NHL 12 – sakra, kdy už to bude konečně hokej? (recenze)

Diskuze čtenářů k článku

karel  |  26. 09. 2011 11:52

hmm. zajimava recenze, líbí se mi.
Konecne se nekdo nebojí

 |   |  Odpovědět
Trpaslik  |  26. 09. 2011 12:10

Ona je otázka nakolik férové je recenzovat NHL jako x-tý díl. Zajímalo by mě kolik hráčů si NHL kupuje rok co rok. Pak chápu že pro ně nemusí mít koupě tohoto dílu tak velkou přidanou hodnotu, na druhou stranu pro hráče kteří několik let vynechali jsou rozdíly za ty roky nakupené už dost zásadní.
Recenze je napsaná hezky a s hodně věcmi souhlasím, ale relevantní je podle mého jen pro ty co kupují NHL pravidelně. Pro hráče kteří se rozhodnou po několika letech koupit nějaký hokej asi moc velkou vypovídací hodnotu nemá.

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  26. 09. 2011 13:39

NHL je v současnosti jediná série, která se hokejem zabývá. Hráč, který se rozhodne koupit nějaký hokej, potřebuje mít jen schopnost porovnat velikost čísel (12 > 11). Nepotřebuje recenzi.

Jinak článků, které NHL 12 vychvalují jako nejlepší hokej, je všude spousta, a tomuto tvrzení se nevyhýbá ani tento text. Proto jsem na to letos šel z trochu jiného úhlu pohledu.

 |   |  Odpovědět
vinc  |  26. 09. 2011 16:22

skvela recenze!fifa a nhlko a vubec tyhle ea sport tituly by se meli prodavat jednou za tri roky a ne kazdej rok. ja se na fifu 12 tesim ale to je po deseti letech vyjimka ze vsech techle gamesek. nejlepsi byla serie tusim nhl 03-06 na pc nebo tak nejak.. to vzdycky zmenili barvu menu a soundtrack

 |   |  Odpovědět
Weedie  |  27. 09. 2011 08:37

Me nejlepsi prislo NHL 2004 na pc, podle me lepsi hokej na pc nevydali .)

 |   |  Odpovědět
Valvetro  |  27. 09. 2011 14:49

Dočkám se někdy PC verze? Asi ne...

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  28. 09. 2011 23:55

Současná konzolová verze je natolik svázaná s unifikovaným ovládáním pomocí gamepadu, že by její předělání pro PC obnášelo vytvořit kompletně novou hru. Takže ne.

 |   |  Odpovědět
dano  |  08. 06. 2012 20:45

stale to odo mna chce nejaki password ked to chcem extrahovat

 |   |  Odpovědět
27. 09. 2011 15:24

Dobře, NHL není perfektní, ale to, že se hra zlepšuje k lepšímu se nedá popřít.. :)

Trochu nechápu to, co si autor recenze představuje. NHL má v sobě desítku let vývoje.. A jako očekáváte, že se pak za rok vytvoří zbrusu nová hra? Pro mě je NHL skvělým krokem dál. Nemá cenu si nalhávat, že třeba souboje před brankou, nabourání do brankáře a možnost dokonce posunout branku je něco, co se v hokeji odehrává a tudíž je supr, že to je konečně i ve hře.. O systému kolizí, který letos funguje skvěle až na to zmíněné promačkávání pravého stycku, což sice není možná v jedné desetině případů realné, ale zase na druhou stranu v 90 procentech případů funguje dobře.. Každým rokem tým implementuje tyto věci a hra se tak dostala do podoby, která je hokeji zase o kousek blíže. A to je přesně to, co od ní každý fanoušek hokeje očekává. Sám jsem hokej hrál řadu let a odstavilo mě zranění. A každý ten díl cítím, jak je to zase o ten kousek blíže reálné předloze..

Dále bych chtěl něco napsat k přesným přihrávkám, které jsou otázkou nastavení, možná by stálo za to si zahrát na Hardcore.. ;)

Rád bych ještě doplnil, že snad každý v komunitě NHL je vděčný za možnost sliderů, která EA aktivně přenastavuje. Představa, že něco vydají na začátku roku a po týdnu hraní se objeví glitch, který se dá třeba opravit díky jemnému posunutí toho či onoho slideru? Pak to tak hrát celej rok a při turnajích vypisovat tohle se může, tohle se nesmí? :) Prostě nikdy nic nebude dokonalé a tohle je asi ten nejlepší možný způsob, jak většinu drobnějších chyb bez problému opravit.. Kéž by se takhle řešily všechny sportovní tituly jako fifa a pes..

