NFS slaví prodejní úspěch, co bude dál?

Kdo by to byl řekl, že po neslaných a nemastných dílech vstoupí série Need for Speed do elitního "sto-milionářského" klubu, ve kterém jsou zatím jen čtyři další tituly: old-schoolové hity Mario a Tetris, a s nimi Pokémoni a The Sims. Ať už se vám to zdá jakkoliv přitažené za vlasy, věřte, že je to tak. Společnost Electronic Arts totiž tento týden potvrdila, že série NFS překročila hranici 100 milionů prodaných kusů a stává se tak bezesporu nejúspěšnější závodní hrou v historii.

nfs1.JPG

Pár zajímavých čísel z historie Need for Speed:

  • Série obsahuje 15 titulů, které vyšly na 14 platformách
  • Hra vyšla ve 22 jazycích ve více než 60 zemích
  • Hráčům nabídla 279 miliard mil silnic a závodních okruhů
  • Dohromady série nabízí 17 miliard možností úpravy vozidla
  • Hry se prodalo více než všech nových osobních automobilů v USA od roku 1994
     

Need for Speed série za svých 14 let prošla dost velkým vývoje. Na prvním díle v roce 1994 pracovalo pouhých 15 lidí a vozy ve hře měly rozlišení 70 polygonů. Na aktuálním titulu – NFS: Shift – pracovalo více než 100 vývojářů a vozidla dosahují rozlišení 30 tisíc polygonů.

Je tedy jasné, že se EA bude snažit pracovat na dalších dílech a nejspíš bude držet i tradici, že každý rok vyjde jedna hra z této série. Nedivil bych se, kdybychom se za nějakých pět let dočetli, že série překročila hranici 200 milionů prodaných kusů, jelikož součastná strategie Electronic Arts je velmi zajímavá; Rozhodli se nenabídnout v jednom díle vše, ale zaměřit se na všechny hráče a přinést každý díl jiný. I proto letos v září vyšlo Need for Speed: Shift a 6. listopadu se na pultech obchodů objeví bláznivé arkádové závody pro celou rodinu s podtitulem Nitro.

VIDEO: 2301 'NFS série slaví 100 mil. prodaných kusů'

Příští rok je již nějakou dobu jasný. V EA Singapur se pracuje na online verzi Need for Speed: World Online a autoři Burnout Paradise dělají na dalším díle, který by se měl vrátit ke kořenům prvních dílů. Mohlo by to tedy znamenat, že se hráči dočkají závodů v přírodě? Nejspíš ano, uvidíme…

Závěrem pro vás máme takovou maličkost: jedná se o obrázky z připravovaného NFS: World Online (doporučujeme třetí obrázek):

nfs-wo1.PNGNFS World Online Lamborghini.pngNFS World Online Nissan GTR (1).jpgnfs-wo2.PNG

Zdroj: TZ
Diskuze (1) Další článek: Civilizace míří na Facebook

Témata článku: , , , , , , , ,Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět

Aktuality

14:44 | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
12:55 | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách