Neocron - je to stále ještě hra?

Konec 27. století. Země je gigantickou hroudou bláta a špíny. Vše se zhroutilo - politické rozdělení, přírodní poměry. Války a globální oteplování udělaly své. Atmosféra je radioaktivní, z kdysi zářivě modré planety se stala šedo-hnědá. Lidstvo se již dávno vzdalo naděje na znovuobnovení planety a vydalo se hledat nový vysněný domov do nekonečných dálav temného vesmíru.
Neocron - je to stále ještě hra?

Konec 27. století. Země je gigantickou hroudou bláta a špíny. Vše se zhroutilo - politické rozdělení, přírodní poměry. Války a globální oteplování udělaly své. Atmosféra je radioaktivní, z kdysi zářivě modré planety se stala šedo-hnědá. Lidstvo se již dávno vzdalo naděje na znovuobnovení planety a vydalo se hledat nový vysněný domov do nekonečných dálav temného vesmíru. Kdesi velmi, velmi daleko byla objevena planeta nazvaná Irata 3. Několik desetiletí trvalo, než byla na tuto planetu pomocí ohromných transportních lodí přepravena většina lidstva. Zbytek, ti, kteří se vzdali vidiny rajského života na jiné planetě, se zhlukl za ochranné zdi třech zbývajících metropolí na zemi. Tato rozlehlá města chrání před jedovatými látkami z prohnilé atmosféry ochranné štíty a magnetická pole. Navíc, každá metropole má vlastní umělou atmosféru.

NeocronNeocron

Naštěstí se podařilo udržet kontakt jak mezi jednotlivými městy, tak mezi nimi a planetou Irata 3. Tam také byla přesunuta veškerá výroba vesmírných lodí, takže na zemi zbyla pouze chladná monumentální ocelová ghetta, bývalé továrny, které se staly útočištěm bezdomovců jiných podivných individuí. Tyto lokace byly nazvány Vnější zóny. Tam se většina "normálních" obyvatel metropolí nikdy nedostane, protože život tam je jako život v divočině - zabij, nebo budeš zabit. Snahy nastolit tam pořádek byly již dávno zavrženy. Zato v ostatních částech měst se žije docela v poklidu, vše je zde totiž monitorováno policií - CopBoty.

Okolní atmosféra Země se z většiny přeměnila ve směs nejrůznějších extrémně nebezpečných plynů a chemikálií. Protože již nebyla chráněna před vesmírným zářením, vyvinula se v ní vysoce energetická substance, pojmenovaná Hyperion, která by mohla později být využita k získávání energie, zatím je pouze laboratorně testována.

Na jaře roku 2890 návážou obyvatelé Iraty 3 poprvé kontakt s jinou civilizací. Krátce po kontaktu se však veškeré spojení s planetou přetrhne...

NeocronNeocron

Úchvatný příběh, že? Zase jeden z těch překrásně postapokalyptických, které mám tak rád (a jistě nejsem sám). Je to příběh hry Neocron, další z desítek připravovaných MMORPG. Tahle je ovšem trochu jiná. Možná snad i o trochu víc. Možná se dokonce jedna o zcela nový typ hry... Takzvaná "scenario game", což by se dalo hrubě přeložit jako "scénická hra". Tím zřejmě chtějí autoři říci, že Neocron není ani tak hra jako spíše jedna z mnoha součástí dnešního virtuálního světa. Můžete ji hrát buď jako klasickou RPG, jako FPS (hra bude totiž, narozdíl od většiny ostatních MMORPG, shlížena z 1st person pohledu!), nebo si prostě začít žít svůj vlastní virtuální život (podobně jako např. v Ultima Online).

NeocronNeocron

Samozřejmě, že nebudou chybět klasické součásti všech RPG, jako jsou třídy charakterů, skilly, NPC postavy, a další. Vezměme to tedy po pořadě.

Hráč si na začátku může vybrat ze čtyř různých tříd. Tento výběr velmi ovlivní jeho další budoucnost ve hře. Pokud máte hned na začátku jasno, co chcete dělat (hrát RPG, FPS, nebo prostě jen tak žít), bude vaše pozice mnohem jednodušší, protože pozdější "přeučování" charakterů je velice přetěžké a někdy dokonce nemožné. Tak tedy ony třídy - první z nich je Soukromé očko, to je taková naprosto průměrná, nijak nespecializovaná postava. Druhá třída je Zvěd - je podobný Soukromému očku, jen jsou některé jeho skilly, které se týkají špionáže, poněkud zvýhodněny. Následuje třída Tank - což je pozůstatek z válek. Je to samozřejmě bojovník každým coulem. Poslední třídou je Mnich - to je osoba, která má nejrozvinutější PSI schopnosti a nejvyšší inteligenci.

Napsal jsem PSI? Ach, málem bych zapomněl! PSI schopnosti jsou v Neocronu skoro to samé co magie ve fantasy RPG. Skoro. Ten jediný rozdíl spočívá v tom, že pokud jsou "kouzla" ofenzivní (dělí se na ofenzivní a defenzivní, pro pomalejší), musí být na nepřítele vidět. Jinak tyto PSI "síly" nelze vyvolat.

Dostáváme se ke skillům, těch je zde pět - síla, přesnost, povaha, inteligence, psi. Tento seznam ovšem ještě není finální, třídy skillů jsou stále ještě ve vývoji.

NPC postavy zde budou mnoha druhů, od již zmíněných CopBotů, přes humanoidní (?) mutanty po zvířata, celkově jich v Neocronu bude přes 50.

NeocronNeocron

Jistě jste si již povšimli, že Neocron se velice podobá Anarchy Online, o které jsme před nedávnem na Doupěti psali. A je to opravdu tak. Na oficiálních stránkách hry (http://www.neocroncental.com/) lze dokonce najít srovnání AO a Neocronu. Ale nejen to - lze tam také nalézt kompletní popis všech (dosud známých) skillů, popis všech NPC postav, a další zajímavosti, které by byly v tomto článku zbytečné. Koho Neocron již teď uchvátil, jistě nebude váhat.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A