Nejslibnější hry roku 2001 pro Playstation 2

Zatímco první hry na PS2 byly především o grafice a dokonalostí neoplývaly, v roce 2001 se nám ukáže nejvýkonnější stroj na hry ve své plné kráse. Už je na čase. A já si nemyslím, že by si PS2 dovolil zklamat. Naplánováno je opravdu mnoho titulů, některé z nich slibují kvalitu už svým názvem – tak uvidíme.
Nejslibnější hry roku 2001 pro Playstation 2
Zatímco první hry na PS2 byly především o grafice a dokonalostí neoplývaly, v roce 2001 se nám ukáže nejvýkonnější stroj na hry ve své plné kráse. Už je na čase. A já si nemyslím, že by si PS2 dovolil zklamat. Naplánováno je opravdu mnoho titulů, některé z nich slibují kvalitu už svým názvem – tak uvidíme.
 • Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty – na Doupěti se již vyskytuje preview, takže jen ve zkratce. Poté, co jsem shlédl na Invexu asi 15 minutový záznam, který byl celý v enginu hry, dovolím si jednoduše říct, že se jedná o hru roku 2001, na kterémkoliv formátu. To je vše co od této hry očekávám. (Konami, podzim)
 • ZOE – Další ambiciózní projekt Hidea Kojimi (otec Metal Gear Solid) na rok 2001. Jde o japonskou verzi Mech Warriora. Hra je prý překvapivě jednoduchá na ovládání. Graficky je velmi podobná MGS2. Obrázky snad dodám už brzy. (Konami, podzim)
 • Dark Cloud – Že by se Sony snažila odpovědět na Zeldu od Nintenda? Minimálně stylem grafiky je jí Dark Cloud podobný, ale technicky jde o mnohem vyšší záležitost. Jak je v Japonsku zvykem, mladý hrdina Toan musí bojovat proti Zlu a nastolit tak ve světe pořádek. Hra je však zajímavá také tím, že si můžete například stavět města, kopce nebo řeky. Tak trošku se Zelda potkala se Sim City. (Sony, podzim)
 • Dropship – Jedna z nejkrásnějších a zároveň technicky nejvyspělejších her na PS2. První simulátor, kterým se snad přiblíží těm z PC. Jak název napovídá, jste pilotem vesmírné lodě Dropship (hmm... Vetřelci ?). Hra slibuje lítání vesmírem a pak řícení se stratosférou k opravdu velkému a detailnímu povrchu planety (rozhled asi 40 km čtverečních, při plných detailech a z blízka). Pak vyložíte své vojáky, tanky, a jinou techniku a pustíte se do boje. Takže se nejedná jen o slibný simulátor, ale také strategii. O této hře ode mne ještě uslyšíte. (Sony, podzim)
 • The Gateway – Tak trochu mix mezi Driverem a Grand Theft Auto. Hra zaujme nejvíce svou grafikou a detailním(reálným) prostředím Londýna. Grafika této hry už od počátku vypadala tak, že se každý rýpal přestal smát a ústa mu zůstala v bezvládném poklesu. Teď ještě zjistit, jak se to bude hrát. (Sony, podzim)
 • WipeOut Fusion – Dynamika, rychlost, PS2 grafika, už to máte? Tato hra může zklamat jen toho, kdo nenávidí všechno co se vznáší, lítá a je to pekelně rychlý. Z toho, co jsem viděl, se toho moc poznat nedá, ale technicky je WipeOut pecka. (Sony, březen)
 • Gran Tourismo 3 – Máte rádi auta? No jestli ano, tak Vám nemohu poradit, než takhle: 1)Počkejte až vyjde GT3 2)Kupte si PS2 3)Odstraňte spolubydlící. Neexistuje lepší simulátor silničních vozů v celém světě her. (Sony, březen)
 • Silent Hill 2 – Konami nás láká zpět do města věčné mlhy (tentokrát kvůli atmosféře, ne kvůli nedostačujícímu hardwaru, která zkrátí výhled). Hororová adventura, kde nikdy nevíte co se může stát, prostě proto, že svět okolo Vás se občas „změní“. Kdo hrál první díl pochopí. Až bude víc informací, budete je mít. (Konami, září)
 • Star Wars: Starfighter – Co k tomu říct. Vesmírná střílečka na motivy Hvězdných válek. Snad jen: nečekejte žádné X-wingy, TIE fightery, AT-AT walkery. LucasArts nás podrží pouze ve světě Episody I. A Jar Jar Binks tam doufám nebude. (Activision, březen)
 • Red Faction – Volition nám dalo Summoner a brzy nám dá 3D-čko používající Geo-Mod technology. Jak už jsem psal budete moci zničit nejen své nepřátele, ale také budovy. Uděláte si díru do zdi nebo sundáte třeba most… Pak nasednete třeba do stíhačky, APC nebo vodního dopravního prostředku. Příběh se odehrává na Marsu, proto asi Red Faction. (THQ, květen)
 • Final Fanrasy X – Nevím nic než to, že hra bude umožňovat poprvé v historii FF volný pohyb v 3d světě. Už nebudou předrenderované lokace jako tomu bylo do teď. Design je velmi podobný FFVIII, protože na něm pracuje ten stejný tým. Dokonce některé dvě hlavní postavy jsou podobné Squallovi a Rinoi. Zatím se mluví o postapokalyptickém světě zatopeném vodou, válce mezi elementy (konkrétně voda a oheň, prý v enginu hry, hmm …)a cestě do chrámu Slunce. (Square, podzim)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A