New Beetle Trucks & Gaps – logická hra a Brouk k tomu

Myslíte si, že může existovat logická hra, ve které bude hlavní roli hrát auto? Logická hra s auty - to zní trochu divně. Ne, je tomu opravdu tak – o tom se ostatně můžete přesvědčit v dnešní plné hře, kde se budete se svým Volkswagenem New Beetlem pěkně prohánět a přitom si zavaříte mozek řešením logických problémů. Nastartujte, jízda začíná…
New Beetle Trucks & Gaps – logická hra a Brouk k tomu
New Beetle Trucks & Gaps je jedna z nejlepších logických free-her, které jsem za poslední dobu viděl. Vyniká po všech stránkách a nelze na ni skoro najít ani jedinou chybičku. Hra je nesmírně zajímavá a hratelná, pojďme se tedy na ni podívat blíže.

Hra samotná je ve skrze logickou záležitostí a hlavní roli v této hře hraje automobil. S tímto automobilem budete vždy muset překonat nějakou vzdálenost mezi dvěma určitými místy. V cestě vám však stojí různé zátarasy či jiné překážky. Ty musíte vždy zdolat a dojet na předem určené místo. Nápomocny vám jsou různé přemisťovadla a výtahy – každý je jiný, každým lze pohybovat jiným směrem – nahoru, dolů, vlevo, vpravo nebo různými kombinacemi těchto směrů. Rovněž tu máte různá udělátka a věcičky, s jejichž pomocí můžete zničit ony zátarasy. Jako příklad uvedu třeba nástroj z 10. úrovně, s kterým můžete rozbít kusy ledu, jenž vám brání v cestě.

Velkou roli v této hře hraje také čas – vždy máte na daný level určitý počet sekund, za které musíte level zdolat, pokud se vám to nepovede, ztratíte něco jako život a level se opakuje. Čas hraje také roli v tom, kolik získáte bodů – pokud level zdoláte rychle, dostanete hodně bodů, zdoláte-li ho pomaleji, dostanete méně bodů. Jak prosté, že…

Grafika a hudba – toť stránka sama pro sebe. Grafika je velice hezká, po všech stránkách je vidět, že si s ní autoři dlouhou dobu pěkně hráli a doladili ji k hráčské spokojenosti. Rozhodně je tedy se na co dívat – každý level je originální a svým způsobem zvláštní. Jsou tu asi tři různá místa, kde se hra odehrává – vesmír, moře, skály. Možná že jich je však i více, ale já jsem zatím zdolal asi 12 levelů a více míst jsem jich do této doby nenašel.

New BeetleNew Beetle

New BeetleNew Beetle

I hudbou hra exceluje – pro každé místo je jiná, perfektně se k danému místu hodí – ve vesmíru vám hraje do uší tajemná hudba ala X-Files, v moři to je to taková rozvernější muzika, která vás nutí pokyvovat hlavou do rytmu. Zvuky jsou také dobré, i když ji ve hře moc není. Určitě si však všimnete alespoň burácení motoru vašeho auta při startu.

Hra je v němčině, což by mnohým mohlo činit problémy, ale němčiny se ve hře moc nevyskytuje, snad jen v hlavním menu, kde jsem zpočátku měl problém se zorientovat a najít, čím se hra spouští. No, vlastně tedy hned když hru zapnete tam na vás vyskočí německý text, který vám říká, že máte kliknout na ikonu vpravo dole, kde je vyobrazena silueta auta.

Máme tu závěr. Názor na hru si udělejte sami. Já vám do hlavy nebudu vtloukat to, jak je hra skvělá a báječná. Pokud si ji zahrajete, budete se mnou určitě souhlasit. Hru si můžete stáhnout z Doupěte nebo nechat vypálit na VypalCD. Její velikost je okolo 1,5 MB.

New BeetleNew Beetle


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A