Takže rozhodně se dá třeba diskutovat o tom, zda to co se zlepšilo je zrovna po Vaší chuti. Na druhou stranu dát 5 z 10 je něco, co snad ani nemá cenu komentovat.. Tak jak se dnes hry hodnotí to znamená propadák a to NHL rozhodně není.. Já osobně se přimlouvám k hodnocení 8/10.. ;) Autor by si měl uvědomit objektivnost jeho posudku a závěrečné hodnocení.. ;)

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  28. 09. 2011 23:53

Autor nikde nepopírá, že se hra zlepšuje. Naopak je to hned první věta perexu.:)

Autor taky nehodlá brát ohledy na frekvenci, s jakou se vydavatel rozhodl vydávat hru. Chápe, že je to pro něj výhodnější, ale co my s tím? Naopak se domnívám, že právě KVŮLI této frekvenci se nikdy nedočkáme pořádné změny (možná s nástupem další generace konzolí). Nepopírám, že úpravy z posledních pár let pomalu a jistě posunují hru k pokrytí většího množství hokejových činností, ale neděje se tak bezezbytku a mnohé zásadní věci hra pomíjí. A když už tedy tvůrci údajně překopali kolizní model, jaktože pořád při kličkách zažijete situace, kdy prostě hokejka projde přes obránce? Navíc je prostě absurdní, když tvůrci jeden rok sníží účinnost hitů (a recenzenti je
chválí, jak je to realističtější) a jindy účinnost hitů zvýší (a recenzenti je chválí, jak je to realističtější).

Nahrávky jsem v tomto díle nekritizoval, to jste něco špatně pochopil. Na hardcore jsem sehrál většinu zápasů.

Jinak přítomnost sliderů mi nevadí. Je fajn, když si můžete hru donastavit. Já jen říkám, že to nemůže být omluvou pro autory, aby se vykašlali na připravení třeba dvou vychytaných základních režimů (pro casual a
hardcore hráče). Podle mě vychytané nejsou a nebyly ani v předchozích dílech (protože se vždy něco muselo doupravovat anebo se nastavení měnilo v průběhu roku přes updaty). Sakra, to, že se do týdne objeví glitch, je přece chyba!

A nemá cenu se tvářit, že se nic neděje, že je to normální, když hra za 14 stovek, u níž spoustu věcí tvůrci jen převezmou z minulých dílů, má pořád řadu problémů, které autoři hlemýždím tempem a metodou pokusů a omylů vychytávají. Takže ve výsledku si opravdu nemyslím, že NHL 12 je něco, bez čeho by fanda hokeje nemohl být. A nemyslí si to ani v EA Sports, protože už teď zcela jistě mají seznam věcí, které budou měnit v NHL 13. Proto to hodnocení. Argumentů v recenzi i tady je pro to myslím dost.

 |   |  Odpovědět
Reactt  |  29. 09. 2011 14:38

Ale těch věcí je daleko více.. Osobně třeba nechápu to, že si stěžujete na to, že hráčové bruslí po zádu stejně rychle jako po předu.. Zajímalo by mě, kde jste na to přišel.. Pokud si hráč puk předhodí, nebo je bez puku tak bruslí daleko rychleji než ten co bruslí pozádu.. No a pokud jste někdy hokej hrál, tak moc dobře víte, že je rychlost hráčů závislá na více faktorech, ale pokud umíte bruslit, pak si dvakrát našlápnete, otočíte a pozadu jedete prakticky stejně rychle jako hráč s pukem.. :)

Další věc která mě trochu zaskočila je Váš názor, že pokud si někdo něco našlápne, tak jako musí zákonitě někoho překonat.. To je taky pěkná blbost.

Proč třeba nepochválíte to, jak EA zapracovala na modré čáře, kde loňský ročník udělal první obrovský krůček a letošní je v tomto ohledu naprosto perfektní? Proč třeba neupozorníte na to, že se střelba konečně zlepšila a 90 procent vypadá autenticky? Proč třeba neupozorníte na to, že souboje před bránou jsou konečně autentické? Že se na ledě furt něco děje a hra působí daleko vyspělejším dojmem než předešlý ročník?

Vy jenom kritizujete, což Vám samozřejmě neberu, ale pochválit jste nic nedokázal, při tom je letošní ročník hlavně v té hokejové části, která nás zajímá nejvíc nejrevolučnější od invence ovládání hokejky pravým stickem.. ;)

Mám spíš pocit, že jste možná změny ani nezaregistroval jednoduše proto, že jste na ledě nikdy nebyl. Jednou za rok se podíváte na hokejové mistroství a je z Vás odborník, kterých je tu plná hospoda.. ;)

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  29. 09. 2011 22:34

Tak ještě jednou dokola: NHL 12 je hra plná chyb. A není to poprvé, děje se to tak u EA Sports pravidelně. Je dobře, že jsou brankáři zapojeni do hry, ale ta úprava je nedotažená a plná nedostatků. Když v jedné třetině dvakrát hráči bezdůvodně složí mimo hru brankáře, realistické by bylo, že nejbližší obránce nechá všeho a půjde tomu idiotovi rozbít držku. Je to stejné, jako kdyby vás v Call of Duty jen tak v průběhu mise samovolně flákl spolubojovník pažbou do ksichtu. Nebo kdybych napsal tuhle recenzi s dvaceti hrubkama. Asi byste přestal vnímat, co píšu, a napsal byste mi, jaký jsem idiot.

