Neuro - ruský cyberpunk

Mánie kolem hrdinů nadaných psionickými schopnostmi, která minulý rok propukla na konzolích, se nyní podle všeho stěhuje i na PC. Zatímco někteří se pokoušejí získat si hráčská srdce konverzemi svých úspěšných titulů z "herních krabiček", firma 3Map Games se svou hrou Neuro na to jde rovnou od podlahy. Jejich projekt by podle všeho měl být určen především pro počítačové monitory, a až následně v případě úspěchu portován na konzole. Nu, takový přístup se nám jistě zamlouvá, ale co bude vlastně obsahem této připravované first-person akce?

  

3Map Games slibují přitažlivý cyberpunkový svět, kdy v daleké budoucnosti lidstvo konečně přišlo na to, jak efektivně a téměř bez rizika cestovat vesmírem. Kromě lepšího pocitu, že překonal tuhé zákony gravitace, si člověk konečně mohl podrobit nemalou část naší galaxie, včetně několika vzdálenějších planetek. Postupem času se objevené a kolonizované planety staly domovem pro milióny lidí a centrem výzkumu a průmyslu. Ani tato vesmírná kolonizace se však neobešla bez problémů; jak už historie několikrát dokázala, lidé v koloniích brzy začali toužit po svobodě a nezávislosti na megalomanské Terranské Konfederaci.

Váš příběh začíná na povrchu planety Sorgo, kdy se ujímáte role Craiga Richardse, hlavního hrdiny, který se ocitl v epicentru konfliktu mezi dvěma válčícími stranami. Vaším úkolem je pomoci Konfederaci vyhrát dlouhou a únavnou válku s tamním klanem Troiden, přičemž se při tom podíváme do sedmi odlišných lokací, kde nesmí chybět takové klasiky jako vojenské základny, džungle či výzkumná centra.

  

Jak už bylo řečeno výše, hra se bude opírat o populární tematiku psionických schopností, jimiž hlavní charakter vládne. V tomto případě bude hlavní schopností posednout libovolnou postavu, jejíž vůle je natolik slabá, že podlehne vašemu snažení a plně se vám oddá. Kromě patnácti zbraní, jež budeme určitě také využívat, bude hrát prim především plížení a uvážená manipulace s vašimi protivníky, která povede k úspěšnému splnění vaší mise. Zajímavě v tuto chvíli zní i tvrzení autorů, že budete mít několik možností jak dosáhnout cíle, což se nám náramně zamlouvá, i když máme jisté pochybnosti, jak vše do sebe nakonec zapadne. Přeci jen 3Map Games není kdovíjak známou firmou, a takových slibů o velké míře volnosti a skvělé umělé inteligenci tu bylo již mnoho. Ale kdo ví, třeba nás Rusové mile překvapí. 

Datum vydání zatím nebylo napevno stanoveno, ale můžeme očekávat, že se hra objeví ještě v této polovině roku a bude směřovat spíše na budgetový trh.

Zdroj: 3D Gamers, Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play