Neocron

On-line hrám zřejmě patří budoucnost. Dokážou totiž poskytnout daleko více zábavy na nezměrně delší čas, než kterákoliv single-player hra, a hlavně také daleko více vydělávají. Krásným příkladem může být Ultima, EverQuest nebo Asheron’s Call, leč naštěstí pro nás se tvůrci Neocronu nevydali vyšlapanou cestičkou a místo dalšího fantasy nesmyslu pořádně zapracovali na světě v doufám že daleké budoucnosti.
Neocron
Lidstvu se konečně podařilo kompletně zdevastovat Zemi, a protože se stala krajně nehostinným místem, byla vypravena rozsáhlá flotila lodí s většinou pozemšťanů na palubě, vybudovat kdesi v hloubi vesmíru kolonii. Ti co neměli tolik štěstí a zůstali trčet doma, vybudovali pod vlivem nastalých okolností tři obrovské metropole, které jsou za pomoci nejrůznějších ochranných štítů a umělé atmosféry chráněny před škodlivým zářením a jinými neduhy zdírající naší planetu. Zbytek povrchu příznačně nazvaný Outzones zůstal ležet ladem, a krom směsice nebezpečných plynů místo vzduchu, které zapříčiňují, že se venku můžete procházet jen s dýchacím přístrojem a ochranným oblekem, na něm můžete najít také zajímavou substanci zvanou Hyperion, jež se chová jako silný energetický zdroj. Abych ale nezapomněl na naše kolonisty. Ti se za pár set let nechali slyšet, že navázali kontakt s mimozemskou civilizací a za pár měsíců na to z čista jasna jejich komunikační kanály zcela utichly. Dobře jim tak.

Jelikož je Neocron Online RPG, vaše první rozhodování bude patřit výběru postavy. Celkem jsou připraveny čtyři druhy: Tank, PSI mnich, soukromé očko a špion. Tank je kategorie, která by měla dostát svému příznačnému názvu. Vaše hlavní klady budou spočívat v síle a v bojových dovednostech, leč kapacita šedé kůry mozkové už na tom moc slavně nebude, takže na věci, které budou předvádět PSI mniši můžete rovnou zapomenout. Ti jsou jakýmsi protikladem Tanka, jejich hlavní síla bude spočívat v inteligenci a mimosmyslových dovednostech. Špion bude určen pro ty, kteří dávají přednost tichým a nenápadným akcím, kde se uplatňuje rychlost, obratnost a nenápadnost. No a konečně soukromé očko bude absolutní mix všeho dohromady. Nebude sice schopen dosáhnout v ničem takového mistrovství jako specializované postavy, ale zase si sami bez omezení můžete rozhodnout, kterým směrem a ve kterých dovednostech se bude vyvíjet.

Váš samotný život na chátrající planetě už bude daleko méně omezován pravidly. Zkrátka můžete si dělat co chcete, můžete začít plnit roztodivné questy, chytat lidi, na které někdo jiný vypíše odměnu (do doby než někdo vypíše odměnu na vás nebo se místní robotizovaná verze polici rozhodne prohlásit vás za kriminálníka a znemožní vám přístup do měst) nebo se třeba vydat do Outzone a střílet tam plejádu různých potvor. Volnost budete mít i ve výběru pohledu na hru, kde můžete přepínat mezi first-person a third-person zobrazením.

Postupem času bude samozřejmě docházet ke zlepšování vašich vlastností a dovedností, kterým můžete také trochu pomoct různými implantáty, ale hlavně se tak bude dít na základě trochu netradičního sytému přidělování zkušeností. Když si třeba budete chtít zvýšit atribut síly, musíte nejdříve dostatečně vypracovat některé klíčové dovednosti jako boj zblízka, nosnost a pár dalších.

Na závěr ještě pár organizačně-technických záležitostí, které nezbytně k online hrám patří. Předně, co se týká smrti, když náhodou po roce hry zařvete, nemusíte se děsit, že před vámi čeká hraní pěkně od začátku, ale váš hrdina pouze dozná jisté redukce ve svých atributech a můžete s ním klidně válčit dál. Jestli máte také strach o svůj inventář, můžete být rovněž klidní, protože každá postava bude mít k dispozici jednu místnost, která nepůjde vykrást a přístup do ní budete mít jen na základě vámi vybraného hesla. No a konečně ta nepříjemná stránka téhle skvěle vypadající hry. Budete si jí moct stáhnout z internetu zadarmo, ale za hraní budete muset platit měsíční poplatky, které určitě nebudou nejmenší.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Sunless Sea zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Su…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Tom Holland není s Uncharted filmem příliš spokojený.

3.  3.  2021 | |2 N/A
Martin Havel
UnchartedFilm
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu let vedl další velký hit?

Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu…

Hry a konzole od Nintenda v letošním roce slaví hned několik významných výročí a první z nich je série Legend of Zelda.

21.  2.  2021 |
Martin Nahodil
TémaNintendo