Nejlevnější herní DVD - lednové Doupě DVD za 69,- Kč!

První číslo pravidelného měsíčníku Doupě DVD je ode dneška k dispozici – na objednávku poštou i přímo na pultě v Brně. Kromě nejzajímavějších hratelných dem, videí (také konzolových), filmových trailerů, patchů, freeher, ovladačů a tak dále nabízí profesionálně zalomené články v PDF a ztřeštěné Doupě Video, natočené v redakci stylem japonského RPG.
Nejlevnější herní DVD - lednové Doupě DVD za 69,- Kč!
Seznam kapitol
 1. Doupě DVD - jaké je a co umí?
 2. Kompletní obsah Doupě DVD 1/2004

Doupě se jako první herní server u nás rozhodlo dát svým čtenářům možnost doslova jej „držet v rukou“.

Stáhněte si kompletní obsah Doupě DVD 1/2004 v podobě přehledné excelové tabulky - zde!

Jak bylo nedávno probíráno v jedné zajímavé diskuzi, autoři herního webu, který „vychází“ denně a má mnohem přímější zpětnou vazbu čtenářů (+ neomezený prostor z hlediska délky článků), jsou zvyklí na řádově poctivější a rychlejší práci, než nejeden autor tištěného časopisu. Řekli jsme si: proč tyhle schopnosti redakce nezneužít a nenechat ji navíc připravit měsíční hmotný bonus k pravidelnému obsahu samotného webu? Takže jsme v prosinci zapracovali o něco (hodně:-)) víc a výsledkem je první číslo pravidelného Doupě DVD.

Příjemné výsledky rychlého průzkumu mezi čtenáři

Vzhledem k úspěchu invexového nultého čísla (které bylo na hony vzdáleno propracovanosti a bohatosti prvního „ostrého“ DVD... navzdory tomu je nové DVD levnější než to invexové) a výsledkům rychlého průzkumu mezi vámi věříme, že se Doupě DVD setká s vaším zájmem – naše nakladatelství se již rozhodlo vydat letos 12 čísel, takže si je dokonce můžete rovnou předplatit.

Doupě DVD na stránkách předplatného časopisů nakladatelství Computer Press

Pro lednové DVD se nám podařilo vymyslet řadu užitečných funkcí a „vychytávek“, již nyní ale máme hromadu nápadů na vylepšení a zpestření obsahu pro příští číslo. S takovým postupem by neměl být problém v krátké době nabídnout herní médium, jaké ještě u nás nikdo neviděl – provázané s bohatým a rychle narůstajícím obsahem webu Doupěte, využívající rychlé zpětné vazby na čtenáře a jejich připomínek.

Významnou roli v soubojích, tvořících scénky lednového Doupě Videa, hrají originálky - využívané místo magie bojujícími redaktory

Zřejmě nejvýraznějším zážitkem z přípravy obsahu DVD bylo pro celou redakci natáčení Doupě Videa, ve kterém se jednak představí pár slovy každý z významnějších redaktorů – a jednak divákům nabídneme hodně akční scénku dobývání redakce konkurencí, která se drží pravidel postupu a soubojů japonských RPG (včetně monumentálního souboje s posledním bossem:-)).

Stahujte ukázky z lednového Doupě Videa!

Ukázka první: Kateřina „Kačenka“ Bínová se představuje (avi, 3 MB)

Ukázka druhá: Vysavač nebo plamenomet? (avi, 3, 8 MB)

Jediná (zatím:-)) redaktorka Doupěte se během natáčení vychytrale schovala do redakční kuchyně, aby nás zásobovala báječnou pizzou (viz. poděkování v titulcích videa), ale nakonec jsme ji "na scénu" dostali - a to do velmi zajímavé role

Zmenšenina Tidusova meče z Final Fantasy X hrála v dobývání redakce rozhodující roli

Věříme, že to s naším DVD alespoň zkusíte – naším cílem není nic jiného, než dát českým hráčům novou, nevšední a svěží volbu mezi herními médii (a proč si to nepřiznat, Doupě DVD by mělo být také naplněním snů fanoušků našeho webu:-)). Předem děkujeme těm z vás, kdo do toho s námi půjdou – a těšíme se na všechny konstruktivní reakce!

