PlayStation 5 teď poprvé koupíte za méně než 10 000 Kč, v akci je i příslušenství

Navzdory loňskému zdražování jsou teď konzole PlayStation 5 levnější než kdy dřív. Verze s optickou mechanikou se ve velkých e-shopech běžně prodává za 12 tisíc, často ale bývá v akci samostatně či v balíku s hrou či druhým ovladačem. Pěkná akce i teď i na Digital Edition bez mechaniky, kterou Planeo Elektro nabízí za 9990 Kč, pokud v košíku zadáte slevový kód SLEVA1000. Levněji se dosud žádná verze PS5 neprodávala.

Konzoli bez mechaniky bychom běžně spíš nedoporučovali, protože příplatek za vyšší verzi není o tolik větší a navíc se časem sám „zaplatí“, pokud byste kupovali fyzické kopie her. Ty jsou často o dost levnější než digitální v PlayStation Storu. Navíc se uživatelům otevře celý bazarový trh, kde mohou hry sehnat ještě za méně peněz.

Ale pokud máte rychlý internet, chcete hry okamžitě a nestojí o hlučnou mechaniku a krabičky zabírající prostor, Digital Edition poslouží velmi dobře. V jiných ohledech je totiž stejná jako vyšší verze.

PlayStation 5 Digital Edition PlayStation 5 Digital Edition
nabízí 59 obchodů za ceny od 10 106 Kč
Srovnat ceny na Živě

Na historické minimum mimochodem zlevnil i vylepšený ovladač DualSense Edge, který CZC momentálně nabízí za 4445 Kč, jinde je minimálně o pětikilo dražší. Mironet zase za 499 Kč prodává oficiální dokovací stanici od Sony pro nabíjení dvou ovladačů. O 1500 Kč spadla i cena sady PS VR2 a hry Horizon VR: Call of the Mountain, která pár měsíců po uvedení stojí už jen 14 790 Kč.

Váš názor Další článek: Immortals of Aveum se odkládají, vývojáři vychytávají poslední chyby. Do kouzelnické akce se pustíme až v srpnu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , ,