Steam slaví 20. narozeniny velkými slevami. Handheld Steam Deck je levnější než kdy dřív

Přidat další názor  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  zobrazit bez stromu  |  nových příspěvků: 6

Diskuze k článku

15. 09. 2023 23:33

STEAM nemám rád, většina her je tam předražená a nemůžete si je stáhnout a mít jen doma. Takže u mě vítězí na celé čáře GOG, na STEAMu jsem nebyl snad rok ...

 |   |  Odpovědět
16. 09. 2023 00:03

Srovnávat GOG a Steam je asi jako srovnávat starožitnictví s prodejnou elektroniky. NĚCO koupím v obou, ale to stejné to spíše nebude.
No a pokud vám Steam přijde předražený, tak je to jen důkaz toho, jak jsou PC hráči zmlsaní. Obchody pro konzole nebo kamenné prodejny totiž hry prodávají za stejné, ale často i vyšší ceny. Navíc Steam má slevové akce tak často, že snad ani nemá smysl kupovat za plné ceny - to je rozdíl proti klasickým kamenným prodejnám, kde hodně staré hry sice můžou být za nižší ceny, ale na nějaké výprodeje se slevami 50% můžete zapomenout.

Mimochodem, k čemu je vám si hru stáhnout a mít? Vzhledem k tomu, že bez nainstalování hromady patchů jsou dnešní hry kolikrát nehratelné. A opravdu se mi nechce vracet těch 20 let zpátky, kdy se patche horko těžko sháněly a i když už se to povedlo, musel člověk složitě řešit co a v jakém pořadí instalovat aby to dobře dopadlo.
(Případně pokud tím narážíte na tendenci Steamu být stále online, tak se dá snadno přepnout do režimu offline, ve kterém vám ale zůstává plný přístup ke hrám)

 |   |  Odpovědět
16. 09. 2023 09:11

Když si hru vlastníš fyzicky, tak jí máš v tom stavu v jakým je. Ne jako že doprasí třeba remaster GTA a dají ti tam jenom ten novej hnusnej a starou hezčí verzi už neseženeš. U hodně her se maže muzika. S fyzickou verzí se tě to opět netýká. Fyzickou verzi si taky zahraješ klidně za 20 let, až třeba žádnej steam nebude existovat.

 |   |  Odpovědět
16. 09. 2023 21:33

Ta část o tom, že "v tom stavu v jakým je" je ale docela dost velký problém, protože dnešní trend je, že nové hry v okamžiku vydání jsou často prakticky nehratelné. Takže stejně musíš někde stahovat a pak instalovat hromadu záplat a aktualizací. Ale budeš je třeba po deseti letech ještě mít odkud stahovat když mezitím hra vypadne z hledáčku vydavatele? Budeš si pak schopný poradit s instalací hromady balíčků když není jasné jejich správné pořadí nebo jaké další frameworky ještě musí být nainstalovány?
Ale možná zacházím zbytečně daleko, protože bych asi začal otázkou, jestli po 20 letech ještě vůbec tu fyzickou verzi budeš schopný nainstalovat. Budeš mít patřičnou mechaniku? Bude médium čitelné?

Souhlasím, že dodatečné vymazávání licencovaného obsahu je hnus, ale podotknul bych, že to není nutně jen problém steamu. Když budu ručně aktualizovat fyzickou verzi, tak mi některá z aktualizací klidně udělá totéž. Budu schopný poznat která a přeskočit ji?

 |   |  Odpovědět
17. 09. 2023 09:44

Drtivá většina optických medií je stále čitelná, a to i ty pálený nalaciný media. Mám 30 let starý diskety, který jsou stále čitelný. V tom problém nehledej. Můžeš si udělat image na disk například. Pak je tu otázka těch tvý updatů. Mno, komunitní modifikace často udělají lepší práci u starých her, než odifiální update. Zrovna steam v tomhle stojí dost za prd. Takže mít fyzickou verzi z GOGu k tomu pár balíáčků postahovaných z netu. Tohle rozjedeš na virtuálu i za 30 let.

 |   |  Odpovědět
17. 09. 2023 19:43

Komunitní modifikace a updaty se týkají pár nejpopulárnějších her. O takový Skyrim se nebojím, ale kde a v jaké kvalitě je budete shánět pro nějakou okrajovou hru? Navíc komunitní obsah je ještě náchylnější na nedostupnost. Až budete za deset let něco hledat, pravděpodobně najdete jen fórum plné mrtvých linků na už dávno zaniklé filesharingové servery. Pokud teda budete mív to štěstí, že ještě vůbec najdete to fórum.

Jasně, určitě si můžete udělat image disku a stáhnout si veškeré komunitní updaty dokud to jde, ale to se dá reálně udělat tak možná u 10 nejoblíbenějších her, jinak bych celý den nedělal nic jiného, než že bych brouzdal internet, jestli náhodou někdo někde něco k tomu kterému titulu nenahrál. Moje Steamová knihovna má k dnešnímu dni 1469 titulů - jak přesně navrhujete, že bych to měl ukočírovat kdybych se řídil vašim přístupem?

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor