Neuro - ruský cyberpunk

Mánie kolem hrdinů nadaných psionickými schopnostmi, která minulý rok propukla na konzolích, se nyní podle všeho stěhuje i na PC. Zatímco někteří se pokoušejí získat si hráčská srdce konverzemi svých úspěšných titulů z "herních krabiček", firma 3Map Games se svou hrou Neuro na to jde rovnou od podlahy. Jejich projekt by podle všeho měl být určen především pro počítačové monitory, a až následně v případě úspěchu portován na konzole. Nu, takový přístup se nám jistě zamlouvá, ale co bude vlastně obsahem této připravované first-person akce?

  

3Map Games slibují přitažlivý cyberpunkový svět, kdy v daleké budoucnosti lidstvo konečně přišlo na to, jak efektivně a téměř bez rizika cestovat vesmírem. Kromě lepšího pocitu, že překonal tuhé zákony gravitace, si člověk konečně mohl podrobit nemalou část naší galaxie, včetně několika vzdálenějších planetek. Postupem času se objevené a kolonizované planety staly domovem pro milióny lidí a centrem výzkumu a průmyslu. Ani tato vesmírná kolonizace se však neobešla bez problémů; jak už historie několikrát dokázala, lidé v koloniích brzy začali toužit po svobodě a nezávislosti na megalomanské Terranské Konfederaci.

Váš příběh začíná na povrchu planety Sorgo, kdy se ujímáte role Craiga Richardse, hlavního hrdiny, který se ocitl v epicentru konfliktu mezi dvěma válčícími stranami. Vaším úkolem je pomoci Konfederaci vyhrát dlouhou a únavnou válku s tamním klanem Troiden, přičemž se při tom podíváme do sedmi odlišných lokací, kde nesmí chybět takové klasiky jako vojenské základny, džungle či výzkumná centra.

  

Jak už bylo řečeno výše, hra se bude opírat o populární tematiku psionických schopností, jimiž hlavní charakter vládne. V tomto případě bude hlavní schopností posednout libovolnou postavu, jejíž vůle je natolik slabá, že podlehne vašemu snažení a plně se vám oddá. Kromě patnácti zbraní, jež budeme určitě také využívat, bude hrát prim především plížení a uvážená manipulace s vašimi protivníky, která povede k úspěšnému splnění vaší mise. Zajímavě v tuto chvíli zní i tvrzení autorů, že budete mít několik možností jak dosáhnout cíle, což se nám náramně zamlouvá, i když máme jisté pochybnosti, jak vše do sebe nakonec zapadne. Přeci jen 3Map Games není kdovíjak známou firmou, a takových slibů o velké míře volnosti a skvělé umělé inteligenci tu bylo již mnoho. Ale kdo ví, třeba nás Rusové mile překvapí. 

Datum vydání zatím nebylo napevno stanoveno, ale můžeme očekávat, že se hra objeví ještě v této polovině roku a bude směřovat spíše na budgetový trh.

Zdroj: 3D Gamers, Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce