Neocron

On-line hrám zřejmě patří budoucnost. Dokážou totiž poskytnout daleko více zábavy na nezměrně delší čas, než kterákoliv single-player hra, a hlavně také daleko více vydělávají. Krásným příkladem může být Ultima, EverQuest nebo Asheron’s Call, leč naštěstí pro nás se tvůrci Neocronu nevydali vyšlapanou cestičkou a místo dalšího fantasy nesmyslu pořádně zapracovali na světě v doufám že daleké budoucnosti.
Neocron
Lidstvu se konečně podařilo kompletně zdevastovat Zemi, a protože se stala krajně nehostinným místem, byla vypravena rozsáhlá flotila lodí s většinou pozemšťanů na palubě, vybudovat kdesi v hloubi vesmíru kolonii. Ti co neměli tolik štěstí a zůstali trčet doma, vybudovali pod vlivem nastalých okolností tři obrovské metropole, které jsou za pomoci nejrůznějších ochranných štítů a umělé atmosféry chráněny před škodlivým zářením a jinými neduhy zdírající naší planetu. Zbytek povrchu příznačně nazvaný Outzones zůstal ležet ladem, a krom směsice nebezpečných plynů místo vzduchu, které zapříčiňují, že se venku můžete procházet jen s dýchacím přístrojem a ochranným oblekem, na něm můžete najít také zajímavou substanci zvanou Hyperion, jež se chová jako silný energetický zdroj. Abych ale nezapomněl na naše kolonisty. Ti se za pár set let nechali slyšet, že navázali kontakt s mimozemskou civilizací a za pár měsíců na to z čista jasna jejich komunikační kanály zcela utichly. Dobře jim tak.

Jelikož je Neocron Online RPG, vaše první rozhodování bude patřit výběru postavy. Celkem jsou připraveny čtyři druhy: Tank, PSI mnich, soukromé očko a špion. Tank je kategorie, která by měla dostát svému příznačnému názvu. Vaše hlavní klady budou spočívat v síle a v bojových dovednostech, leč kapacita šedé kůry mozkové už na tom moc slavně nebude, takže na věci, které budou předvádět PSI mniši můžete rovnou zapomenout. Ti jsou jakýmsi protikladem Tanka, jejich hlavní síla bude spočívat v inteligenci a mimosmyslových dovednostech. Špion bude určen pro ty, kteří dávají přednost tichým a nenápadným akcím, kde se uplatňuje rychlost, obratnost a nenápadnost. No a konečně soukromé očko bude absolutní mix všeho dohromady. Nebude sice schopen dosáhnout v ničem takového mistrovství jako specializované postavy, ale zase si sami bez omezení můžete rozhodnout, kterým směrem a ve kterých dovednostech se bude vyvíjet.

Váš samotný život na chátrající planetě už bude daleko méně omezován pravidly. Zkrátka můžete si dělat co chcete, můžete začít plnit roztodivné questy, chytat lidi, na které někdo jiný vypíše odměnu (do doby než někdo vypíše odměnu na vás nebo se místní robotizovaná verze polici rozhodne prohlásit vás za kriminálníka a znemožní vám přístup do měst) nebo se třeba vydat do Outzone a střílet tam plejádu různých potvor. Volnost budete mít i ve výběru pohledu na hru, kde můžete přepínat mezi first-person a third-person zobrazením.

Postupem času bude samozřejmě docházet ke zlepšování vašich vlastností a dovedností, kterým můžete také trochu pomoct různými implantáty, ale hlavně se tak bude dít na základě trochu netradičního sytému přidělování zkušeností. Když si třeba budete chtít zvýšit atribut síly, musíte nejdříve dostatečně vypracovat některé klíčové dovednosti jako boj zblízka, nosnost a pár dalších.

Na závěr ještě pár organizačně-technických záležitostí, které nezbytně k online hrám patří. Předně, co se týká smrti, když náhodou po roce hry zařvete, nemusíte se děsit, že před vámi čeká hraní pěkně od začátku, ale váš hrdina pouze dozná jisté redukce ve svých atributech a můžete s ním klidně válčit dál. Jestli máte také strach o svůj inventář, můžete být rovněž klidní, protože každá postava bude mít k dispozici jednu místnost, která nepůjde vykrást a přístup do ní budete mít jen na základě vámi vybraného hesla. No a konečně ta nepříjemná stránka téhle skvěle vypadající hry. Budete si jí moct stáhnout z internetu zadarmo, ale za hraní budete muset platit měsíční poplatky, které určitě nebudou nejmenší.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |