Nejočekávanější hry roku 2010 očima redakce

Tento rok už pár skvělých kousků přinesl hned ze startu, spousta se jich však skrývá u vývojářů. Nahlédněte pod autorské sukně, na co se také můžete těšit.
Nejočekávanější hry roku 2010 očima redakce
Seznam kapitol
  1. Zrnka originality
  2. Pokračování od pokračování

Každý rok na začátku se setkáte s celou řadou žebříčků - nejlepší hry loňského roku, minulého desetiletí uplynulého století, všech dob, veškerých vesmírů a podobných kategorií. Nesmí přitom chybět ani seznamy očekávaných titulů, na které se vlastně těšíte často i marně. Nemluvím jen o Duke Nukem Forever, tradičním žertíku všech žebříčků, ale třeba i o třetím Diablu, které bude až za dostatečně dlouhou dobu. Snad jen redaktoři se na nic netěší.

Tedy netěší, spíš se těší jinak. Třeba já před sebou vidím desítky a stovky her, co za rok vyjdou, abych si řekl, že až budou na mém stole, přijde čas se těšit. Najdou se však i výjimky, u nichž všichni tajně doufají, že se v nejbližší době dostanou právě do jejich rukou. Po několika konzultacích (kdo chce, může doplnit redakční bitky) tu na vás čeká krátké představení toliko očekávaných her.

Když mezi nimi nenajdete tu svoji, neváhejte se nám ozvat. Pokud se v diskusi, nebo na našich mailech, sejde dostatek příspěvků, s radostí se podíváme na zoubek i dalším titulům a připravíme jejich podrobnější rozbor. Konec chození kolem horké kaše, před vámi je první část výběru, která se pokusí nahlédnout mezi tituly s originálnějšími myšlenkami, ne jen prostá pokračování. Naleznete je bez ladu a skladu, jen podle přibližných dat vydání. A neděste se, i u nás se vyvíjejí skvělé hry, ale na ně se chystáme zvlášť.

Star Trek Online

Platforma: PC, X360
Žánr: MMO
Datum vydání: 2. únor
Vše o hře

Všichni Trekkies mají už nějakou dobu v kalendářích vypálený začátek února, vybrané dovolené a připravují se do virtuálního světa. Nepočítejte však se svými oblíbenými hrdiny, většina z nich se ve hře vyskytovat údajně nebude, protože se děj odehrává v roce 2409, čili v době Spocka.

Ve hře vás pak budou zajímat dvě role - kapitána vesmírné bárky a bojovníka na různých planetách nebo lodích. Oba příběhy jsou pochopitelně provázané, dokonce i při výsadku můžete povolat do akce střelbu z vaší lodě. A pokud to ještě nevíte, hru si nyní můžete volně vyzkoušet v rámci beta testu až do 26. ledna.

R.U.S.E.

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: strategie
Datum vydání: 2. únor
Vše o hře

Už první upoutávka na strategii R.U.S.E. přitáhla oko nejednoho stratéga, navíc se nyní ukazuje, že nebyla až tak daleko od pravdy. Prostřednictvím hry se sice dostanete do druhé světové války, což by nebylo nic zvláštního, originálnější by mělo však být ovládání a různé možnosti, které vám titul přinese. K hraní totiž budete moci použít i rozhraní multitouch pro Windows 7, díky čemuž i prosté velení získá nový rozměr.

A to jsem se ještě nezmínil o možnostech, co hra přináší - prostřednictvím různých rozkazů můžete spřádat léčky, od rádiového ticha matoucího protivníka, až po možnost sledovat přesně nepřátelské plány a co má která jednotka za úkol. Přitom musíte mít na paměti, že podobné možnosti má i druhá strana. Přitom tempo bude volnější, než jste možná zvyklí, R.U.S.E. představuje svým způsobem novodobou podobu tahových strategií, jen pochopitelně moderně bez tahů.

Dante's Inferno

Platforma: PSP, X360, PS3
Žánr: mlátička
Datum vydání: 12. únor
Vše o hře

Dante's Inferno není vyloženě originální titul, bere si však to nejlepší z ostatních mlátiček a snaží se přijít i s nějakými novotami. Ostatně, kdo by nechtěl projít očistcem s obří kosou? Těšit se můžete na hromady pekelníků, zatracených duší a nemanželských dětí, do cesty se vám postaví i bossové se spoustou různých triků v rukávu. God of War má i v krvavosti konkurenci, i když se třetím dílem jej z trůnu jen tak něco nesesadí.