Martin Zavřel 

Kde můžete zakoupit Doupě DVD?

Na pultě brněnského obchodu MEGAMI

Poštou na objednávku v obchodě Doupě na Vltavě

Pohled tvůrce Doupě DVD

V Doupě DVD se zhmotnil sen mnoha z nás, kteří už Doupětem nějaký ten pátek doslova den co den žijeme. Konečně mohou naši čtenáři držet plody naší práce v ruce! Doupě DVD je bohaté nejen obsahem, ale i funkcemi, které však nemusí být pro každého na první pohled zřejmé. Pojďme si proto o některých z nich povědět, abyste zbytečně netápali a mohli jich ihned plně využívat.

Předně je tu online vyhledávání, nachází se v pravé horní části ovládacího rozhraní. Stačí zadat do kolonky označené "online vyhledávání" požadovaný výraz a stisknout klávesu ENTER (či kliknout na tlačítko OK). Následně se otevře nové okno, ve kterém se zobrazí výsledek hledání výrazu v online Doupěti. Podmínkou funkčnosti je samozřejmě připojení k internetu, stejně jako u tlačítka Doupě online (vlevo dole) či Napište nám (nahoře uprostřed). Druhou důležitou funkcí je přehled článků, které v online Doupěti vyšly během uplynulého měsíce. Naleznete jej v rubrice Články a podrubrice "Měsíc online". Pokud si některý z nich chcete přečíst, není nic jednoduššího než... kliknout! Ale dost už o funkcích, pojďme se podívat na obsah:

Články

To první, co po spuštění Doupě DVD uvidíte na své obrazovce, by měla být usměvavá fotka našeho šéfredaktora. Zdaleka nejdůležitější je ale text, který ji obklopuje, totiž úvodník čísla, se kterým se budete setkávat pravidelně. Nedočkavci jej přeskočí, ti méně zbrklí se alespoň do jeho první stránky začtou - a udělají dobře, protože se dozví nejen bližší informace o samotném DVD, ale také o našich plánech do budoucna.

Rubrika články ale nesestává pouze s úvodníku. Naopak obsahuje jednu z nejdůležitějších součástí našeho DVD, a to Doupě Video. Ale popořadě. Hned za úvodníkem následuje Měsíc online, což není nic jiného než už zmiňované shrnutí většiny článků, které se v online verzi Doupěte objevily za poslední měsíc. Jsou roztříděné do čtyř skupin: Recenze, Preview, Novinky a Ostatní. Pokud jste něco v průběhu měsíce zameškali, tady to jistě najdete! Předposlední položkou jsou PDF články, což je výběr těch nejlepších článků z online verze ve formátu PDF. A nakonec to nejlepší - Doupě Video! Prapodivná kreace, k jejímuž sledování je třeba dozor alespoň jednoho dalšího pařana. Nejlépe však dvou a více.

Demoverze

Články jsou sice důležité, stejně jako Doupě Video, avšak srdce celého DVDčka tepe právě zde. Sbírka aktuálních demoverzí, které se za poslední měsíc urodily, navíc se stručným popisem a v budoucnu i se souvisejícími odkazy, bude pro většinu hráčů zřejmě jeden z těch opravdu pádných důvodů, proč si Doupě DVD pořizovat. Ostatně i první číslo je nadupané samými peckami, od nejnovějšího dema skvostné 3D střílečky Breed, přes vysoce hodnocené pokračování legendární série adventur Broken Sword 3 až po obrovskou hratelnou ukázku překvapivě dobré tahové strategie Spellforce. Celkem pro vás máme přes 15 demoverzí, které by vám bez problémů měly vydržet do příštího měsíce, kdy vychází Doupě DVD číslo 2!

