NfS se vrací ve velkém stylu

Upadající kvality závodní série Need for Speed si konečně všimli i lidé v Electronic Arts, což mělo za následek prudké zamyšlení a ohlášení tří zbrusu nových titulů, rozšiřujících zmíněnou značku, které by se měly na trhu objevit do konce letošního roku.

Vydání prvního z nich - Need for Speed: Shift - bylo předběžně naplánováno na podzim, kdy by se měl objevit na trhu hned v několika verzích (PC, X360, PS3 a PSP). Jeho vývojem bylo pověřeno studio Slightly Mad (GTR, GTR 2 atd.), přičemž na jejich práci bude dohlížet Michael Mann z EA Black Box a Patrick Soderlund.

1.jpg
Need for Speed: Shift

Samotná hra by měla upustit od značné arkádovitosti, jíž je NfS proslulý, a krom reálného chování aut se bude snažit simulovat rovněž uvěřitelné chování řidiče. Tomu by měly napomáhat nejmodernější technologie, s nimiž tvůrci pracují, stejně jako zkušenosti, které vývojáři nasbírali za ta léta na trhu.

"Need for Speed: Shift je úžasný a myslím, že hráče uhrane," uvedl Keith Munro, šéf marketingu EA. "Technologie v pozadí titulu, detaily, které jsou do hry schopni implementovat pouze zkušení vývojáři, unikátní pocit ze závodění; to vše dělá z Shiftu neuvěřitelnou gamesu. A já se už nemůžu dočkat až si ho fanoušci vyzkouší."

1.jpg
Need for Speed: Nitro

Dalším dílem v pořadí bude Need for Speed: Nitro, jenž by se měl v obchodech objevit ve stejnou dobu jako jeho bráška. Narozdíl od něj však dá přednost "hravějším" platformám, a to Nintendu Wii a DS. Vývoj obsatrají programátoři z EA Montreal, kteří přislíbili zábavné casual závody.

"Need for Speed: Nitro nebude na Wii a DS suplovat Mario Kart. Nintendo na něm odvedlo vynikající práci a bylo by těžké s ním soupeřit," prozradil Munro a dodal. "Místo toho se pokusíme přijít s arkádovou hrou, težící především z originálního vizuálního zpracování. A jak uvidíte, Nitro nebude připomínat žádný z předchozích dílů série.

Zatímco jakékoliv bližší informace o zmíněné hře si tvůrci nechávají pro sebe, o dalším projektu - Need for Speed: World Online - uzavírajícím tento trojlístek, se rozpovídali velice snadno. Jeho uvedení do prodeje je naplánováno již na letošní léto, avšak pouze v Asii. Západní Evropa a zbytek světa si bude muset počkat do zimy.

1.jpg
Need for Speed: World Online

Zodpovědnými za World Online byli učiněni bývalí zaměstnanci EA Black Box, kteří se pod titul podepíší společně s programátory z interního (singapurského) studia. Celý projekt je přitom koncipován coby 'Play 4 Free' počin, čemuž však ani v nejmenším neodpovídá jeho náplň.

K dispozici vám totiž bude dán licencovaný vůz (těšit se máme na drtivou většinu značek), který si budete moci upravit dle libosti a nálady, a s nímž následně vyrazíte závodit do širého světa (nejdřív jen do Asie, logicky). World Online se pokusí nalákat fanoušky krom kvalitního zpracování i na propracovaný systém závodů a žebříčků.

K dispozici by měl být tento počin pouze na PC, přičemž na živobytí si bude vydělávat prostřednictvím stále populárnějších mikrotransakcí. Bohužel, na cokoliv konkrétnějšího si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Dá se ovšem očekávat, že s blížícím se uvedením na asijský trh bude informací rapidně přibývat.

Jako by to nestačilo, kromě tří zmíněných her je prý v přípravě ještě jedna. Munro to potvrdil pro zahraniční herní portál Eurogamer, a zároveň prozradil, že na ní pracují lidé z Black Boxu. Ačkoliv nic víc nevíme, předpokládáme, že se bude jednat o další přírůstek do rodiny pouličních závodů, jež jsou mezi fanoušky velice populární, a než žádný z ohlášených titulů nenavazuje. Inu, nechme se překvapit.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Bude Undercover posledním dílem série?
  2. Undercover míří na iPhone

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 2 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 3 N/A