Nejlevnější herní DVD na trhu – kupujte Doupě DVD!

Redakce Doupěte pro vás připravila jedinečné DVD, které si můžete zakoupit tento týden na Invexu za pouhých 79,- Kč. Za své peníze získáte především pečlivě vytříděnou sbírku nejzajímavějších videí z her pro PC i konzole, které se na nás chystají v následujících měsících nebo letech. Podrobný obsah DVD najdete právě v tomto článku.
Nejlevnější herní DVD na trhu – kupujte Doupě DVD!
Seznam kapitol
  1. Představení DVD, seznam hratelných dem a PC videí
  2. Konzolová videa, freeware hry a zbytek obsahu DVD

Když jsme před nějakou dobou oznámili v časopise Computer tištěný magazín Doupě, šlo sice především o kanadský žertík, jak bylo tenkrát vysvětleno, ale zároveň jsme přitom sledovali vaše reakce. Výsledek byl dojem, že naši drazí čtenáři (a možná nejen oni) by opravdu stáli o nějakou levnější a pokud možno originální variantu stávajících herních časopisů. Proto vznikl projekt Doupě DVD, který vám nyní představujeme a nabízíme, přičemž v závislosti na vašich reakcích bude vývoj tohoto média pokračovat do budoucnosti.

První Doupě DVD nedoprovází žádné tištěné stránky, samotný disk nabízí minimum textu. Místo toho jde o sbírku toho nejlepšího, co jsme pro vás dokázali dát dohromady z mohutné souborové databáze Doupěte a pro toto nulté DVD Doupě jsme tedy zvolili obsah v duchu ukázky a shrnutí toho nejlepšího, co se ve hrách objeví v blízké době na všech platformách.

DVD Doupě můžete zakoupit tento týden na brněnském veletrhu Invex u našeho vydavatelství, Computer Press, a.s., což je stánek číslo 42 v pavilónu V, za 79,- Kč. Mimochodem: na stánku čepujeme pivo ZDARMA!

Najdete zde tedy především videa, která se pokusí vás přesvědčit, že PS2 má ještě prostor pro evoluci grafiky, že na Xbox se blíží rovnou několik mimořádných titulů, které by jej měly vystřelit na docela jinou úroveň a že esa v rukávě má i GameCube. Pro největší skupinu našich čtenářů, majitele PC strojů, je zde samozřejmě zdaleka nejrozsáhlejší databáze videí, ale i hratelných dem z potenciálních trháků současnosti a blízké budoucnosti.

Stav ankety v neděli. Hlasujte s námi na pravé liště titulní stránky Doupěte!

Kromě jiného můžete získat pěkně pohromadě všechna dosud dostupná videa z Half-Life 2 v nejvyšším rozlišení, dále třeba kvalitní verzi traileru na Doom 3 z E3 2003 nebo extrémně povedený trailer a hudební videoklip k Silent Hill 3. V zájmu přitažlivosti a různorodosti obsahu jsme nakonec přihodili ještě nějaký ten software a freeware hry. Pojďme se tedy nyní podívat na obsah Doupě DVD podrobně.

Hratelná dema

I když bylo Doupě DVD pojato jako sbírka materiálů pro fanoušky všech herních platforem, z technických důvodů je DVD použitelné pouze v PC (tedy nikoliv stolní filmový DVD přehrávač nebo PlayStation 2). Tudíž hratelné ukázky můžeme nabídnout pouze PC hráčům. Konkrétně to jsou:

Call Of Duty

Zcela mimořádná válečná FPS s důrazem na akci vychází z rukou tvůrců série Medal Of Honor, ale vedle CoD vypadá MoH jako dětská hříčka. Důraz na realističnost a především živost prostředí (desítky bojujících vojáků na obou stranách, letadla na d hlavou, vozidla a tanky, systém „realistického“ míření skrz zaměřovače na hlavních zbraní… ), čímž získává maximálně hollywoodský nádech a přesto si zachovává velmi snadnou a návykovou hratelnost MoH.

 

Final Fantasy XI Benchmark

Testovací program vám umožní pohlédnout na nehratelnou prezentaci engine Final Fantasy XI.

Homeworld 2

Hratelná ukázka aktuálního pokračování revoluční vesmírné strategie

Chaos Legion

Svérázná japonská konzolová akce od tvůrců Devil May Cry ze slavné firmy Capcom (série Resident Evil).

Chrome

První mise překvapivě povedené polské FPS, která kombinuje nádhernou grafiku exteriérů v přírodě (podle mnoha názorů vysoko nad úrovní aktuálního remake Halo) s propracovanou hratelností, lehce evokující Deus Ex.

 

Nosferatu

Svérázná hororová FPS není jen tak bezduchou akcí s upíry a rozličnými příšerami, ale jde o vskutku propracovaný děsivý zážitek, který poměrně silně připomíná mrazivou nadpozemskou (spíš pekelnou) atmosféru Silent Hillu.

