Nesmíte minout: Nejlepší hry roku 2021 podle Vojtěcha Matušinského

Letošní rok se opět nesl ve víru covidu, a to bohužel znamenalo hromadu zklamání. Home office pro herní studia nezastavil vývoj, ale zpomalil ho. Hodně projektů se odsunulo a z těch, co jsem hrál, mě zaujala jen špetka.

Jedním slovem by se letošní rok dal nazvat zklamáním. Sice nějaké hry vyšly, bohužel měly jsme tu rovnou několik zklamání s jedním hodně velkým (ehm Battlefield) a ačkoli mě pár her zaujalo, neměl jsem tu skutečnou bombu. Tento rok pro mě chybí hry, u kterých bych omdlíval nadšením a doporučoval je jiným hráčům při každé konverzaci.

Před seznamem musím upozornit, že jsem na něj umístil pouze ty hry, které jsem hrál. Nepřijde mi správné hodnotit nehrané hry. Bohužel tím vypadlo rovnou několik titulů, které bych dost možná do seznamu začlenil (Deathloop, Guardians of the Galaxy, Psychonauts 2). O těchto pěti hrách mám v každém případě dobré mínění a ačkoli by některé z nich možná nikdy v seznamu nejlepších nebyly nebýt slabý rok, věřím, že se jedná o skvělé hry, se kterými nešlápnete vedle

Halo Infinite

Neustále jsem od lidí slyšel, že od Halo nic nečekají a přišlo mi to ke hře trochu nefér. Přeci jen se to odvíjelo hlavně od nepovedené prezentace, kdy se ukázala předběžná verze hry. Přesto bych lhal tvrzením, že jsem si myslel, že mě nějaké Halo ještě někdy opravdu zaujme. Od doby, co má značku 343 Industries pro mě nebylo Halo tím, co bych si zamiloval. Infinite mě však bavilo dost.

Halo Infinite (33).jpgHalo Infinite (53).jpgHalo Infinite (99).jpg
Návrat legendy se rozhodně povedl

Model placená kampaň a zdarma multiplayer sice způsobil, že je multiplayer velkým žebráním o peníze. Ale povedl se i tak! Akce odsýpá, mapy a zbraně mění styl hraní a zápasy jsou napínavé. Po nic moc Call of Duty a zmršeném Battlefieldu bylo super naskočil s přáteli na opravdu povedenou střílečku. Ještě víc mě zaujala kampaň.

Příběh, který není hloupý, skvělá chemie postav, a hlavně návykový herní styl. Halo Infinite dle mého mohlo zapracovat na několika věcech včetně open-worldu a nudných bosů, zápory jsou naštěstí zastiňovány klady. Halo Infinite je návykové, zajímavé, má styl a je skvělým tipem pro každého fanouška. Kvůli příběhu si každopádně nejdřív zahrajte předchozí díly.

Váš názor Další článek: Při hraní Diabla se hádka o ukradeném lootu zvrtla ve střelbu s fatálními následky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě

Aktuality

14:44 | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
12:55 | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách