Neocron

On-line hrám zřejmě patří budoucnost. Dokážou totiž poskytnout daleko více zábavy na nezměrně delší čas, než kterákoliv single-player hra, a hlavně také daleko více vydělávají. Krásným příkladem může být Ultima, EverQuest nebo Asheron’s Call, leč naštěstí pro nás se tvůrci Neocronu nevydali vyšlapanou cestičkou a místo dalšího fantasy nesmyslu pořádně zapracovali na světě v doufám že daleké budoucnosti.
Neocron
Lidstvu se konečně podařilo kompletně zdevastovat Zemi, a protože se stala krajně nehostinným místem, byla vypravena rozsáhlá flotila lodí s většinou pozemšťanů na palubě, vybudovat kdesi v hloubi vesmíru kolonii. Ti co neměli tolik štěstí a zůstali trčet doma, vybudovali pod vlivem nastalých okolností tři obrovské metropole, které jsou za pomoci nejrůznějších ochranných štítů a umělé atmosféry chráněny před škodlivým zářením a jinými neduhy zdírající naší planetu. Zbytek povrchu příznačně nazvaný Outzones zůstal ležet ladem, a krom směsice nebezpečných plynů místo vzduchu, které zapříčiňují, že se venku můžete procházet jen s dýchacím přístrojem a ochranným oblekem, na něm můžete najít také zajímavou substanci zvanou Hyperion, jež se chová jako silný energetický zdroj. Abych ale nezapomněl na naše kolonisty. Ti se za pár set let nechali slyšet, že navázali kontakt s mimozemskou civilizací a za pár měsíců na to z čista jasna jejich komunikační kanály zcela utichly. Dobře jim tak.

Jelikož je Neocron Online RPG, vaše první rozhodování bude patřit výběru postavy. Celkem jsou připraveny čtyři druhy: Tank, PSI mnich, soukromé očko a špion. Tank je kategorie, která by měla dostát svému příznačnému názvu. Vaše hlavní klady budou spočívat v síle a v bojových dovednostech, leč kapacita šedé kůry mozkové už na tom moc slavně nebude, takže na věci, které budou předvádět PSI mniši můžete rovnou zapomenout. Ti jsou jakýmsi protikladem Tanka, jejich hlavní síla bude spočívat v inteligenci a mimosmyslových dovednostech. Špion bude určen pro ty, kteří dávají přednost tichým a nenápadným akcím, kde se uplatňuje rychlost, obratnost a nenápadnost. No a konečně soukromé očko bude absolutní mix všeho dohromady. Nebude sice schopen dosáhnout v ničem takového mistrovství jako specializované postavy, ale zase si sami bez omezení můžete rozhodnout, kterým směrem a ve kterých dovednostech se bude vyvíjet.

Váš samotný život na chátrající planetě už bude daleko méně omezován pravidly. Zkrátka můžete si dělat co chcete, můžete začít plnit roztodivné questy, chytat lidi, na které někdo jiný vypíše odměnu (do doby než někdo vypíše odměnu na vás nebo se místní robotizovaná verze polici rozhodne prohlásit vás za kriminálníka a znemožní vám přístup do měst) nebo se třeba vydat do Outzone a střílet tam plejádu různých potvor. Volnost budete mít i ve výběru pohledu na hru, kde můžete přepínat mezi first-person a third-person zobrazením.

Postupem času bude samozřejmě docházet ke zlepšování vašich vlastností a dovedností, kterým můžete také trochu pomoct různými implantáty, ale hlavně se tak bude dít na základě trochu netradičního sytému přidělování zkušeností. Když si třeba budete chtít zvýšit atribut síly, musíte nejdříve dostatečně vypracovat některé klíčové dovednosti jako boj zblízka, nosnost a pár dalších.

Na závěr ještě pár organizačně-technických záležitostí, které nezbytně k online hrám patří. Předně, co se týká smrti, když náhodou po roce hry zařvete, nemusíte se děsit, že před vámi čeká hraní pěkně od začátku, ale váš hrdina pouze dozná jisté redukce ve svých atributech a můžete s ním klidně válčit dál. Jestli máte také strach o svůj inventář, můžete být rovněž klidní, protože každá postava bude mít k dispozici jednu místnost, která nepůjde vykrást a přístup do ní budete mít jen na základě vámi vybraného hesla. No a konečně ta nepříjemná stránka téhle skvěle vypadající hry. Budete si jí moct stáhnout z internetu zadarmo, ale za hraní budete muset platit měsíční poplatky, které určitě nebudou nejmenší.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A