Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Warframe

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Sci-fi akční adventura Warframe frčí už od roku 2013 a jde asi o nejlepší ukázku, jak zacházet s žánrem Free2Play. Nabízí hráčům spoustu obsahu, aniž by bylo nutné je tlačit do mikrotransakcí a zbytečných útrat. Hra se za pět let své existence stále vyvíjela až se dostala na špičku žebříčku zdarma hratelných her. 

Warframe.jpg842264-warframe-xbox-one-screenshot-playing-an-excavation-mission.pngscreenshot-1_11.jpgvHyvqHO.jpg

Hráč se vžije do role Tenna, jednoho z legendárních bojovníků, mistrů ve zbrani a nositelů technologicky vyspělého obleku Warframe. Po velké válce se tato rasa ochránců propadla do zapomnění, nyní jsou však jejich služby opět v kurzu. Armáda prohnilého Grineera se rozrůstá a plení sluneční systémy a vy jste jediní, kdo jej může zastavit. 

Hra je kombinací neustále se vyvíjejícího online světa MMO a akční adventury z pohledu třetí osoby. Nechybí ani bohaté RPG prvky, vylepšování své vesmírné lodi, obleků, zbraní a schopností.

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Doslova omračující jsou možnosti přizpůsobení postavy, kde se však už silně podepisuje herní měna a mikrotransakce. Ale hra nikdy nic necpe pod nos, a tak si fanoušci často rádi zakoupí nějaký ten pěkný obleček, aby tvůrce hry podpořili. Jaký je cíl? Vylepšovat svou postavu, plnit různorodé mise, questy a úkoly napříč vesmírem a spolupracovat s kamarády, abyste zastavili hrozbu. 

Sci-fi střílečka Warframe v novém rozšíření přináší otevřený svět

Sci-fi střílečka Warframe v novém rozšíření přináší otevřený svět

Teprve nedávno dostala hra obrovskou aktualizaci jménem Fortuna, která přidává velký otevřený svět, nové obleky, vznášedla, nepřátele a hromadu výzev a misí. Pokud si chcete užít sci-fi řezničinu na úrovni AAA titulů, aniž byste museli utrácet byť jedinou korunu, už nehledejte dál.