Worms 3D

Vyzkoušejte si oblíbené červí války v 3D grafice!

XIII

Komiksová akce XIII využívá „plastické kreslené“ cell-shadingové grafiky, takže máte dojem, že skutečně žijete v kresleném světe. Především je to ale mimořádně zábavná FPS, která disponuje silným příběhem na motivy slavného francouzského komiksu.

 

Další dema: Lionheart, KnightShift

Videa na DVD: PC hry

Samozřejmě jsme se snažili umístit na disk videa v nejvyšší možné kvalitě, nicméně některé vzácné soubory byly k dispozici (rozuměj zpřístupněny veřejnosti) pouze v kvalitě nižší. Vzhledem k tomu, že disk nelze přehrávat ve stolních DVD přehrávačích, ale pouze na PC, řekli jsme si, že nižší kvalita v některých výjimečných případech by neměla zabránit umístění přitažlivých materiálů na disk. Věříme, že naše rozhodnutí přijmete souhlasně.

Codename Gordon

Half-Life 2 ve 2D grafice, mimořádně povedený projekt fanoušků hry, posvěcený Valve.

 

Far Cry

Na letošních veletrzích jednoznačně hra s nejlepší grafikou (když počítáme hratelné kódy). Maximálně nádherná a zábavná FPS akce na území překrásného tropického ostrova.

Korea: Forgotten Conflict

Graficky úžasná taktická akce, za kterou stojí zlaté české ručičky, se představuje stylovým reklamním trailerem z letošního ECTS.

Kreed

Temná ruská sci-fi FPS akce leckomu připomíná Doom 3 a to nejenom brokovnicí. Exkluzivní trailer z letošního WCG 2003.

Lord Of The Rings: Return Of The Ring

Konverze akční filmové nádhery z konzolí vzbudila nedávno rozporuplné dojmy (bylo vypuštěno demo).

Stalker

Ruská FPS akce, odehrávající se v blízké budoucnosti v okolí Černobylu, ohromila všechny báječnou fyzikou, grafikou, designem i nápady. Mimořádně povedené video ocenily i přední osobnosti vývojářské scény.

Druhé video na DVD pak nabízí ochutnávku psychedelické hororové atmosféry prostředí, zamořeného radioaktivitou a mutanty.

UFO: Aftermath

Česká strategie, která v těchto dnech konečně dorazila do obchodů, vzbuzuje velké naděje nejen svým slavným jménem. Video z ECTS 2003 ukazuje ze hry poměrně hodně.

 

Half-Life 2: Bink videa

Valve postupně uvolnilo 8 trailerů z nejočekávanější hry současnosti ve vysoké kvalitě formátu Bink (exe soubory, které video zobrazují téměř jako kdyby to ani video nebylo). Na Doupě DVD najdete všech osm pěkně pohromadě, očíslované tak, jak šly za sebou!

Call Of Duty E3 2003

Podle redakce Doupěte nejlépe sestříhaný trailer letošní E3 připomene upoutávky na hollywoodské trháky nejen obsahem, ale také hudbou.

Doom 3 E3 2003

Slavné video z letošní E3 není třeba nijak zvlášť komentovat.

Max Payne 2

První trailer z temné detektivní love story (která je mimochodem jednou z nejosobitějších akcí současnosti) nabízí mimořádně povedenou ústřední hudbu a nám nezbývá, než to ještě dva týdny *nějak* vydržet.

 

Medal Of Honor: Breakthrough

Tři videa ze tří misí, které opět působí o něco živěji a realističtěji, než v předchozím datadisku.

Medal Of Honor: Pacific Assault

Zcela nový díl MoH série v tomto videu ohromí fascinující fyzikou a velkolepostí scény, ve které sestřelujte z oblohy letadla během náletu na Pearl Harbour.

XIII

Oživlý komiks na vlastní oči (nebo spíš z pohledu vlastních očí:-)).

Hidden And Dangerous 2

Zřejmě nejočekávanější česká hra letošního roku zcela jistě způsobí pořádný rozruch i ve světě.

Deus Ex 2 Intro

Atmosférou a geniální kamerou nabitý úvodní film pro hru, která atmosféru přímo ztělesňuje.

Silent Hill 3

Zřejmě nejlepší z mnoha upoutávek na finále superslavné japonské hororové trilogie nabízí záběry z prvního (pro majitele PC neznámého) i třetího dílu série a jednu z několika úžasných písní, složených pro tuto hru.

 

Další videa: Gorky Zero CZ, Curse, James Bond 007: Everything Or Nothing, Sims 2 Gameplay, Counter Strike – Condition Zero, Hobit, Hollow, Restricted Area, Mafia BlueDream Mod, Nitro Family, Commandos 3, X-Files: Resist Or Serve

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A