Netflix dál rozšiřuje svůj tým herních studií. Tentokrát vítá autory relaxačního Cozy Grove

I když si lidé předplácejí Netflix kvůli seriálům a filmům, stále se počítá i s mobilními hrami, jejichž repertoár se v budoucnu bude rozrůstat.

Už to bude více než rok, co začal Netflix kromě seriálů a filmů v rámci předplatného nabízet i hry. Kromě titulů od studií třetích stran má i několik exkluzivit od svých dvorních tvůrců. Mezi jejich dosavadním týmem čítající 5 studií najdeme třeba Night School Studio, tvůrce příběhovky Oxenfree. Nyní přichází do jejich řad nováček - studio Spry Fox, které stojí za odpočinkovým Cozy Grove.

Tvůrci v oznámení na svém webu uvádějí, že stále mohou tvořit to, co sami chtějí. Nyní ale mají k dispozici větší zdroje, díky kterých jejich další hry mohou být ještě lepší. Také se prý nemusejí tolik stresovat ohledně prodejnosti her. Jejich plány zůstávají stejné. Hodlají vytvořit Cozy Grove 2, což bude nenásilné MMO. Ještě ale nejsou připraveni na to, aby ho ukázali světu v plné parádě. 

Jejich starší hry budou i po této akvizici dostupné na všech platformách, kde dříve vyšly. Je pravděpodobné, že v budoucnu se dostanou právě i na Netflix. Tam momentálně najdete okolo 30 titulů, mezi které spadá třeba Into the Breach, Moonlighter nebo Spiritfarer.

V posledním reportu pro investory Netflix zmínil, že je ve vývoji přes 50 her založených na jeho značkách. Jsme zvědaví, jaká bude budoucnost pro hry na této platformě. Zatím se o úspěchu mluvit nedá. Ve stejném reportu Netflix uvádí, že denně se o hry zajímá méně než 1 % předplatitelů. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: Marvel a EA mají společně vytvořit 3 hry. Kromě oznámeného Iron Mana se spekuluje o Black Pantherovi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,