NfS se vrací ve velkém stylu

vytisknout velikost písma
NfS se vrací ve velkém stylu

Upadající kvality závodní série Need for Speed si konečně všimli i lidé v Electronic Arts, což mělo za následek prudké zamyšlení a ohlášení tří zbrusu nových titulů, rozšiřujících zmíněnou značku, které by se měly na trhu objevit do konce letošního roku.

Vydání prvního z nich - Need for Speed: Shift - bylo předběžně naplánováno na podzim, kdy by se měl objevit na trhu hned v několika verzích (PC, X360, PS3 a PSP). Jeho vývojem bylo pověřeno studio Slightly Mad (GTR, GTR 2 atd.), přičemž na jejich práci bude dohlížet Michael Mann z EA Black Box a Patrick Soderlund.

1.jpg
Need for Speed: Shift

Samotná hra by měla upustit od značné arkádovitosti, jíž je NfS proslulý, a krom reálného chování aut se bude snažit simulovat rovněž uvěřitelné chování řidiče. Tomu by měly napomáhat nejmodernější technologie, s nimiž tvůrci pracují, stejně jako zkušenosti, které vývojáři nasbírali za ta léta na trhu.

"Need for Speed: Shift je úžasný a myslím, že hráče uhrane," uvedl Keith Munro, šéf marketingu EA. "Technologie v pozadí titulu, detaily, které jsou do hry schopni implementovat pouze zkušení vývojáři, unikátní pocit ze závodění; to vše dělá z Shiftu neuvěřitelnou gamesu. A já se už nemůžu dočkat až si ho fanoušci vyzkouší."

1.jpg
Need for Speed: Nitro

Dalším dílem v pořadí bude Need for Speed: Nitro, jenž by se měl v obchodech objevit ve stejnou dobu jako jeho bráška. Narozdíl od něj však dá přednost "hravějším" platformám, a to Nintendu Wii a DS. Vývoj obsatrají programátoři z EA Montreal, kteří přislíbili zábavné casual závody.

"Need for Speed: Nitro nebude na Wii a DS suplovat Mario Kart. Nintendo na něm odvedlo vynikající práci a bylo by těžké s ním soupeřit," prozradil Munro a dodal. "Místo toho se pokusíme přijít s arkádovou hrou, težící především z originálního vizuálního zpracování. A jak uvidíte, Nitro nebude připomínat žádný z předchozích dílů série.

Zatímco jakékoliv bližší informace o zmíněné hře si tvůrci nechávají pro sebe, o dalším projektu - Need for Speed: World Online - uzavírajícím tento trojlístek, se rozpovídali velice snadno. Jeho uvedení do prodeje je naplánováno již na letošní léto, avšak pouze v Asii. Západní Evropa a zbytek světa si bude muset počkat do zimy.

1.jpg
Need for Speed: World Online

Zodpovědnými za World Online byli učiněni bývalí zaměstnanci EA Black Box, kteří se pod titul podepíší společně s programátory z interního (singapurského) studia. Celý projekt je přitom koncipován coby 'Play 4 Free' počin, čemuž však ani v nejmenším neodpovídá jeho náplň.

K dispozici vám totiž bude dán licencovaný vůz (těšit se máme na drtivou většinu značek), který si budete moci upravit dle libosti a nálady, a s nímž následně vyrazíte závodit do širého světa (nejdřív jen do Asie, logicky). World Online se pokusí nalákat fanoušky krom kvalitního zpracování i na propracovaný systém závodů a žebříčků.

K dispozici by měl být tento počin pouze na PC, přičemž na živobytí si bude vydělávat prostřednictvím stále populárnějších mikrotransakcí. Bohužel, na cokoliv konkrétnějšího si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Dá se ovšem očekávat, že s blížícím se uvedením na asijský trh bude informací rapidně přibývat.

Jako by to nestačilo, kromě tří zmíněných her je prý v přípravě ještě jedna. Munro to potvrdil pro zahraniční herní portál Eurogamer, a zároveň prozradil, že na ní pracují lidé z Black Boxu. Ačkoliv nic víc nevíme, předpokládáme, že se bude jednat o další přírůstek do rodiny pouličních závodů, jež jsou mezi fanoušky velice populární, a než žádný z ohlášených titulů nenavazuje. Inu, nechme se překvapit.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Bude Undercover posledním dílem série?
  2. Undercover míří na iPhone

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

22.  8.  2017 | | 5 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A