NfS se vrací ve velkém stylu

Upadající kvality závodní série Need for Speed si konečně všimli i lidé v Electronic Arts, což mělo za následek prudké zamyšlení a ohlášení tří zbrusu nových titulů, rozšiřujících zmíněnou značku, které by se měly na trhu objevit do konce letošního roku.

Vydání prvního z nich - Need for Speed: Shift - bylo předběžně naplánováno na podzim, kdy by se měl objevit na trhu hned v několika verzích (PC, X360, PS3 a PSP). Jeho vývojem bylo pověřeno studio Slightly Mad (GTR, GTR 2 atd.), přičemž na jejich práci bude dohlížet Michael Mann z EA Black Box a Patrick Soderlund.

1.jpg
Need for Speed: Shift

Samotná hra by měla upustit od značné arkádovitosti, jíž je NfS proslulý, a krom reálného chování aut se bude snažit simulovat rovněž uvěřitelné chování řidiče. Tomu by měly napomáhat nejmodernější technologie, s nimiž tvůrci pracují, stejně jako zkušenosti, které vývojáři nasbírali za ta léta na trhu.

"Need for Speed: Shift je úžasný a myslím, že hráče uhrane," uvedl Keith Munro, šéf marketingu EA. "Technologie v pozadí titulu, detaily, které jsou do hry schopni implementovat pouze zkušení vývojáři, unikátní pocit ze závodění; to vše dělá z Shiftu neuvěřitelnou gamesu. A já se už nemůžu dočkat až si ho fanoušci vyzkouší."

1.jpg
Need for Speed: Nitro

Dalším dílem v pořadí bude Need for Speed: Nitro, jenž by se měl v obchodech objevit ve stejnou dobu jako jeho bráška. Narozdíl od něj však dá přednost "hravějším" platformám, a to Nintendu Wii a DS. Vývoj obsatrají programátoři z EA Montreal, kteří přislíbili zábavné casual závody.

"Need for Speed: Nitro nebude na Wii a DS suplovat Mario Kart. Nintendo na něm odvedlo vynikající práci a bylo by těžké s ním soupeřit," prozradil Munro a dodal. "Místo toho se pokusíme přijít s arkádovou hrou, težící především z originálního vizuálního zpracování. A jak uvidíte, Nitro nebude připomínat žádný z předchozích dílů série.

Zatímco jakékoliv bližší informace o zmíněné hře si tvůrci nechávají pro sebe, o dalším projektu - Need for Speed: World Online - uzavírajícím tento trojlístek, se rozpovídali velice snadno. Jeho uvedení do prodeje je naplánováno již na letošní léto, avšak pouze v Asii. Západní Evropa a zbytek světa si bude muset počkat do zimy.

1.jpg
Need for Speed: World Online

Zodpovědnými za World Online byli učiněni bývalí zaměstnanci EA Black Box, kteří se pod titul podepíší společně s programátory z interního (singapurského) studia. Celý projekt je přitom koncipován coby 'Play 4 Free' počin, čemuž však ani v nejmenším neodpovídá jeho náplň.

K dispozici vám totiž bude dán licencovaný vůz (těšit se máme na drtivou většinu značek), který si budete moci upravit dle libosti a nálady, a s nímž následně vyrazíte závodit do širého světa (nejdřív jen do Asie, logicky). World Online se pokusí nalákat fanoušky krom kvalitního zpracování i na propracovaný systém závodů a žebříčků.

K dispozici by měl být tento počin pouze na PC, přičemž na živobytí si bude vydělávat prostřednictvím stále populárnějších mikrotransakcí. Bohužel, na cokoliv konkrétnějšího si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Dá se ovšem očekávat, že s blížícím se uvedením na asijský trh bude informací rapidně přibývat.

Jako by to nestačilo, kromě tří zmíněných her je prý v přípravě ještě jedna. Munro to potvrdil pro zahraniční herní portál Eurogamer, a zároveň prozradil, že na ní pracují lidé z Black Boxu. Ačkoliv nic víc nevíme, předpokládáme, že se bude jednat o další přírůstek do rodiny pouličních závodů, jež jsou mezi fanoušky velice populární, a než žádný z ohlášených titulů nenavazuje. Inu, nechme se překvapit.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Bude Undercover posledním dílem série?
  2. Undercover míří na iPhone

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A