Videa

Dokud není k dispozici hratelné demo té nejočekávanější pecky, musíme se spokojit alespoň s hromadami screenshotů, nebo ještě lépe nějakým pořádným videem. Ani ty na Doupě DVD samozřejmě nesmějí chybět, uvedu jen několik namátkových příkladů: 160 MB video z DOOMa 3, dvě zbrusu nová videa z očekávané 3D akce Breed, první videoukázka z Final Fantasy XII, a pak třeba Ground Control 2, The Sims 2 nebo Unreal Tournament 2004. Vidíte? Neponechali jsme nic náhodě a rozsáhlá sbírka videí obsahuje jak ty největší trháky, tak i nově ohlášené tituly.Plné hry

Poslední měsíc roku 2003 byl na plné hry nezvykle bohatý, což se odrazilo i v obsahu tohoto DVD. Naleznete zde přibližně 50 plných her, včetně výborného vesmírného simulátoru Babylon 5: I Have Found Her - Danger and Opportunity (více než 200MB)! Kvalitní plná hra dokáže leckdy poskytnout mnohem lepší zábavu, než drahá, velká plná hra zvučného jména, takže vám radím dobře - nezatracujte freewareové hry!

Patche

Co si budeme povídat, nikdo prostě není dokonalý. Stejně jako není dokonalé toto DVDčko (neděláme si iluze, že by už nebylo co zlepšovat, ale o tom si povíme více na konci tohoto článku), nejsou dokonalé ani počítačové hry. Často se hned po vydání objevují první opravy, kterém se učeně říká patche. Každý měsíc se jich vyrojí desítky - a my vám je tady nabízíme všechny pěkně pohromadě!

Ostatní

Mimo pěti hlavních rubrik má Doupě DVD ještě pět dalších podrubrik:

Trailery - ukázky z nejnovějších filmů, v tomto čísle například Aliens versus Predator, LOTR: Return of the King či Spiderman 2

Screenshoty - několik galerií screenshotů z očekávaných herních pecek, v tomto čísle naleznete obrázky kupříklad z her Hobbit, Matrix Online, Singles, World of Warcraft nebo Worms 3D

Wallpapery - aby vaše pracovní plocha nebyla tak nudná, připravili jsme pro vás sbírku wallpaperů s tématikou aktuálních hitů, kupříkladu Beyond Good & Evil, Deus Ex 2 či Prince of Persia: Sands of Time

Servis - bez nejrůznějších podpůrných prográmků se žádný hráč neobejde, stejně jako bez nejnovějších ovladačů grafických karet

Bonusy - v této podrubrice budete pravidelně nacházet češtiny do her, bonusové mapy, editory a další užitečné zajímavosti

Shrnutí

Takže co vlastně Doupě DVD nabízí?
 • sbírku aktuálních demoverzí
 • desítky videoukázek z aktuálních hitů i nových her
 • všechny plné hry, jenž se na Doupěti za minulý měsíc objevily (+ něco navíc!)
 • aktuální patche, screenshoty, wallpapery, herní bonusy
 • nejnovější filmové trailery
 • odkazy na články, které za uplynulý měsíc vyšly na Doupě.cz
 • ovladače pro grafické karty, kodeky a další užitečné utility
 • vyhledávání v online verzi Doupěte
 • příslib neustálého zlepšování...

Co bude příště?

Do druhého čísla Doupě DVD, které vychází první únorový týden, chystáme nejen znovu bohatý obsah (včetně tří velkých plných her), ale také množství dalších vychytávek a ještě větší propojení s online verzí Doupěte. Doufám, že se na něj těšíte stejně jako já i celý zbytek redakce!

Jan Horčík

Ve druhé kapitole článku naleznete kompletní obsah Doupě DVD 1/2004...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A