Nejočekávanější hry roku 2010 očima redakce

Tento rok už pár skvělých kousků přinesl hned ze startu, spousta se jich však skrývá u vývojářů. Nahlédněte pod autorské sukně, na co se také můžete těšit.
Nejočekávanější hry roku 2010 očima redakce
Seznam kapitol
  1. Zrnka originality
  2. Pokračování od pokračování

Každý rok na začátku se setkáte s celou řadou žebříčků - nejlepší hry loňského roku, minulého desetiletí uplynulého století, všech dob, veškerých vesmírů a podobných kategorií. Nesmí přitom chybět ani seznamy očekávaných titulů, na které se vlastně těšíte často i marně. Nemluvím jen o Duke Nukem Forever, tradičním žertíku všech žebříčků, ale třeba i o třetím Diablu, které bude až za dostatečně dlouhou dobu. Snad jen redaktoři se na nic netěší.

Tedy netěší, spíš se těší jinak. Třeba já před sebou vidím desítky a stovky her, co za rok vyjdou, abych si řekl, že až budou na mém stole, přijde čas se těšit. Najdou se však i výjimky, u nichž všichni tajně doufají, že se v nejbližší době dostanou právě do jejich rukou. Po několika konzultacích (kdo chce, může doplnit redakční bitky) tu na vás čeká krátké představení toliko očekávaných her.

Když mezi nimi nenajdete tu svoji, neváhejte se nám ozvat. Pokud se v diskusi, nebo na našich mailech, sejde dostatek příspěvků, s radostí se podíváme na zoubek i dalším titulům a připravíme jejich podrobnější rozbor. Konec chození kolem horké kaše, před vámi je první část výběru, která se pokusí nahlédnout mezi tituly s originálnějšími myšlenkami, ne jen prostá pokračování. Naleznete je bez ladu a skladu, jen podle přibližných dat vydání. A neděste se, i u nás se vyvíjejí skvělé hry, ale na ně se chystáme zvlášť.

Star Trek Online

Platforma: PC, X360
Žánr: MMO
Datum vydání: 2. únor
Vše o hře

Všichni Trekkies mají už nějakou dobu v kalendářích vypálený začátek února, vybrané dovolené a připravují se do virtuálního světa. Nepočítejte však se svými oblíbenými hrdiny, většina z nich se ve hře vyskytovat údajně nebude, protože se děj odehrává v roce 2409, čili v době Spocka.

VIDEO: 2351 'Star Trek Online - gameplay trailer'

Ve hře vás pak budou zajímat dvě role - kapitána vesmírné bárky a bojovníka na různých planetách nebo lodích. Oba příběhy jsou pochopitelně provázané, dokonce i při výsadku můžete povolat do akce střelbu z vaší lodě. A pokud to ještě nevíte, hru si nyní můžete volně vyzkoušet v rámci beta testu až do 26. ledna.

R.U.S.E.

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: strategie
Datum vydání: 2. únor
Vše o hře

Už první upoutávka na strategii R.U.S.E. přitáhla oko nejednoho stratéga, navíc se nyní ukazuje, že nebyla až tak daleko od pravdy. Prostřednictvím hry se sice dostanete do druhé světové války, což by nebylo nic zvláštního, originálnější by mělo však být ovládání a různé možnosti, které vám titul přinese. K hraní totiž budete moci použít i rozhraní multitouch pro Windows 7, díky čemuž i prosté velení získá nový rozměr.VIDEO: 1352 'R.U.S.E. - trailer'

A to jsem se ještě nezmínil o možnostech, co hra přináší - prostřednictvím různých rozkazů můžete spřádat léčky, od rádiového ticha matoucího protivníka, až po možnost sledovat přesně nepřátelské plány a co má která jednotka za úkol. Přitom musíte mít na paměti, že podobné možnosti má i druhá strana. Přitom tempo bude volnější, než jste možná zvyklí, R.U.S.E. představuje svým způsobem novodobou podobu tahových strategií, jen pochopitelně moderně bez tahů.

Dante's Inferno

Platforma: PSP, X360, PS3
Žánr: mlátička
Datum vydání: 12. únor
Vše o hře

Dante's Inferno není vyloženě originální titul, bere si však to nejlepší z ostatních mlátiček a snaží se přijít i s nějakými novotami. Ostatně, kdo by nechtěl projít očistcem s obří kosou? Těšit se můžete na hromady pekelníků, zatracených duší a nemanželských dětí, do cesty se vám postaví i bossové se spoustou různých triků v rukávu. God of War má i v krvavosti konkurenci, i když se třetím dílem jej z trůnu jen tak něco nesesadí.VIDEO: 2149 'Dantes Inferno - ukázka hraní'

 

Aliens vs Predator

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: střílečka
Datum vydání: 19. únor
Vše o hře

Kamenujte mě, nazývejte bídným lhářem, ale za jistými střípky originality si stojím i u Aliens vs Predator. Bude tomu už skoro dobrých deset let, co se věrná trojice mariňák, vetřelec a predátor proháněli na našich obrazovkách nějak více, navíc doba si žádá nemalá vylepšení. Pořád ale můžete počítat s větší než malou dávkou strachu v podání mariňáka, zamotanou hlavou a klaustrofobií v kůži vetřelce, stejně jako omezování vidění jen na určitá spektra barev díky přílišnému hraní za predátora.

VIDEO: 2284 'Aliens vs. Predator - trailer'

 

Blur

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: závody
Datum vydání: 1. duben
Vše o hře

Když se řeknou arkádové závody, představí si většina lidí Need for Speed. Bizarre Creations chtějí toto změnit právě s jejich titulem Blur, kdy do hry vstupují klasické power-upy, zatáčky neprojeté smykem spočítáte na prstech jedné ruky nešikovného řemeslníka. S tím ladí i zasazení hry do nočních závodů, kde každé použití vylepšováků přinese hromadu doprovodných efektů, kolem aut se motá celá řada světel a to se nejedná o brzdová.VIDEO: 2266 'Blur - Power-Ups trailer'

Hlavním tahákem přitom prý bude multiplayer, který už před půl rokem působil příjemným, byť lehce náhodným dojmem. Představte si veškeré to hemžení zběsile rychlých vozů s patnácti dalšími kamarády, jak na vás při hře pořvávají a nadávají na správně využitá zpomalovadla, zatímco se s vítězným úsměvem řítíte do cíle. Přesně to snad bude Blur.

Alan Wake

Platforma: PC, X360
Žánr: mlátička
Datum vydání: Q1
Vše o hře

V této dlouho odkládané 3rd person akční adventuře si ozkoušíme roli spisovatele a tvůrce mnoha bestsellerů - Alana Wakea. Tajemství jeho úspěchu však tkví v hrůzostrašných nočních můrách, z nichž čerpá inspiraci a jež jsou zároveň součástí jeho velkého utrpení. A právě v této hře se v americkém městečku ve státě Washington stanou jeho noční můry skutečností. Čeká nás rozlehlý herní svět a spousta akčních misí se skvělým nádechem adventury. Připravte své mozkové buňky. Doufáme, že rok 2010 bude tím vyvoleným, kdy hra konečně dorazí na naše monitory.VIDEO: 1732 'Alan Wake - trailer'

 

Alpha Protocol

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: špionážní RPG
Datum vydání: Q2
Vše o hře

Pro Alpha Protocol se reklamní slogany vymýšlejí samy. Znalci RPG při zmínce o studiu Obsidian prožívají v duchu nejlepší chvilky svého života, zatímco příznivci špionážních her už nějakou dobu prahnou po pořádném titulu. Jako agent pracující s těmi nelepšími pomůckami se přitom vydáváte do nebezpečného terénu, kde je volba cesty jen na vás. Chcete se nenápadně proplížit až k cíli, nebo po vzoru Ramba zkusíte všechny protivníky prostě vystřílet?VIDEO: 1642 'Alpha Protocol - zápisky vývojářů - dialogy'

Obě cesty by měly být možné, dokonce je prý budete moci rozumně kombinovat. Boj však není hlavní náplní práce žádného z agentů, takže často se dostanete i k ústnímu sběru informací a dialogy vám otevřou nová řešení různých situací. Podle toho, s kým to budete táhnout, můžete získat i lepší zbraně, výbavu, ale co hlavně, tak informace o dalších misích. Prostě špiónův ráj.

Singularity

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: akce
Datum vydání: Q2
Vše o hře

Hrátky s časem jsou u tvůrců poměrně oblíbenou záležitostí, dávají jim totiž možnost postavit hráče do zdánlivě bezvýchodných situací. Možná cesta dál se přitom nachází třeba v minulosti, zvláště pak ve chvíli, kdy se jedná o ruské výzkumné středisko. Cokoliv, co obsahuje aspoň trochu jednoho vzácného prvku, můžete pomocí speciální rukavice vracet zpátky v čase. Jen tak často můžete zastavit hromadu soldátů valících se vaším směrem, prozkoumat celou stanici a odhalit její děsivé tajemství.VIDEO: 1843 'Singularity - trailer'

 

Brink

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: multiplayerová akce
Datum vydání: Q3
Vše o hře

Říkal tady někdo Counter-Strike, Team Fortress a Enemy Territory? Z prvního si vezměte nekončící boj policie proti vzbouřencům, druhé pak nabídne různá povolání, která však jdou změnit v průběhu hry, přimíchejte zepár úkolů, nechte smažit do budoucnosti a ještě teplé podávejte všem fanouškům multiplayerových klání. A co přidává poslední jmenovaná akce do celého mixu? No přeci tvůrce, kteří se nebojí inovativních kroků. Koktejl údajně zahustí i příběhem, na nějž ani při hvízdání kulek nad hlavou nezapomenete.VIDEO: 2449 'Brink - trailer'


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A