Nejlepší iPhone hry roku 2010

Jelikož se nám na Doupěti rozmohlo i iPhone hraní, nemůže chybět přehled toho nejlepšího, co se na této mobilní platformě urodilo.
Nejlepší iPhone hry roku 2010

Stejně jako každý rok sestavila redakce severu Mobilgamer.cz žebříček deseti nejlepších her, které měli redaktoři tu čest v uplynulých 365 dnech hrát. Nebyla to jednoduchá práce – na iTunes se denně objevují desítky her a jejich důkladné zkoušení je prací na plný úvazek. Co bychom však neudělali pro to, abyste se nemuseli obtěžovat s těmi méně povedenými tituly.

TIP:  Nejlepší PC hry roku 2010
TIP:  Nejlepší X360 hry roku 2010
TIP:  Nejlepší PS3 hry roku 2010

Real Racing 2

Jedna z nejočekávanějších her tohoto roku do puntíku splnila to, co slíbila – jde konečně o pořádnou závodní simulaci na iPhone. Tvůrci na hře, jež je právem označována jako Gran Turismo 5 Mobile, odvedli vskutku úžasnou práci a nabízejí vám výbornou zábavu. Pokud by vás ale přeci jen připravená desetihodinová kampaň omrzela, nebo jste ji už dohráli, není problém donekonečna závodit v multiplayeru pro 16 osob.

Infinity Blade

Infinity Blade vyrazila dech jak odpůrcům, tak příznivcům přístroje s logem nakousnutého jablka. Titul pohání Unreal Engine 3, který tak umožňuje autorům nabídnout vskutku spektakulární grafiku, stejně jako nelze přehlédnout fakt, že Infinity Blade je zábavnou a silně návykovou hrou. iPhone tak jeho prostřednictvím opět dokazuje, že může konkurovat handheldům a částečně i velkým konzolím.

N.O.V.A. 2/Modern Combat 2

Tyto dvě akční hry se na jednom místě rozhodně nesetkaly náhodou. Obě pochází z dílen firmy Gameloft a jsou si tak podobné, že záleží vlastně jen na volbě oblíbeného prostředí. N.O.V.A. 2 vás vtáhne do krásně barevného světa budoucnosti, zatímco Modern Combat 2 nabídne válku  na rozmanitých místech naší planety s reálnými zbraněmi. Obě hry jsou ale tím nejlepším ve svém žánru a krom adrenalinových kampaní nabízí i vypiplaný multiplayer pro maximálně 10 hráčů. To vše samozřejmě zabaleno v nádherném grafickém kabátku.

Galaxy on Fire 2

Kolega Květoslav se ve své recenzi rozepsal o tomto výborném vesmírném simulátoru s pohlcující atmosférou, kde „jsou vesmírné křižníky trhány na kusy výboji laserů a střelbou z obrovských rychlopalných kanonů.“ Na hráče čeká parádní (takřka filmový) příběh plný zvratů s obrovskou mírou svobody a dokonalé zpracovaným ovládáním. Oči pak uspokojí detailní textur a o uši se postará libozvučný dabing všech postav.

Hero of Sparta II

Všemohoucí Matěj Gause si pod své prsty vzal pokračování akční rubačky Hero of Sparta. Král Argos se po nesnázích konečně vyhrabal z podsvětí a utíká na pomoc své rodné Spartě. Pakliže se k němu přidáte i vy, zažijete to největší antické dobrodružství, jaké na App Store můžete najít. Gameloft dokázal opravit chyby předchozího dílu a přidat mnoho nového, včetně brutálního dorážení nepřátel a soubojů s obrovskými antickými kolosy. To vše vytváří impozantní a extrémně krvavé divadlo, jež by bylo hřích minout.


FIFA 11

Nelítostný a každoročně se opakující souboj tří fotbalových gigantů letos zaslouženě vyhrál jedenáctý ročník FIFA. Největším překvapením bylo grafické zpracování hry, jež nejenom nás poslalo do kolen. Grafika je tak reálná, že si Matěj Gause musel koupit chrániče, aby mu AI nemohla pokopat nohy. Menší počet dostupných módů nahrazuje v updatu přidaný multiplayer, který jako vždy vydrží několik hodin. Potěší i kompletní licence na více než 500 týmů - včetně těch českých.

Chaos Rings

Square Enix, mimo jiné autoři slavné RPG série Final Fantasy, koncem dubna vypustili na App Store dlouho připravované RPG Chaos Rings. Toto po všech stránkách výjimečné RPG se brzo stalo králem svého žánru a troufáme si říci, že jím i nadlouho zůstane. Hra vás pohltí na dlouhé hodiny - důkazem budiž kruhy pod očima Matěje Gauseho, který hru recenzoval. Za vše může mimo jiné i nádherná grafika, vypiplaný tahový soubojový systém a temná příběhová atmosféra.

Spider-Man: Total Mayhem

Na podzim na displej iPhonu přifrčel i známý komiksový hrdina – pavoučí muž. Po několika neúspěšných pokusech na PC a konzolích přišel Peter Parker pod taktovkou Gameloftu i na App Store a zazářil o poznání více. Příběh sice nabízí jen hromadu klišé, ale skvělá hratelnost, vtipné dialogy, spousta známých bossů a nádherná grafika vyšvihla Spidermana na krásné osmé místo. Po dohrání hry navíc potěší i bonus v podobě černého kostýmu, který přináší nové schopnosti a tudíž i motivaci pro zopakování newyorského dobrodružství.

Samurai II: Vengeance

Příjemným překvapením v našem seznamu je brutální pokračování akční řezačky Samurai, na kterém se mimo jiné podíleli i čeští vývojáři. I přes přílišnou lineárnost jsme si u Samuraje zamilovali zejména výborný příběh a kouzelnou, snad až pohádkou grafiku. Ta dokonale kontrastuje s brutálními zpomalenými záběry, při nichž doslova rozsekáváte své nepřátele na půl. Pokud se chcete jen tak odreagovat, není lepší volby než katana a tajuplný hrdina ve starém feudálním Japonsku.

RAGE: Mutant Bash TV

John Carmack, duchovní otec legend Doom či Quake, začátkem prosince přinesl grafický skvost, který snad jako jediný může jakž-takž konkurovat Infinity Blade. Fantastická grafika je však také jediným důvodem, proč se hra dostala do našeho žebříčku. Ačkoli poslední update přinesl alespoň možnost porovnat si své skóre (nahrané v jedné ze tří úrovní) se svými přáteli skrze Game Center, pořád je to málo. RAGE tak spíše než jako plnohodnotnou hru můžeme považovat za pouhou demonstraci potenciálu iPhonu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole