Nejočekávanější konzolové hry roku 2007 podle Doupěte – první část

Máme za sebou rok 2006. Není však třeba truchlit: před námi je dalších dvanáct měsíců. Úplně nových, neokoukaných – a hlavně přinášejících další várku kvalitních her. Kdo však má v tom nepřeberném počtu titulů poznat, co je a není dobré? Pomoct vám může náš článek. Dnes se podíváme na nejzajímavější konzolové hry.
Nejočekávanější konzolové hry roku 2007 podle Doupěte – první část

Na začátek pár drobných poznámek, v prvním díle se seznámíme s nejočekávanějšími hrami roku 2007 pro aktuální konzole Xbox 360, Playstation 3 a Nintendo Wii. Pochopitelně se jedná o pouhý výběr a je dost možné, že právě na tu vaši jsme zapomněli. V tom případě nám tento fakt můžete omlátit o hlavu v diskuzi pod článkem. Schválně jsme se vyhýbali hrám, které se dostanou kromě konzolí i na PC, ty najdete v našich specializovaných článcích. Pokud se některá z her chystá pro vícero konzolí, je to u jednotlivých titulů zmíněno. A pochopitelně, je dost možné, že se situace změní a daný titul vyjde jen pro danou platformu či případně nakonec v tomto roce nevyjde vůbec. Pokud je toto ten případ, tak zdravíme všechny čtenáře Doupěte v roce 2008. :) Ale dost zbytečných řečí, jdeme na věc.

Xbox 360

Blue Dragon
Vývojář: Mistwalker / Artoon
Vydavatel: Microsoft
preview na Doupě.cz

RPG z tvůrčího pera samotného tvůrce fantazie – Hironobu Sakaguchiho. Blue Dragon společně s Lost Odyssey se měly stát důvodem pro japonské hráče, proč si pořídit konzoli od Microsoftu. A do určité míry se to i povedlo, neboť Blue Dragon už v zemi vycházejícího slunce vyšel a podařilo se mu i na chvíli vklínit do žebříčku deseti nejprodávanějších her – na hru pro Xbox 360 věci nevídaná. Blue Dragon nabízí epické dobrodružství v  zemi snoubící magické stvůry s roboty. Na rozdíl od ostatních RPG však v Blue Dragon nebojují hrdinové, ale hlavně podivné stvůry existující v jejich stínech. Na hře je vidět nezaměnitelný výtvarný styl známého mangaky Akiry Toriyamy, který svůj um využil třeba i u her jako Dragon Quest či Chrono Trigger. Hudbu pak složila další legenda – Nobuo Ueamtsu.

  

Forza Motorstorm 2
Vývojář: Turn 10
Vydavatel: Microsoft

První Forza na původní Xbox byla velice silnou reakcí na konkurenční Gran Turismo. Špičková grafika, výtečný fyzikální a jízdní model, spousta tratí a automobilů – závodníkův sen. A tím samým se má stát i pokrčování pro Xbox 360. Čekejte next-gen grafický kabátek, ještě vyleštěnější jízdní model a spouuustu nových tratí a aut. Pochopitelně nesmí chybět ani silný online mód přes Xbox Live.

Halo 3
Vývojář: Bungie
Vydavatel: Microsoft

Neexistují známější hry na Xbox, než Halo a Halo 2. Ostatně první pokus na poli konzolí od Microsoft si spousta hráčů koupila jen díky dynamické a strhující FPS od Bungie. Však i v současnosti patří mezi nejhranější hry na Xbox Live Halo 2. Nelze se tak divit, že nové dobrodružství Master Chiefa patří za nejočekávanější hru pro Xbox 360 vůbec. Bungie v pravidelných malých dávkách usypávají nedočkavým fanouškům drobky informací a šponují už takhle vyšroubované očekávání do vesmírných výšin. Halo 3 se stane závěrem plánované trilogie. Děj se ve velké míře bude odehrávat na Zemi, ovšem druhá dějová osa nás zanese na domovskou planetu Covenantů. Síla Halo 3 ovšem bude i v propracovaném multiplayer módu. Když si navíc přidáme nablýskané pozlátko okázale efektní grafické stránky hry, dostaneme titul, který slibuje bořit hranice.

  

Mass Effect
Vývojář: Bioware
Vydavatel: Microsoft
preview na Doupě.cz

Když hledáte experty na RPG, dříve či později narazíte na jméno Bioware. Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Neverwinter Nights, Star Wars: KotOR – velice silné portfolio, které přineslo zástupům hráčů zábavu na stovky a stovky hodin. To samé slibuje i akční sci-fi RPG Mass Effect. V roli velitele speciálních jednotek vás čeká křižování galaxiemi tam a zpátky, popíjení ve hvězdných špeluňkách a lámání informací z vesmírných tuláků a dalších NPC postav, abyste zachránili celé univerzum před zhoubou. Boje v Mass Effect na první pohled vypadají daleko akčněji než v Kotoru, ovšem to nemusí být na obtíž. Možná spíš naopak. Každopádně jméno Bioware nás nechává v klidu s tím, že tahle hra bude prostě pecka.

  

Resident Evil 5
Vývojář: Capcom
Vydavatel: Capcom

Kolem Resident Evil 5 posledních pár měsíců panuje neuvěřitelný klid. O čem bude? Nevíme. Dokonce ani netušíme, zda nakonec vyjde na PS3 či Xbox 360 nebo obou platformách zároveň, každopádně se těšíme už od dob prvního traileru/teaseru. Snad si v Capcomu hnou a skutečně se dočkáme ještě letos.

Playstation 3

Burnout 5
Vývojář: Criterion
Vydavatel: EA Games

Další příspěvek do série adrenalinem prosáklých arkádových závodů. Někteří sice tvrdí, že vrchol už má série za sebou, ale to je jen otázka pohledu. Každopádně nový díl pro obě next-gen konzole slibuje stavět na osvědčených základech. Brutálně agresivnívních závodech, při kterých kusy létajících plechů se dají měřit na stovky tun a  hořící šplíchance paliva nic nezůstávají dlužné hořícím ropným věžím. Burnout 5 je plánován i pro Xbox 360.

Devil May Cry 4
Vývojář: Capcom
Vydavatel: Capcom

Devil May Cry se svým třetím dílem vrátil mezi zpátky mezi nejstylovější a nejzábavnější arkády, při jejichž hraní jsme občas frustrací nad vysokou obtížností překusovali ovladače napůl. Ovšem zkuste si nemilovat hru, ve které bělovlasý hrdina v červeném kabátě pobíhá po stěnách, metá salta a v průběhu toho seká hlavy zástupům pekelných stvoření, vnitřnosti jim plní kilogramy olova a ještě  k tomu zvládá sypat jednu „cool“ hlášku za druhou. Ve čtyřce sice přijde na scénu nový hrdina (Nero), který bude bojovat proti bělovlasému hrdinovi z předchozích her (Dante), ale už na první pohled je jisté, že změna hlavního hrdiny bude mít jen pozitivní následky. Zvlášť, když zůstane zachovaná hratelnost z minulých díl.

  

Grand Theft Auto IV
Vývojář: Rockstar
Vydavatel: Rockstar

O novém díle simulátoru gangstera nevíme takřka nic. Až na to, že Microsoft vysypal fůru peněž z rukávu, aby tuhle velice oblíbenou sérii dostal i na svoji herní mašinku. Kde se bude odehrávat, kdo bude hlavní hrdina, jaká bude rozloha herního světa – nevíme. Každopádně vzhledem ke kvalitám a prodejům předchozích her se nedá předpovídat nic jiného, než světlá (i když dost násilná) budoucnost.


Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Vývojář: Kojima Productions
Vydavatel: Konami
preview na Doupě.cz

Nejočekávanější hra pro Playstation 3 letos. Titul, jen kvůli kterému by stálo za to vrazit peníze do konzole od Sony. Možná jsem až moc optimističtí, ale to bude jen kvůli tomu, že Kojimu považujeme za boha a Metal Gears Solid za herní nirvánu. Guns of the Patriots slibují být uzavřením ságy a trailery slibují mnohé. Starý Snake, návrat oblíbených postav, Raiden jako ultimátní vraždící stroj, Outer Heaven, desítky Metal Gearů, neustále vojenské potyčky… Změny v konceptu vypadají obrovsky, ovšem musíme si počkat, co na nás starý lišák Kojima vytáhne. Je o něm známo, že si se svými fanoušky dokáže hrát jako kočka s myší.

  

White Knight Story
Vývojář
: Level 5
Vydavatel: SCEI

Final Fantasy XIII se sice s trochou štěstí u nás dočkáme někdy okolo roku 2009, ale nevadí. White Knight Story slibuje být výborným zpestřením čekání. Jako blesk z čistého nebe se objevil výborný trailer na už loňském Tokyo Game Show. Zaujal opravdu nápaditým a propracovaným bojovým systémem, výbornou grafikou a hlavně perfektním a  plynulým přechodem z animací do hry. Podrobností sice není mnoho známo, ale tvůrci z Level 5 patří mezi renomované harcovníky JRPG žánru, takže se o kvalitu hry bát určitě nemusíme. 

Nintendo Wii

Fire Emblem: Goddes of Dawn
Vývojář: Inteligent Systems
Vydavatel: Nintendo

Fire Emblem patří společně s Advance Wars mezi nejlepší tahové strategie na platformách od Nintenda. Zatímco Advance Wars se orientuje spíše na současnou výzbroj, Fire Emblem je fantasy jako řemen. Magie, meče, luky, draci…všechny potřebné propriety podobných světů se tu snoubí s pohlcujícím příběhem plným sympatických postav. Bojový a RPG systém vejde okamžitě do krve, ale nabízí širokou paletu možností, takže se jen tak neomrzí. První převod původně 2D série do 3D světa se vyvedl, takže se dá věřit, že i verze na Wii bude stát za to. Ostatně ovládání pomocí Wii-mote doslova žadoní po tom, aby bylo využito ve strategiích.

Metroid Prime 3: Corruption
Vývojář: Retro Studios
Vydavatel: Nintendo
preview na Doupě.cz

Red Steel dokázla, že FPS na Wii nejen nejsou problém, ale díky unikátnímu ovládání se jedná o neméně unikátnější zážitek. Bohužel po hratelnostní stránce se o takovou bombu nejednalo, což zanechalo hráče v toužebném očekávání na o něco chytlavější zážitek. Tím se bezesporu stane Metroid Prime 3. První dva díly sbíraly vavříny na všech frontách, takže od třetího pokračování čekáme to samé – precizní level design, okamžitou hratelnost a obrovskou nápaditost. Všechny dobré věci z předchozích dílů nesmí chybět a doplní je celá sprška novinek, přičemž ovládání patří mezi ty nejžhavější.

  

Super Mario Galaxy
Vývojář: Nintendo
Vydavatel: Nintendo
preview na Doupě.cz

Když se řekne A, musí se říct i B. Když řeknu Nintendo, vousatý instalatér v červených montérkách musí zákonitě vyskočit z nedalekého příkopu. Na žádné platformě od Nintenda nesmí chybět hra s jejich legendárním maskotem v hlavní roli a Wii není výjimkou. Základem Galaxy opět bude skákání přes plošinky, ale díky možnostem Wii-mote se dočkáme zcela nových hratelnostních prvků. Tentokrát se prostě nestanete pouhým divákem Mariova dobrodružství, ale získáte možnost aktivně měnit svět kolem něj. Nedoskočí na plošinku? Prostě mu ji přisunete blíž. Možnosti jsou obrovské a je snad jisté, že tvůrci v Nintendu je chytnou za pačesy.

  

Super Smash Bros. Brawl
Vývojář: Nintendo
Vydavatel: Nintendo

Bojovka s hrdiny od Nintenda v hlavní roli? Může to znít zvráceně, ale už na Nintendu 64 se tato idea ukázala jako nesmírně potenciální zdroj zábavy. Ze zběsilé akce na obrazovce místy až přecházel zrak, ale chytlavost mlácení nikdy nepoznala nudy a repetetivnosti. I když sice Brawl nijak neplánuje využití možností Wii-mote a nunchaku, nic to na hratelnosti nemění. Žádná jiná hra vám nenabídne možnost v kůží Samus Aran nakopat Solid Snakeovi, či Star  Foxovi. Nespravuj, co není rozbité. A Smash Bros. rozbití rozhodně nebyli

Trauma Center: Second Opinion
Vývojář: Atlus
Vydavatel: Nintedno

Trauma Center na NDS nás zaujal nápaditostí svého konceptu. Simulátor chirurga? No sem s tím, kdy jindy se vám dostane možnost někoho rozřezat a ještě mu tím pomoci? Navíc dotykový displej handheldu celou tuto řezničinu převedl na nesmírnou zábavu, jen trochu náročnější na váš postřeh a přesnost pohybů. Když si přidáte japonsky nápaditý příběh, získáte zcela unikátní titul zasluhující si vaši pozornost. Trauma Center na Wii je ten stejný případ. Stylus ve vaší ruce nahradí Wii-mote a jeho detekce náklonu, ale jinak většina zůstane při starém. Second Opinion totiž slibuje být spíš jakousi vylepšenou NDS verzí, ovšem to na zábavnosti nic nemění.

Přístě se podíváme na zajímavé připravované hry pro PS2 a handheldy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A