 

Aliens vs Predator

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: střílečka
Datum vydání: 19. únor
Vše o hře

Kamenujte mě, nazývejte bídným lhářem, ale za jistými střípky originality si stojím i u Aliens vs Predator. Bude tomu už skoro dobrých deset let, co se věrná trojice mariňák, vetřelec a predátor proháněli na našich obrazovkách nějak více, navíc doba si žádá nemalá vylepšení. Pořád ale můžete počítat s větší než malou dávkou strachu v podání mariňáka, zamotanou hlavou a klaustrofobií v kůži vetřelce, stejně jako omezování vidění jen na určitá spektra barev díky přílišnému hraní za predátora.

 

Blur

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: závody
Datum vydání: 1. duben
Vše o hře

Když se řeknou arkádové závody, představí si většina lidí Need for Speed. Bizarre Creations chtějí toto změnit právě s jejich titulem Blur, kdy do hry vstupují klasické power-upy, zatáčky neprojeté smykem spočítáte na prstech jedné ruky nešikovného řemeslníka. S tím ladí i zasazení hry do nočních závodů, kde každé použití vylepšováků přinese hromadu doprovodných efektů, kolem aut se motá celá řada světel a to se nejedná o brzdová.

Hlavním tahákem přitom prý bude multiplayer, který už před půl rokem působil příjemným, byť lehce náhodným dojmem. Představte si veškeré to hemžení zběsile rychlých vozů s patnácti dalšími kamarády, jak na vás při hře pořvávají a nadávají na správně využitá zpomalovadla, zatímco se s vítězným úsměvem řítíte do cíle. Přesně to snad bude Blur.

Alan Wake

Platforma: PC, X360
Žánr: mlátička
Datum vydání: Q1
Vše o hře

V této dlouho odkládané 3rd person akční adventuře si ozkoušíme roli spisovatele a tvůrce mnoha bestsellerů - Alana Wakea. Tajemství jeho úspěchu však tkví v hrůzostrašných nočních můrách, z nichž čerpá inspiraci a jež jsou zároveň součástí jeho velkého utrpení. A právě v této hře se v americkém městečku ve státě Washington stanou jeho noční můry skutečností. Čeká nás rozlehlý herní svět a spousta akčních misí se skvělým nádechem adventury. Připravte své mozkové buňky. Doufáme, že rok 2010 bude tím vyvoleným, kdy hra konečně dorazí na naše monitory.

 

Alpha Protocol

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: špionážní RPG
Datum vydání: Q2
Vše o hře

Pro Alpha Protocol se reklamní slogany vymýšlejí samy. Znalci RPG při zmínce o studiu Obsidian prožívají v duchu nejlepší chvilky svého života, zatímco příznivci špionážních her už nějakou dobu prahnou po pořádném titulu. Jako agent pracující s těmi nelepšími pomůckami se přitom vydáváte do nebezpečného terénu, kde je volba cesty jen na vás. Chcete se nenápadně proplížit až k cíli, nebo po vzoru Ramba zkusíte všechny protivníky prostě vystřílet?

Obě cesty by měly být možné, dokonce je prý budete moci rozumně kombinovat. Boj však není hlavní náplní práce žádného z agentů, takže často se dostanete i k ústnímu sběru informací a dialogy vám otevřou nová řešení různých situací. Podle toho, s kým to budete táhnout, můžete získat i lepší zbraně, výbavu, ale co hlavně, tak informace o dalších misích. Prostě špiónův ráj.

Singularity

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: akce
Datum vydání: Q2
Vše o hře

Hrátky s časem jsou u tvůrců poměrně oblíbenou záležitostí, dávají jim totiž možnost postavit hráče do zdánlivě bezvýchodných situací. Možná cesta dál se přitom nachází třeba v minulosti, zvláště pak ve chvíli, kdy se jedná o ruské výzkumné středisko. Cokoliv, co obsahuje aspoň trochu jednoho vzácného prvku, můžete pomocí speciální rukavice vracet zpátky v čase. Jen tak často můžete zastavit hromadu soldátů valících se vaším směrem, prozkoumat celou stanici a odhalit její děsivé tajemství.

 

Brink

Platforma: PC, X360, PS3
Žánr: multiplayerová akce
Datum vydání: Q3
Vše o hře

Říkal tady někdo Counter-Strike, Team Fortress a Enemy Territory? Z prvního si vezměte nekončící boj policie proti vzbouřencům, druhé pak nabídne různá povolání, která však jdou změnit v průběhu hry, přimíchejte zepár úkolů, nechte smažit do budoucnosti a ještě teplé podávejte všem fanouškům multiplayerových klání. A co přidává poslední jmenovaná akce do celého mixu? No přeci tvůrce, kteří se nebojí inovativních kroků. Koktejl údajně zahustí i příběhem, na nějž ani při hvízdání kulek nad hlavou nezapomenete.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |