Next-gen bude podle tvůrce Chernobylite hlavně o vývojářích, ne hardwaru

Vyšší výpočetní výkon je fajn, ale to by ho ještě museli vývojáři umět využít.

Už od plnohodnotného představení konzolí nové generace se mezi fanoušky a hráči rozlétají spekulace, jaká konzole vlastně bude lepší a výkonnější. Playstation 5 láká ultra rychlým SSD a novou generací zvuku, zatímco Xbox Series X bude mít papírově vyšší výkon. 

V rozhovoru pro Wccftech se o nové generaci strojů rozpovídal kreativní ředitel survival hry Chernobylite, Wojciech Pazdur a podle něj to bude především o schopnostech  vývojářů, nikoliv o hardwaru jako takovém. 

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

"Nemyslím si, že hráči pocítí velký rozdíl jen kvůli jinému nebo výkonnějšímu hardwaru, stejně jako to moc nevidí v generaci současné. Všechno se bude točit kolem schopnosti vývojáři správně využít hardware, nové technologie a engine hry. Uncharted 2 byl na PS3 skvělý, ale ne proto, že byla konzole výkonnější než Xbox360, stejně jako Uncharted 4 byl skvostný ne kvůli tomu, že PS4 bylo výkonnější než Xbox One," řekl Pazdur. 

"Jsem si jistý, že správné využití nového SSD přivede k přelomovým novinkám a velkému kroku kupředu. A za posledních 10 let jsem se nikdy netěšil tak jako teď, kdy se budu moci pustit do hrátek s Unreal Enginem 5," pokračoval. 

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

"Pro mě osobně je skvělou zprávou, že ovladače nových konzolí jsou konečně dostatečně podobné, abych mohl v pohodlí přeskakovat mezi konzolemi během testování, aniž bych se musel furt učit nebo přizpůsobovat," dodal.

A jak to vidíte vy?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 7 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |