Next-gen Sonic na next-gen konzolích

Před týdnem Sega oznámila vývoj hry s modrým ježkem v hlavní roli pro konzole PS3 a Xbox 360. Nový titul ponese název Sonic The Hedgehog, aby se prý připomnělo patnácté výročí původní hry. Na Tokio Game Show byla navíc k vidění ukázka ze hry. A jak tedy bude nový Sonic vypadat za použití nejnovějších technologií a Havok enginu pro reálnou fyziku?

 

Sonicovi se hýbou ostny, jak dýchá, na stromech rostou houby a vůbec je ve hře spousta detailů, díky kterým je pocit z hraní zase o něco lepší. Samozřejmostí je spousta různých prstýnků a dalších všemožných power-upů, jež na cestě sbíráte. Ukázka se však především věnovala právě Havok enginu. Bylo vidět, jak Sonic shodil několik protivníků s jet-packem na most plný různě velkých (a těžkých) beden. Most se zřítil spolu s bednami, a to vcelku uvěřitelným způsobem.

 

Následně Sonic přistál na provazu nataženém mezi dvěma plošinami a ten se skutečně prohnul pod vahou modrého ježka. Když potom Sonic zaútočil na skupinu protivníků a vrhl je proti zdi, bylo vidět, jak odlétávají cihly. Samozřejmě jsou lehčí, než třeba bedny, takže mohou doletět dál. Ve finální verzi hry se také počítá se změnou denní doby, slunce bude putovat po obloze a realisticky se budou měnit stíny. Podobně se bude počítat s mraky na obloze. Sonic The Hedgehog je tak pěknou ukázkou, jaký vliv budou mít nové konzole na "staré" hry.

Download (trailer, 13 MB): Doupě

Související informace (Sonic The Hedgehog)
Platforma: PS3, Xbox 360
Žánr: Arkáda
Výrobce: Sega
Vydavatel: Sega
Distributor v ČR: Neoznámen
Homepage:
http://www.sega.com/sonic/
Předpokládané datum vydání: Neoznámeno

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |