Nejzajímavější novinky z výstavy GamesCom na jednom místě

Ještě nedávno bylo pravidlem, že vývojáři do Německa přivezli to, na co na E3 už nezbylo místo. V posledních letech se to ale mění a postupně se z Gamescomu stává čím dál větší akce.

Zaměření se ale stále nemění. I když mají novináři nějaký ten den navíc, aby si mohli hry vyzkoušet v klidu bez davů veřejnosti, tak si tam hráči mají vyzkoušet hry, na které nebudou muset čekat zase tak dlouho. Většina nových trailerů a gameplay videí tak zahrnovala spíše tituly, které se na pultech obchodů objeví ještě do konce roku.  

Došlo ale i na několik velkých oznámení, která zazněla na konferencích předcházejících samotný veletrh. Krom tradičního Inside Xbox od Microsoftu to byla prezentace Indie her od Nintenda, další stream Google Stadie a celé to pak završila velká Opening Night Live Geoffa Keighleyho. Vezmeme to ale pěkně od začátku.  

Nezávislé hraní na Switchi 

Jako první přišlo na řadu Nintendo se svojí Indie World prezentací. Lidé stěžující si v komentářích na věci typu “Kde je Zelda? A co Mario?” zjevně nepochopili, co znamená výraz indie hry. Bylo představeno jak několik nových titulů, tak již tradičně došla řeč i na hry, které si již můžete zahrát na jiných platformách, ale na Switch dorazí se zpožděním. Hotline Miami Collection a Superhot pak vyšly hned při oznámení. Velmi pěkně vypadá například adventura Röki, The Touryst nebo EarthNight. Z těch větších záležitostí je tady například Dungeon Defenders: Awakened, které bude mít na Switchi časovou exkluzivitu.  

Dosti zaujaly také nové záběry ze switchové verze třetího Zaklínače. Vypadá značně hůř než na ostatních platformách, ale s tím se počítalo od začátku. Podstatné je, že běží naprosto bez problémů. V závěrečném oznámení pak přišel Ori and the Blind Forest. Microsoft tedy přišel o další exkluzivitu pro svoje platformy.  

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A