Každopádně k důležitějším věcem... mluvil jsem o situacích, kdy útočník našlápne od vlastní modré. To by dva rychlé pohyby nic neudělaly. Pokud jste opravdu hrál hokej, jistě víte, že se takového útočníka se snaží zbrzdit hlavně forčekující útočníci. Ti se snaží kopírovat rychlost a pohyb najíždějících hráčů a nenechávají je jen tak být. Tato fáze hry v NHL taky není příliš dobře zpracovaná. Každopádně ten váš protiargument nefunguje, protože obránci se otáčí jen ve výjimečných případech, většinou prostě zvládají zestoje stínovat útočníky. Navíc otáčení pro ně nepředstavuje žádné vykolejení z konceptu, kterého by se dalo využít. Zasekávačky jsou taktéž neúčinné, a když obránce útočníka hituje, stihne ho praštit a ještě získat kontrolu nad pukem. Každá z těchto věcí je průšvih.

A to mi přijde o dost podstatnější než to, že tvůrci opravují méně důležité činnosti a všichni se tváří, že je to bomba a že je to bez chybičky. Jak může být skvělý kolizní model, když naprosto pravidelně hokejky procházejí skrz hráče a útočníci střílejí skrz kotníky obránců?

Krucifix pusťte si zápas NHL a vedle toho si postavte NHL 12, uvidíte, jaký je tam podstatný rozdíl. A na to se snažila recenze upozornit. Jo, je to lepší než dřív, ale pořád je to blbý. A nemá cenu se obhajovat pořád tím, že je to nejrealističtější hokej pod sluncem. No jasně, že je, když je to jediný hokej.

 |   |  Odpovědět
30. 09. 2011 23:51

Ale o tom to je.. Prostě si pusťte zápas NHL.. Mě prostě v minulém ročníku vadilo nejvíce následující: Souboje před bránou, které nejvíce pocítíš ve hře více hráčů.. Stereotipní góly, které se letos konečně podařilo vyřešit.. Rozdíly ve váze hráčů a jejich schopnosti bodyčkovat.. A přesně takové to pozlátko posunutých branek, aktivně hrající brankáři, které můžete lehounce posunout v mezích pravidel, nebo prostě do nich člověk najíždí jako trouba a chodí na trestnou.. Zlomených hokejek (alá Jaromír Jágr), spadlých přileb atd. A po odehrané půlce sezóny se stále neobjevující vysklení mantinelu.. :D Prostě letošní ročník pro opravdového fanouška konečně udělal velký kus dopředu.. Protože se na ledě děje přesně to, co se děje v realitě.. Show, rychlá hra, souboje a spousta krásných branek. Ano, jak říkám, jsou zde věci, které prostě jako v realitě nejsou, nicméně i na ně přijde někdy v roce 2012-13-14-15 čas a to je to, co mě na tom těší, proč si každý ten rok ten hokej koupím.. Protože ke změnám prostě dochází a dochází k hlavně pozitivním změnám, které cítím.. To že zrovna nedošlo na ty Vaše přání je čistě subjektivní věc.. Když to vemu objektivně, tak jsem z těch posledních třech let nejvíce nadšenej právě z toho letošního, protože se konečně podařilo odladit vše podstatné.. S bratrem paříme letošní ročník, jak žádný jiný (už jen to je pro mě indikace velkého úspěchu). Já pravé křídlo a on levé.. A to, jak oba držíme modrou čáru a držíme počítač v šachu do té doby, než prostě nahodí puk o který pak v našem pásmu bojujeme je přesně to, co se v realitě děje.. Zatímco jeden bojuje s obranou o puk, druhý již najíždí k červené a hledá skulinku, kde by obdržel dlouhou přihrávku do přečíslení.. Opravdu každý zápas je jiný.. Padají pokaždé jiné, za to však spektakulární góly. Přesilovky a oslabení, to vše funguje jako v realitě.. A také ještě před pár lety bylo tohle jen naše přání.. To že někde projde nějakým hráčem hokejka, nebo proletí nějakému hokejistovy puk skrze nohu, to nevím kde jste to viděl.. Pokud hrajeme oslabení, tak normálně tělem bráním, buď se do střely stavím a nebo lehám, a pokaždé když puk letí do mé končetiny nebo těla jej buď hráč tečuje, nebo odráží.. A jestli tam někde tu a tam dojde k nějakému glitchy, tak se nic neděje.. V realitě také občas dochází k absurdním momentům, které sice nejdou proti fyzikálním zákonům, ale přesto jsou neskutečné a neopakovatelné.. To že projde hokejka přes nějaké hráče.. Prostě je to hra, není to dokonalé, ale jak říkám, co není letos, může být příští rok.. Důležité je, že se NHL každým rokem zlepšuje a zlepšuje se tím hokejovým směrem. Změn bylo letos více, než v předešlých dvou ročnících a za to si hra zasluhuje řádné ohodnocení.. 5/10, to je prostě vtip roku.. :D

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  01. 10. 2011 12:03

Sorry, ale tohle nemá cenu. Snažil jsem se tu dvakrát odpovědět a dovysvětlit své některé argumenty, vy jste většinou nevzal na vědomí, snažil jste se zpochybnit mé znalosti hokeje, posunul jste debatu jinam a teď mi tu vykládáte své pozitivní zážitky ze hry.

1. Taky mám spoustu zážitků z hraní NHL. Z většiny z posledních 19 ročníků.
2. Ano, NHL 12 je nejrealističtější hokej pod sluncem. Říkal jsem to a psal jsem to tu několikrát. Nemusíte mi dávat příklady, nijak tím proti mně neargumentujete.
3. Zpochybňuji hlavně způsob práce s novými díly, kdy se opravují méně závažné věci a přidávají novinky, které nejsou vychytané.
4. Chtít po hokejové hře zobrazit realisticky bruslení mi nepřijde jako nějaký můj vlastní vrtoch a nehorázný požadavek.

 |   |  Odpovědět
Reactt  |  01. 10. 2011 19:04

1. Tak to je dobře..
2. Tak to je dobře, že to chápete a zároveň by podle toho mělo vypadat hodnocení..
3. Pochybnosti jsou jen Vaše pocity.. NHL se zlepšuje tím správným směrem.. Žádné dramatické změny, ale postupné přidávání věcí, se kterými se pak dále pracuje.. Tj. něco se udělá a příští rok třeba ještě zlepší místo toho, aby se to udělalo, stálo to za h.. a šlo se na věc další.. Což je podle toho co jste napsal přesně to co chcete, aniž by jste si to uvědomoval..
4. Podívejte se třeba na FIFU 12 nebo PES 12.. A pak tu hovořte o tom, jak je bruslení v nhl nerealisticky znázorněné.. ;)

Opravdu Vám upřímně říkám jen jedno, nenapadám to, že zrovna ve hře není to co jste si přál.. Sama o sobě recenze není vysloveně špatně napsaná.. Jen v ní chybí věci pozitivní, které ve hře bezesporu jsou a na které jste jaksi pozapomněl.. Zapomněl jste na ně jak v samotné recenzi, tak ve výsledném hodnocení.. To je můj celý problém. Měl by jste si uvědomit, že recenze není čistě jen o Vašich subjektivních pocitech, ale hlavně o tom, popsat o co jde, v čem jsou plusy, v čem mínusy.. A né že prostě napíšete ve hře není moje tajné přání a proto dostává 5/10..

Toto je můj poslední příspěvek, dále se nehodlám vyjadřovat.. Pokud nechápete, co Vám zde píšu, pak to nemá nadále cenu řešit.. ;)

 |   |  Odpovědět
Goto Dengo  |  01. 10. 2011 20:50

Mluvíte o objektivitě a o tom, že by autor měl víc zmiňovat pozitiva. To je bohužel rozšířené nepochopení toho, k čemu slouží recenze a co by měla naplňovat. Objektivita v tomhle žánru neexistuje a existovat nemůže, protože články píšou lidi, nejde o hodnoty naměřené při laboratorním testování. Ze stejného důvodu je blbost pojímat recenzi jako vyvážený popis plusů a mínusů. (Že se o to spousta recenzentů snaží je spíš nouzovka a zlozvyk než dobrý příklad.) Co by naopak recenze nabízet měla je pohled, který bude mít přidanou hodnotu, inspiruje vás k tomu, abyste se podíval na věc z jiného úhlu nebo víc do hloubky. V tomto případě recenze poukazuje na to, že všeobecné nadšení ze hry je příliš nekritické a nebere ohled na zjevné nedostatky, se kterými se za ty roky moc neudělalo. Což je legitimní a užitečný postřeh. O pozitivech se rozepisují právě ty dětinsky nadšené recenze, nemá smysl, aby je autor rozebíral i tady.

Ten přehnaný entuziasmus je mimochodem jasně znát i z každého vašeho příspěvku. "Naprosto perfektní", "nejvíc nejrevolučnější" (Forrest Gump měl taky "nejvíc nejlepší" kamarády:), "spektakulární góly"... Nemyslím, že má autor problém pochopit, co se mu snažíte říct (naopak vy pořád uhýbáte před jeho argumenty), prostě vychází z toho, že hráč vydává svoje peníze teď a může mu být fuk, že "jednou" se ty mouchy možná vychytají.

Ještě k těm bodům: Bodové hodnocení je ústupek širokému čtenářstvu, je užitečné víceméně pro lidi, kteří jsou líní číst. Sám píšete "tak, jak se dnes hry hodnotí, to znamená propadák" - ale to je právě ten průšvih. Recenzenti často udělují body příliš benevolentně, takže z padesáti procent je najednou zdrcující odsudek. Těžko vyčítat autorovi, že má realističtější pohled na věc.

 |   |  Odpovědět
Reactt  |  01. 10. 2011 22:04

Můžeme tedy pokračovat i dále než autor.. Nebylo by tedy lepší hře udělit hodnocení 1/10? Ať jsme trochu revoluční a ještě více realističtější a objektivnější? Ať je ta kritika ještě více patrná? :D.. Možná prakticky všechno co v dnešní době vychází zaslouží hodnocení 5/10, protože to není realistické, ale jenom zábavné, možná by bylo lepší si vzít brusle a hrát to v nejreálnější možné podobě.. :) Tady nemá cenu argumentovat, já na jeho hru, ale ani na tu Vaši nepřistupuji.. Říkám jedno a za tím si stojím.. Recenze je napsaná dost negativně, přehlíží plusy, které hra jednoznačně má a hodnocení je prostě mimo mísu.. To je celé. Nic víc v tom nehledejte.. ;)

 |   |  Odpovědět
Goto Dengo  |  01. 10. 2011 23:11

Vy fakt neumíte ani pořádně číst, ani argumentovat. Po objektivitě jste tady volal vy. Já napíšu, že je nedosažitelná, a vy si teď rádoby vtipně utahujete, jestli by teda autor nechtěl být ještě objektivnější. Máte problém chápat základní výrokovou logiku. Stejně tak realistický pohled na hru, o kterém píšu, nesouvisí s realističností hry samotné. To jste si jenom vy zase splácl dvě věci dohromady. Ochotu nenechat se strhnout davovým nadšením překroutíte jako revolucionářství za každou cenu, protože na takovou pozici se vám líp útočí.

Vůbec nejde o něčí hru, na kterou byste měl přistoupit, ten článek je naopak dost přímý. Snažím se vám vysvětlit, co má a nemá v recenzi smysl. Vy nejste schopen mi to nijak vyvrátit, jenom zas zbaběle uhýbáte a melete si dokola svou jak papoušek, stejně jako ve všech předchozích příspěvcích. To vážně nezvládnete konstruktivně debatovat?

 |   |  Odpovědět
Reactt  |  02. 10. 2011 09:21

Protože tomu tak opravdu je.. Melu si svou a nemá cenu mě přesvědčovat o opaku.. Konstruktivní debata padla hned v úvody, kdy prostě hra dostala nesmyslné hodnocení.. Tím debata padla, na tohle téma prostě nehodlám debatovat, protože zde došlo k nějakému pochybnému hodnocení, který neospravedlní ani sebelepší okecávání, drbání o objektivitě.. Už jsem tu strávil dost času na to, abych tu rozjížděl konstruktivní debatu.. Kdyby hra dostala 7/10 tak to bude kritické, ale pochopitelné.. 5/10 je hotová hovadina a tím to hasne.. Pořád se budu opakovat, protože žádný Váš ani autorův argument nedokáže popřít to, že se jedná o uplnej nesmysl.. Že polopaticky tuto recenzi napsal uplnej ignorant, který si není schopen ani uvědomit to, že někde udělal chybu a chce se z toho ještě vykecávat..

 |   |  Odpovědět
Goto Dengo  |  02. 10. 2011 10:02

Ok, tak ještě jednou a hodně zjednodušeně, jako pro malé dítě.

Vy jste svůj názor "podložil" tímhle:
- Autor je ignorant.
- Hodnocení je nesmysl.
- Autor udělal chybu.
- Autor měl vyjmenovat plusy a mínusy.
- Vám se ta hra úplně jako děsně líbí.
- Hrajete ji s bráchou furt.
- Rád budete každý rok cpát peníze do další verze a nadšeně věřit, že vývojáři chyby odstranili.
- Když je neodstraní, stejně si zas vděčně koupíte napřesrok novou.
- Hodnocení mělo být pozitivnější.
- Bodů mělo být víc.
- Autor je blbec.

Argumenty protistrany jsou následující:
- Hra má stále důležité chyby, o kterých se příliš nepíše.
- Vzhledem k výše řečenému je všeobecné nadšení ze hry přehnané.
- Objektivita (o které jste začal mluvit vy) není možná, protože hry hodnotí člověk, ne stroj.
- Ze stejného důvodu jsou plusy a mínusy nesmysl.
- Bodové hodnocení se obvykle přehání, autor body udělil tak, aby víc odpovídaly recenzi.
- Vydavatel chce od lidí každý rok peníze za něco, co má už léta stejné mouchy.

A teď hádanka pro šikovné děti: Kdo se snaží svůj postoj vysvětlit a kdo ho jenom dokola opakuje bez vysvětlení jako autista?

 |   |  Odpovědět
Reactt  |  02. 10. 2011 10:06

Hele, tohle fakt né.. :D

 |   |  Odpovědět
Lukášek  |  09. 10. 2011 18:29

No, nechci se Vám do toho moc motat.. Ale tenhle seznam co jste tu napsal, proč hu to vůbec píšete? Vy se snažíte odvádět diskuzi od toho podstatného.. Reactt tu napsal, že je hra dost podhodnocená (za čímž stojí většina recenzí na internetu).. Tudíž v tomto bodě má pravdu. Také naprosto souhlasím s tím, že recenze je dosti negativně napsaná, čímž poškozuje produkt, který ani zdaleka není tak špatný.. A to jsou argumenty, které tu Reactt dal. To že to pak okecával a jeho pocity jsou věc druhá.. Nepleťte si prosím argumenty a myšlenky. Protože pak je celá diskuze na nic. Ať autor napíše to, proč je ta recenze tak negativní, proč dal tak nízké hodnocení. Ať si opozice napíše svoje. A tím tahle diskuze končí. Vaše body jsou jen věci vytržené z kontextu, na které Vám samozřejmě nikdo odpovídat nebude, protože to tu nikoho nezajímá..

Mě spíš zajímala reakce autora, opravdu bych rád od něj slyšel argument, kterým ospravedlní to, že 99 procent recenzí dalo nějaké hodnocení.. Jak je možné, že neznám prakticky nikoho, kdo by se se svojí kritikou alespoň částečně přiblížil k autorově pocitům. Opravdu mám podobný pocit jako reactt, že se akorát nesplnilo to co si autor přál, ale pokud takové přání nevznesl přímo, pak nemá cenu nabýt přesvědčení, že ho někdo vyslechne a přímo ho pak ještě očekávát v nadcházejícím ročníku.

Možná by nebylo od věci navštívit oficiální forum EA, kde by si jeho alternativní (některé i celkem zajímavé) názory někdo vyslechl.

Ale formu, kterou zvolil autor je dosti nešikovná.. Žádnej zkušenej recenzent by si ji do rámečku nedal. Skoro by se dalo nazvat, že je přesným příkladem toho, jak recenze nemá vypadat..

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  10. 10. 2011 18:18

Ohánět se většinou není argument. Většina lidí na stadionu pravidelně píská na obránce, který čeká při přesilovce, až mu dostřídají spoluhráči a rozjedou se v připravené formaci do útoku (přestože spousta z nich chodí na hokej roky a už by mohla chápat, že střídání po minutě je nutné). Většina lidí by snížila daně na nulu. Většina lidí si v jedné historické chvíli myslela, že jeden kníratý uřvaný pán s patkou na čele bude vlastně docela fajn vládce země.

Pokud vám dělá tak strašný problém to číselné hodnocení, zkuste si ho odmyslet, přečtěte si recenzi a pak napište, co považujete za ten hrozitánský autorův vrtoch. Co si bláhově přeju od hokejového simulátoru a je to vůči němu nefér. Co je zlého na tom, když kritizuju zjevné nedodělky hry.

Jak už jsem psal na tomto místě v jiné reakci, je o dost jednodušší napsat recenzi, která zopakuje to, co se změnilo, pochválí pár vylepšení a dá tomu obligátní osmičku. Jestli to považujete za profesionální práci a jste naštvaný, když někdo upozorní, že to není zas takový žůžo, máte bohužel problém s pochopením účelu recenze.

A jinak i pro vás. Autor považuje NHL 12 za nejlepší hokejový simulátor, lepší než NHL 11 a cokoliv jiného. Hodnotí však rychlost pokroku a neschopnost tvůrců hru vydat bez chyb (přestože 80 % hry mají připravenou dopředu).

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  03. 10. 2011 13:59

Díky, líp bych to nenapsal!

 |   |  Odpovědět
ghost  |  27. 09. 2011 16:27

Hm, tak hloupější recenzi jsem dlouho nečetl a to jsem je i psal...

 |   |  Odpovědět
AcerNotebook  |  30. 09. 2011 18:28

Pro autora článku bych napsal, že hokej to konečně nebude nikdy, je to hra, která má za úkol hlavně bavit a pouze se tvářit jako hokej, a to vše splňuje, a že je jednoznačně lepší než loni, to také, vylepšení tu jsou, a podíváme-li se obráceně, co se oproti loňskému dílo zhoršilo? Moc toho nebude.
A pokud se najde hodně takových kritiků, co se může stát? Maximálně se na nás EA za rok vykašle a hokej nebude již žádný. Takže štěstí ještě, že i nový díl NHL se po internetu hemží dobrýma recenzema Jednu z nich jsem psal mimochodem A hodnocení 5/10, to je největší vtip

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  01. 10. 2011 12:16

Já bych zas autorovi příspěvku vzkázal, aby pro dobro svých budoucích recenzí:

a) se naučil česky a nepoužíval chybné anglické vazby v českých větách
b) si nejdříve přečetl text článku, který chce kritizovat (je v něm totiž několikrát uvedeno, že NHL 12 je LEPŠÍ než NHL 11).
c) nepsal recenze s vědomím, že když bude moc kritický, tak se na nás tvůrci vykašlou a přestanou pro nás dělat hry.

 |   |  Odpovědět
marek  |  30. 09. 2011 21:33

nhl 12 je akorát na 256mb ddr3 pro konzole jeto low detajl hahaa nhl 12 je pičovina

 |   |  Odpovědět
Bob  |  07. 10. 2011 15:45

Autor teto recenze dostal za ukol (zrejme od nadrizeneho) podivat se na novy rocnik jinak nez ostatni recenzenti na webu. To udelal, bohuzel vsak v kontextu s jeho novinarskym skilem doslo k naprostemu selhani a snaze o originalitu za kazdou cenu. Serie se obecne nedaji srovnavat s deset let starymi dily (a uz vubec ne s realitou), ale jen s dily predeslymi. NHL 12 je lepsi nez NHL 11 - to je bezdebat. Dat 5/10 je falesna snaha o jiz zminenou originalitu, coz zrovna u teto hry a serie je spatny pristup. Spis by se hodil na FIFA, ktera letos opravdu utekla PES o velky kus!Jeste se zminim o reakcich autora v diskuzi, musis mit chlape nadhled, Reactt presne vystihl slabe stranky tvojeho textu a ty se neudrzel, kdybys pracoval u me, tak mas davno pokutu!

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  07. 10. 2011 22:11

Zjevně nemáte ani vzdálené ponětí o tom, jak to v takové redakci funguje. Šéfredaktor autorům nediktuje, jak mají psát. Myšlenka, že texty musí být psané na nějakou ideologickou objednávku, je typická pro lidi, kteří se sami z nedostatku inteligence nebo z neschopnosti samostatného názoru vždycky potřebují přidat na něčí stranu.

Šéfredaktor ani neudílí pokuty, a už vůbec ne za to, že autor v diskusi hájí svůj názor (váš způsob uvažování evidentně zarezl někde v roce 1976 - jakmile někdo nedrží krok, napaříme mu pokutu!).

A konečně, Reactt kličkuje, v každém kole mění své výtky k textu a jeho námitky tady byly několikrát vyvráceny. Ale těžko asi předpokládat, že by váš mozek hodný úředníka z OPBH byl schopen pobrat tak podružné věci, jako jsou logika nebo argument (pokud jste mladšího data narození, gratuluji rodičům k předání těch správných soudružských mravních zásad).

 |   |  Odpovědět
Bob  |  10. 10. 2011 10:57

njn, agrese a urážky, co jiného čekat od autorů z redakce kdysi velmi populárního, dnes však zcela neviditelného webu Doupe.cz. Z tohoto odpadu mě nejvíce zaujala urážka rodičů, škoda že vás nemám před sebou...

V podstatě je naprosto jasné, že kvalita redakce odráží popularitu webu v komunitě, neboli "nula od nuly pojde".

Recenze se snaží o výjimečnost svým negativním hodnocením, spíš to však ukazuje na zapšklost, nekvalifikovanost a neprofesionalitu autora, který zjevně navíc ani neumí psát bez gramatických a stylistických chyb (to však souvisí s bodem předcházejícím).

V jednom ale máte pravdu, recenze rozhodně na „ideologickou“ zakázku napsána nebyla. EA totiž opravdu nestojí za to komunikovat s takovým druhem amatérů, jaký se v redakci Doupe.cz nachází.

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  10. 10. 2011 16:20

Protože jste opět dokázal, že nerozumíte, jak to v médiích chodí, prozradím vám ještě jedno sladké tajemství (ale fakt už poslední): je docela jednoduché sepsat konformní recenzi na NHL, pochválit tvůrce za zlepšení, pokárat je za některé chybky, podívat se na Gamerankings a udělit hodnocení v toleranci +- 5 %. Nikoho se nedotknete, nic nezkazíte a fanoušci jako vy budou rádi. Je to opravdu časově i myšlenkově mnohem méně náročné, než si dát tu práci a analyzovat hru trochu do hloubky a kousek po kousku sbírat argumenty pro hodnocení onoho opěvovaného realismu a "hokejovosti". A to vše s vědomím, že vám budou nadávat lidé, kteří si článek ani pořádně nepřečtou, vaše argumenty nevnímají a jen vám do diskuse přijdou vysvětlit, jaký jste idiot, protože jste nedal očekávané hodnocení jejich oblíbené hře.

Jinak svou sekundární negramotnost jste dokázal už prvním odstavcem. Čistě pro pochopení - neurážel jsem vaše rodiče, komentoval jsem jen váš způsob uvažování. Ten mimochodem nyní přešel ze soudružského vyžadování poslušnosti do módu agresivního dítěte na písečku, které kope všude kolem a vyhrožuje lopatičkou.

 |   |  Odpovědět
Rooney  |  10. 10. 2011 16:37

Já se musím smát.. O jaké Analýze to proboha mluvíte?? :D

 |   |  Odpovědět
Bob  |  10. 10. 2011 17:20

Celkově to vypadá, jako kdybyste měli v redakci jako jediní na široširém světě pravdu a zbytek planety si svoje hodnocení tak nějak vymyslel, vyšulil a snad i vylhal!

