Nejlepší notebooky do 15 000 Kč

Prezentace klienta 4. října 2019
Hledáte slušný notebook, ale máte omezený rozpočet? Nemějte strach. Dobrý výkon totiž najdete i v nižších cenových sférách.
Nejlepší notebooky do 15 000 Kč

Jsou levnější notebooky špatné?

Ani v nejmenším! Spousta předních výrobců nabízí odlehčené verze svých vlajkových modelů, a tak se opravdu nemáte čeho bát, co se kvality týče. Problémem samozřejmě může být nižší výkon. V zásadě vám ale pro kancelářské potřeby bude stačit notebook téměř jakýkoliv. V následujícím seznamu se podíváme na tři čistě kancelářská zařízení a jeden skoro-herní notebook. Pokud byste navíc sháněli zařízení z vyšší cenové kategorie, ale levněji, repasovaný notebook je také často dobrou volbou.

ASUS VivoBook S14 S420UA je všestranný pracant

Pokud sháníte notebook, který zvládne běžnou práci, ASUS VivoBook S14 je na svoji cenu velmi zajímavou volbou. V nejvybavenější verzi najdete kancelářský procesor Intel Core i3 7020, který, i když běží na starší architektuře Kaby Lake, nabízí dostatek výkonu pro každého nenáročného uživatele. Notebook má navíc i 256 GB rychlého SSD úložiště a 4 GB RAM. ASUS VivoBook S14 je navíc poměrně malý a lehký, a tak není problém jej přenášet.

Lenovo IdeaPad 330-15ICH – pokud chcete i hrát

Další notebook, Lenovo IdeaPad 330-15ICH, se ostatním, o kterých se budeme bavit, trochu vymyká. Kromě kancelářské práce si totiž poradí i s méně náročnými hrami. To umožňuje dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050, která se sice řadí mezi levnější modely, rozhodně však poskytne lepší výkon než karty integrované. S procesorem Intel Core i5 8300H a 8 GB RAM je tento notebook jedním z nejlepších, co se týče poměru cena/výkon.

Acer Chromebook 14 na práci a surfování

Spousta lidí notebook používá jen ke kancelářské činnosti a prohlížení internetu. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, mohl by vás zaujmout Acer Chromebook 14 Pure Silver Aluminium. Ten totiž ve své nejvybavenější verzi všechny základní úkony zvládne, ale stále si ponechává poměrně nízkou cenu. Zajímavostí je operační systém Google Chrome OS, který je speciálně odladěn právě pro surfování a používání aplikací z universa Google (Dokumenty, Tabulky, Disk, ...).

1876-img2.png

Microsoft Surface Go 64 GB 4GB je kancelářské 2 v 1 zařízení

Posledního zástupce v tomto seznamu můžete brát tak trochu jako bonus. Je jím tablet PC Microsoft Surface Go. Co to znamená? Jedná se v podstatě o tablet, který však běží na operačním systému Windows 10 S a který můžete jednoduše pomocí externí klávesnice proměnit v notebook. Zařízení je velmi dobře přenosné a stačí na všechny kancelářské práce. S pomocí speciálního pera si také můžete hezky usnadnit práci jako grafik nebo si zapisovat poznámky.