Nenávistná adaptace na cestě

vytisknout velikost písma
Nenávistná adaptace na cestě

Jedny z nejatmosféričtějších her vůbec jsou horory. O tom se lze jen stěží dohadovat. A když aktuálně není na obzoru žádný nový Silent Hill, nezbývá než obrátit pozornost jiným směrem. Vydavatelská společnost XSEED totiž prozradila, že má v plánu uvést na trh herní adaptaci filmové Nenávisti (The Grudge), v níž tak krásně ječela Sarah Michelle Gellar. Stát by se tak přitom mělo ještě letos, prý v říjnu.

A ačkoliv je titul vyvíjen exkluzivně pro Nintendo Wii, první screenshoty, a dokonce i video, nevypadají vůbec zle. Z velké části je to bezpochyby zásluha schopného tvůrčího studia, které má do dnešních dní na kontě třebas Lost Odyssey, nebo Blue Dragon Plus, na druhou stranu, na tomto typu her není vizuálně moc co zkazit. I když, náhoda je blbec, a když je ten blbec i level designér..

O hře samotné se toho prozatím moc neví, dá se však očekávat, že příběh bude alespoň částečně sledovat děj filmové předlohy. Z vyjádření tvůrců mám však pocit, že příběh bude tentokrát odstaven na druhou kolej. Podle jejich slov totiž asi půjde především o "obyčejné" procházení starých domů a rozpadlých skladišť, hledání energie do baterky, a především doufání, že mě ta špinavá dívenka, plázící se do schodů a vydávající zvuky jako náš šéfredaktor po pěti pivech, nezabije.

A po pravdě řečeno, vážně to nevypadá vůbec špatně. Osatně, mrkněte se na zmiňované gameplay video. Je sice dlouhé jen nějakých šedesát vteřin, avšak na vyskočení husí kůže až na zadku to bohatě stačí. Ještě než na stěnu začnete přibíjet kříže a do oken vyvěšovat talismany, hodilo by se zmínit, že se prozatím počítá s vydáním pouze v Severní Americe.

Zdroj: Shacknews

Dostupné pro: Wii
Žánr: Adventury
Výrobce: feelplus
Začátek prodeje: říjen 2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A