Nejlepší hry, které nás zavedly do středověku. České Kingdom Come, klasika Age of Empires II a řada dalších

Do středověkých dob jsme se v rámci her podívali skrz spoustu titulů. Většinou si s tímto obdobím pohrávají strategie, ale rozhodně to není pravidlem.

Crusader Kings III

Máte chuť na trochu historie? V Crusader Kings 3 si můžete podívat na to, jak se vyvíjely národy po celém světě v druhé polovině 9. století či 11. století. Sami se jednoho z takových národů chopíte, ale nemusíte se ubírat směrem, který udávají dějiny. Může se tak klidně stát, že české země si během dalších desetiletí podmaní celou Evropu.

Možností je v Crusader Kings 3 spousta. I když je na výběr pouze ze dvou startovních období, tak máte naprostou svobodu v tom, jestli začnete rovnou jako panovník nebo se budete snažit propracovat z malého hrabství až ke koruně. Sami si spravujete vše, co máte pod kontrolou. Do toho spadají vojska, potomci a samozřejmě obyvatelstvo. Všechny okolní země ale také nelení a fungují samy o sobě.

01 crusader-kings-iii 1.jpg

Hodnocení recenzentů: 91 % (z 61 recenzí Metacritic)
Hodnocení na Steamu: Velmi kladné (92 % od 54 276 hráčů)

  • Oficiální web hry
  • Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X
  • Žánry: strategie, hra v reálném čase
  • Herní režimy: jeden hráč, více hráčů
  • Oficiální čeština na PC: bez češtiny
  • Vydavatel: Paradox Interactive
  • Vývojář: Paradox Interactive
  • Datum vydání: 1. 9. 2020 (pro PC)

Digitální distribuce: Steam

Váš názor Další článek: Hry zadarmo, nebo se slevou: Akce na PlayStation Plus. Rozdává se Splinter Cell a Evil Dead: The Game zdarma

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

** Čínské značky odsouvají premiéry svých novinek ** A to kvůli úmrtí bývalého prezidenta ** Druhotně to posouvá i jejich budoucí dostupnost v Evropě

Martin Chroust
ČínaSmartphony
WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:11 | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
15:51 | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 
15:20 | Remake spin-offu série Yakuza, který původně vyšel pouze v Japonsku, představuje akci a rozdílné bojové styly. Like a Dragon: Ishin vyjde 21. února příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 
30. listopadu | Páteční vydání tahovky Marvel's Midnight Suns připomíná launch trailer. S partou superhrdinů se pokusíme překazit plány démonické Lilith na PC a aktuální generaci konzolí. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách