Nenávistná adaptace na cestě

Jedny z nejatmosféričtějších her vůbec jsou horory. O tom se lze jen stěží dohadovat. A když aktuálně není na obzoru žádný nový Silent Hill, nezbývá než obrátit pozornost jiným směrem. Vydavatelská společnost XSEED totiž prozradila, že má v plánu uvést na trh herní adaptaci filmové Nenávisti (The Grudge), v níž tak krásně ječela Sarah Michelle Gellar. Stát by se tak přitom mělo ještě letos, prý v říjnu.

A ačkoliv je titul vyvíjen exkluzivně pro Nintendo Wii, první screenshoty, a dokonce i video, nevypadají vůbec zle. Z velké části je to bezpochyby zásluha schopného tvůrčího studia, které má do dnešních dní na kontě třebas Lost Odyssey, nebo Blue Dragon Plus, na druhou stranu, na tomto typu her není vizuálně moc co zkazit. I když, náhoda je blbec, a když je ten blbec i level designér..

O hře samotné se toho prozatím moc neví, dá se však očekávat, že příběh bude alespoň částečně sledovat děj filmové předlohy. Z vyjádření tvůrců mám však pocit, že příběh bude tentokrát odstaven na druhou kolej. Podle jejich slov totiž asi půjde především o "obyčejné" procházení starých domů a rozpadlých skladišť, hledání energie do baterky, a především doufání, že mě ta špinavá dívenka, plázící se do schodů a vydávající zvuky jako náš šéfredaktor po pěti pivech, nezabije.

A po pravdě řečeno, vážně to nevypadá vůbec špatně. Osatně, mrkněte se na zmiňované gameplay video. Je sice dlouhé jen nějakých šedesát vteřin, avšak na vyskočení husí kůže až na zadku to bohatě stačí. Ještě než na stěnu začnete přibíjet kříže a do oken vyvěšovat talismany, hodilo by se zmínit, že se prozatím počítá s vydáním pouze v Severní Americe.

Zdroj: Shacknews

Dostupné pro: Wii
Žánr: Adventury
Výrobce: feelplus
Začátek prodeje: říjen 2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 2 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A