NGP se nyní jmenuje PSVita

Ať se vám to líbí nebo ne, od nynějška se nejnovější handheld Sony jmenuje Playstation Vita. Na E3 konferenci to potvrdil sám prezident Sony Computer Entertainment, Kaz Hirai. Uzavírá se tak dlouhý kruh spekulací, který vznikl zhruba před týdnem.

Slovo Vita bylo údajně zvoleno pro jeho význam v latině, kde znamená "život". Prozrazuje to záměr Sony spojovat lidi skrze sociální služby a online hry - jako příklad se dá uvést voice chat nazvaný Party, který budete moci využít, i když budete hrát jinou hru než váš kamarád. Přesto jde o relativně podivný výběr, který bude hráčům lámat jazyk ještě několik dní, ne-li týdnů.

PSVita vyjde ve dvou modelech. Ten první nabídne podporu 3G a Wi-fi, stát bude 299 Euro (v přepočtu zhruba 7 tisíc Kč), druhý bude podporovat jen Wi-Fi, pořídíte jen však za sníženou cenu 249 Euro (6 tisíc Kč). Přístroj by se měl dočkat celosvětového vydání koncem tohoto roku.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A