našeho redaktorstva vynesly titul nejlepší PC hry loňského roku. Druhé místo v kategorii nejlepšího pokračování jistě také není k zahození. Kdo ví – třeba se přislíbenému třetímu dílu podaří v budoucnosti ulovit vítězství i v této kategorii.

Bronzová medaile - GTA: Vice City (zakoupit)
GTA: Vice City nám pořádně zamotalo hlavu - možná neočekávaně, přesto se tato hra objevila v nominacích největšího množství kategorií, což jistě mnohé vypovídá o komplexnosti tohoto rozmanitého a často kritizovaného dílka. Mimo jiné mu pak patří také bronzová medaile v kategorii nejlepšího pokračování.

Další pořadí: 4. Broken Sword 3, 5. NFS: Underground, 6. Etherlords 2, 7. Worms 3D

Největší zklamání roku - Unreal 2

Jeden z uznávaných králů akčních her se po multiplayerových výstřelcích konečně navrátil ve své rodné podobě - i přes okouzlující grafické zpracování či zajímavé prostředí však veřejnost i naší redakci zklamala herní doba, nepromyšlený příběh a spousta dalších prvků, které nejsou hodny jména Unreal. Přestože tedy Unreal 2 právem patří vysoko do nadprůměru roku 2003, nabízejícího se potenciálu nedokázali tvůrci využít ani z jedné poloviny. Zklamání tedy přetrvává a bude zajímavé sledovat, zda-li se třetího pokračování této kdysi slibné série vůbec v brzké budoucnosti dočkáme.

Související články - recenze & zakoupit

Stříbrná medaile - Republic: The Revolution (zakoupit)
Politická revoluce se konala - Republic: The Revolution přinesl doposud nevídané ztvárnění politického lobby i špinavých hrátek. Přesto jsme se však dočkali zcela odlišné hry (a to v negativním slova smyslu), než kterou nám tvůrci po pět let vývoje prezentovali. Další hra s potencionálem, který tvůrci nedokázali využit.

Bronzová medaile - Enter The Matrix
V roce 2003 se nám urodil jeden nevídaný úkaz - filmovou sérií Matrix inspirovaný výtvor Enter The Matrix. Zatímco filmová trilogie nás okouzlila zpracováním, titul Enter The Matrix se úrovni svého vzoru nedokázal ani vzdáleně přiblížit (a to po všech stránkách). I tady tedy máte tu čest s hmatatelnou ukázkou hry, která nepřekročila svůj vlastní stín.

Další pořadí: 4. Robin Hood: DOTC, 5. Deus Ex 2, 6. Korea: Forgotten Conflict, 7. Paradise Cracked, 8. Legenda, 9. Turok Evolution, 10. Worms 3D

Nejhorší hra roku - Paradise Cracked

Mnozí si od výtvoru Paradise Cracked slibovali netradiční pojetí RPG s konečně po dlouhé době patrnou příchutí kyberpunku. Výsledek? Katastrofa, obrovské zklamání a hra podprůměrných kvalit. Přestože se scénáristé při tvorbě příběhu nechali inspirovat klasikami jako je Blade Runner či Neuromancer, výsledná "matlanice" nesouvislého děje nemohla v kombinaci s nepovedenou grafikou, nulovou atmosférou i hratelností vyústit v dobré a hratelné RPG. Právě proto si Paradise Cracked odnáší nelichotivou cenu nejhorší hry loňského roku, alespoň tedy v očích redaktorů Doupěte.

Související články - recenze & zakoupit

Stříbrná medaile - Tomb Raider: Angel of Darkness (zakoupit)
Je vám také špatně z neustálého umírání a zmrtvýchvstání vývojáři neustále zkrášlované Lary Croft? Nejste sami. I pro redaktory Doupěte byl nejnovější díl v prvopočátcích uznávané série Tomb Raider zlým snem a nemilým překvapením - v boji o nejhorší hru roku 2003 prohrál "jen o prsa". Jak symbolické.

Bronzová medaile - Line of Sight: Vietnam
S hrami z prostředí vietnamské války se roztrhl pytel. Novodobý fenomén odstartoval český Vietcong, mimo dalších připravovaných výtvorů na něj navázal také titul Line of Sight: Vietnam. Nemastná a neslaná kombinace akce, války a otřesného zpracování si odnáší hodnotné třetí místo. Snad nás pro příště tvůrci podobných her ušetří.

Další pořadí: 4. Hearts of Iron, 5. Robin Hood: DOTC, 6. Inquisition, 7. Warhammer 40 000: Fire Warrior, 8. Highland Warriors, 9. Terminator III: WoM, 10. Turok Evolution

Nejzábavnější hra - Worms 3D

Červíky jsme odjakživa milovali, na nové pokračování se s jiskřením v očích těšili. Worms 3D není nejdokonalejší a nejkvalitnější hrou minulého roku. Potrápí vás mnohdy otravnou kamerou, stále však nabízí přesně ten druh zábavy, který jsme odjakživa milovali. Hledáte-li příslib nespočtu hodin kvalitní zábavy, které si nejlépe vychutnáte proti živým protihráčům, neexistuje lepší volba. Worms 3D vám navíc kvalitu předchozích dílů přináší v efektním trojrozměrném kabátku a u nás navíc s povedeným českým překladem.

Související články - recenze & patch & zakoupit

Stříbrná medaile - Armed and Dangerous
Humor ve stylu britského seskupení Monty Python, parodie fenoménu Hvězdných válek a šílený příběh s ještě šílenějšími hlavními hrdiny - to jsou zbraně, kterým nelze snadno odolat. Titul Armed and Dangerous přinesl nebývalou porci humoru a zábavy, za kterou musíme pánům z Planet Moon Studios s úctou poděkovat.

Bronzová medaile - GTA: Vice City (zakoupit)
GTA: Vice City není hrou, která sází na humor - a přesto je v naších očích jednou z nejzábavnějších her loňského roku. Velký dík patří především obrovské volnosti a herní době, která snadno předčila dotírajícího soupeře - netradiční a zábavný titul Neighbours From Hell.

Další pořadí: 4. Neighbours From Hell, 5. Warrior Kings: Battles, 6. Beyond Good & Evil, 7. Hidden & Dangerous 2, 8. M:TG Battlegrounds

Nejlepší nedoceněná hra - Metal Gear Solid 2: Substance

Loňský rok nabídnul množství her, které si však nevydobyly trvalé místo na harddisku průměrného hráče (samozřejmě ke škodě samotných hráčů). Nejzářivější hvězdičkou se mezi tituly, kterým ani nevídaná porce kvality nepomohla zbavit se nálepky "nedoceněný", stala PC konverze uznávaného výtvoru Metal Gear Solid 2: Substance. Bylo snad možné odolat nepřekonatelnému příběhu, stylové výpravě či okouzlující hudbě, která k Metal Gear Solid 2: Substance neodmyslitelně patří? Naše odpověď zní jednoznačně - NE! Hráčská veřejnost však byla protentokráte jiného názoru. Snad za to může nepovedené ovládání i rozhodnutí distribuovat titul na DVD, které prodejnosti pouze uškodilo.

Související články - recenze & patch

Stříbrná medaile - Freedom Fighters
Freedom Fighters je pro nás jedním z největších překvapení roku – to jste již mohli vyčíst z příslušné kategorie. Akční titul od tvůrců série Hitman nepřinesl revoluci, ale poctivou dávku hratelnosti a neopakovatelné atmosféry - i to však bylo málo pro úspěch na domácí i mezinárodní scéně.

Bronzová medaile - Etherlords 2 (zakoupit)
Kvalitních strategií se loni příliš neurodilo. Pokud k tomu skutečno došlo, upadly v zapomnění. Ani u "nové drogy z Ruska", jak nazval Etherlords 2 ve své recenzi kolega Honza Horčík, tomu nebylo jinak. Ani nevíte, o co jste přišli. Stále však máte šanci svou chybu napravit a Etherlords 2 si pořídit.

Další pořadí: 4. C&C: Generals, 5. Project IGI 2, 6. Commandos 3, 7. Hidden & Dangerous 2, 8. Worms 3D, 9. Commandos 3, 10. Robin Hood: Legenda Sherwoodu

Nejvíce inovativní hra - XIII

Komiksové pojetí grafiky je něco netradičního a dobře si to uvědomovali také pánové z Ubi Softu v době, kdy před několika lety představili ambiciózní projekt XIII. Spousta trumfů v rukávě, množství slibů i nadšených reakcí ze světových veletrhů - "třináctka" se stala jednou z nejočekávanějších akcí podzimu a jak poté dokázala v praxi, oprávněně. XIII není revoluční hrou, nabídla však doposud nevídaný koncept komiksové (cel-shaded) grafiky, kterému neodolala ani redakce Doupěte. Snad se tedy již v brzké době dočkáme dalšího přídavku ze světa komiksu.

Související články - recenze & editor map & zakoupit

Stříbrná medaile - KnightShift (zakoupit)
Mezi strategiemi se inovace příliš nenosí - žánr je to léty prověřený, stratégové nemají rádi změnu a tak jejich systém zůstává již po léta stejný. Zavedených pravidel se však nedržel titul KnightShift, který se blýsknul povedený „mixem“ strategického i RPG žánru. Za tento odvážný čin mu patří pomyslná stříbrná medaile.

Bronzová medaile - Broken Sword 3 (zakoupit)
Klasické point-and-click adventury jsou mrtvé. Prohlášení Charlese Cecila ze společnosti Revolution Software obletělo svět nesčetněkrát. Koncept novodobých adventur nám poprvé živě předvedl výtvor Broken Sword 3 a nutno podotknout, že v ničem nezaostává za předešlými díly této proslulé série.

Další pořadí: 4. Etherlords II, 5. GTA: Vice City, 6. PlanetSide, 7. Hidden & Dangerous 2, 8. Halo, 9. Ghost Master

Nejoriginálnější hra - Eye Toy (PS2)

Čím to, že se v žebříčku PC her objevuje zástupce ze světa konzolí? I my, mnohdy vyhranění hráči "PC-only", dokážeme ocenit netradičnost a originalitu konzolových výtvorů. Eye Toy je revoluční výtvor, který prověří nejen vaše mozkové závity, ale především tělesnou zdatnost. Máme-li tedy co majitelům konzole PlayStation závidět (samozřejmě mimo ceněné japonské produkce), je to právě zařízení/hra Eye Toy. Ale kdo ví, třeba se dříve či později objeví i jeho PC konverze v podání některého z odvážných výrobců. Přání je to pravda tak trochu utopistické a proto jsme do našeho přehledu zařadili také Eye Toy. Berte to prosím jako výjimku, která potvrzuje jinak zavedené pravidlo hodnotit pouze PC tituly.

Související články - recenze & aktualita & zakoupit

Stříbrná medaile - XIII (zakoupit)
Komiksová grafika zajistila titulu XIII také druhou pozici v oblasti nejoriginálnějších her. Není však konec konců divu. V době stereotypních stříleček a nulových inovací se jakýkoliv pokus o originalitu vysoce cení. Zvláště pak, vyvine-li se z něj více než kvalitní hra. A právě to je případ XIII.

Bronzová medaile - Neighbours From Hell
Televizní show, ve které je vaším úkolem potrápit a znemožnit nebohého souseda? Zlý sen všech domácností, skutečnost ve hře Neighbours From Hell. Originální námět byl tím jediným, co učinilo z Neighbours From Hell nezapomenutelný výtvor loňského roku. Těšme se na připravované pokračování.

Další pořadí: 4. Postal 2, 5. M:TG Battlegrounds, 6. Knightshift, 7. PlanetSide, 8. Fire Department, 9. Worms 3D

Grafický skvost roku - Unreal 2

Byl největším zklamáním a přesto jsme jej zvolili grafickým skvostem roku 2003. Kombinace, která nedává smysl? Kdeže. Kvalitní hru netvoří jen perfektní grafický kabátek (a že tím se Unreal 2 skutečně může pyšnit), ale především hratelnost a prvky, které ji ovlivňují – a tady zřejmě navždy poslední výtvor studia Legend Entertainment zklamal. I tak jsme po boku Unrealu 2 zažili skvělou podívanou a účinky tohoto vizuálního zážitku přetrvávají dodnes. Přesto je nepochybné, že letos bude hned z kraje druhý díl legendární série překonán – zuby na jeho post grafického skvostu roku si totiž brousí nespočet očekávaných titulů.

Související články - recenze & zakoupit

Stříbrná medaile - Halo: Combat Evolved (zakoupit)
Pro mnohé bylo Halo: Combat Evolved velkým zklamáním, pro mnohé příjemným překvapením. Kombinací nejnovějších efektů a kvalitní grafické karty jste však mohli dosáhnout vizuálního zpracování, které vás nejen v prvních minutách ohromilo.

Bronzová medaile - Max Payne 2 (zakoupit)
Ani Max Payne 2 nebyl titulem, který by nás překvapil revolučním grafickým kabátkem. Střídmá a ceněná kombinace efektů a hardwarové náročnosti však stvořila titul, který byl nejen skvostnou podívanou, ale i neuvěřitelně hratelným dílkem. A to se počítá.

Další pořadí: 4. Prince of Persia: Sands of Time, 5. Yager, 6. Star Wars: KOTOR, 7. Knightshift, 8. Korea: Forgotten Conflict, 9. M:TG Battlegrounds

Nejočekávanější hra roku 2004 - Doom 3

Nebýt tristně odůvodněného odkladu akce Half-Life 2 (a samozřejmě aféry okolo úniku betaverze i zdrojového kódu), vyjímal by se na výsluní nejočekávanější hry roku 2004 právě výtvor studia Valve Software. Tahanice okolo data vydání, plané sliby vývojářů – to vše však vyvolalo vlnu skepse, která dorazila také do naší redakce. To autoři jiného projektu, akce Doom 3, opět nakrmili veřejnost dostatkem nových materiálů, informací a vůbec poprvé jim dali možnost tento hororově laděný titul otestovat. Doom 3 bude bomba! Málokdo si o tom dovolí pochybovat a my se nemůžeme dočkat okamžiku, kdy se i v našich PC roztočí stříbrné kotouče s tímto výtvorem.

Související články - první dojmyobrázky

Stříbrná medaile - STALKER: Oblivion Lost
O hře ukrajinského výtvoru STALKER se mluví dnes a denně. Ze zajímavě vyhlížejícího grafického skvostu se vyvinula hra, která nás udivuje i v dalších aspektech. Zůstává spousta nezodpovědných otázek, už teď jsme si však jistí, že STALKER: Oblivion Lost naši redakci nezklame.

Bronzová medaile - Far Cry
Pro mnohé tajný favorit roku 2004 a zcela jistě také černý kůň na poli akčních her si jako první vydobyl cestu na naše PC. Již za několik týdnů si tak budeme moci užívat všech skvostů německého výtvoru Far Cry, který nás okouzlil nejen povedenou grafikou a exotickým prostředím, ale především návykovou hratelností. 

Další pořadí: 4. Rome: Total War, 5. Half-Life 2, 6. Driver 3, 7. Legacy of Kain: Defiance, 8. Battle Mages

Rok 2003 je za námi

A jsme u konce. Vyčerpány byly veškeré obvyklé i netradiční kategorie, zvolili jsme hru nejlepší, nejzábavnější i nejočekávanější. Doupě pro vás poprvé připravila souvislý žebříček nejlepších her loňského roku, který odpovídá názoru redakce jako celku. A pokud snad s výsledky našeho hlasování nesouhlasíte, není nic jednoduššího, než o své postřehy a komentáře podělit s ostatními v diskusi. Těšte se navíc na příští týden, kdy zveřejníme výsledky čtenářského hlasování o nejlepší hry loňského roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A