Samozřejmě, pokud máte v úmyslu "analyzovat hru trochu do hloubky a kousek po kousku sbírat argumenty", a to vše "v pro mě nepochopitelném" srovnání s REALITOU, tak je vaše recenze v podstatě správná a ospravedlňuje věty typu "navzdory všem řečem o novém fyzikálním enginu a drobným vylepšením NHL 12 opět selhává ve zprostředkování jednoho z nejdůležitějších momentů hokeje: zásadního rozdílu mezi hráčem stojícím a hráčem spurtujícím." Problémem je, že ten přístup ukazuje zcela pomatený a dovolím si říct "duševníléčbyhodný" způsob recenzování. Znamená to totiž, že jste přestali vnímat rozdíl mezi realitou a herním prostředím!!! V podstatě se dá říci, že hodnocení 5/10 je toho důkazem, a pokud je tedy v NHL 12 podle vás z 50% vystižena realita, tak je to vlastně obdivuhodné a vývojáři z EA odvedli kus práce!

No nic, když jsem pochopil, jak je to se stavem vaší mysli, tak vlastně těmito reakcemi jen ztrácím čas. Vracím se na eurogamer. Pa.

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  10. 10. 2011 18:49

Sice jste jako obvykle splácal všechno dohromady, ale když tvůrci za měsíc vezmou tu samou hru a zabalí ji do krabičky s nápisem NHL 13, zaslouží si ta hra osmičku nebo devítku? A když to udělají za měsic s NHL 14?

Já zde kritizuju způsob, jakým tvůrci přistupují k novým dílům. Kritizuji, že se soustředí na méně podstatné věci a zanedbávají ty důležité, kritizuji, že nejsou schopni vychytat nově implementované fičury, kritizuji, že to, co se mění jedním směrem jeden rok (za aplausu recenzentů) se za rok otoči na druhou stranu (za aplausu recenzentů).

A PROBOHA! Neexistuje jedna správná "ideální recenze", ke které se mají všichni přibližovat. Recenze se má snažit reflektovat dané dílo a jde o kritiku subjektivní. Moje recenze automaticky neneguje všechny ostatní, stejně jako ostatní kritiky nemají vliv na tu moji.

Pokud ji ovšem chcete kritizovat, musíte říct, kde konkrétně dělám chybu a proč. Ne se jen vysmívat a dávat nemožné věci dohromady. To totiž hovoří pouze o stavu vaší mysli a neschopnosti argumentovat (ne, vykřičník na konci věty není náhradou argumentu).

 |   |  Odpovědět
Rooney  |  11. 10. 2011 09:57

Já myslím, že vy jste si spletl jednu věc.. Každý jsme jednou zažili ty vánoce, kdy dostaneme dárečky pod stromeček a není tam to, co jsme si přálí.. Dokonce jsme si o to i řekli.. Ale z Vaší recenze je cítit to, že jste něco očekával a vůbec se to neřešilo. Zasáhlo Vás to tak, že jste uplně zapomněl na věci, které má NHL 12 lepší než předešlý ročník.. A že jich je letos více, než kdykoliv před tím Vám uniklo zcela. To je můj přídavek do této diskuze.. Jasný argument

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  13. 10. 2011 11:11

To bohužel není argument, ale Vaše fabulace. Uvádím jasné a konkrétní problémy hry (potažmo série). Pokud vám přijdou nepodstatné a psané na základě zklamání, tak je uveďte a řekněte, proč nemám pravdu. To bude jasný argument.

Tohle je jen vaše snaha dostat mě do nevýhodné pozice nějakého zblblého antifanouška, která navíc nedává smysl. Nevím, proč bych měl zrovna od 19. dílu NHL čekat obrovské zázraky.

A navíc opět nemáte pravdu - NHL 12 rozhodně není ročníkem, který přinesl víc změn "než kdykoliv předtím". NHL 96 například kompletně přešlo do 3D, NHL 97 bylo první hratelné 3D a z nedávné minulosti NHL 07 bylo kompletně novou hrou na konzole současné generace.

 |   |  Odpovědět
Bob  |  12. 10. 2011 13:24

www.youtube.com ...

K čertu, ta branková konstrukce má nereálně červený odstín!

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  13. 10. 2011 09:42

Ano, skvělý příklad! Nejdřív teda skok a la Jarda Balaštík (ale ten v recenzi nekritizuju, to by fakt bylo puntičkářství) a pak gól docílený tak, že hokejista spadne, v milisekundě si hodí puk ze země rukou do vzduchu na metr vzdálenou hokejku a pak hokejka projde vším, co jí stojí v cestě (betony, brankářovým přirození a kompletní brankovou konstrukcí). Opravdu "amazing goal".

Jsem rád, že se mnou konečně souhlasíte.

 |   |  Odpovědět
Bob  |  13. 10. 2011 14:25

Přesně tak, máte recht, opravdu ta hra není jako realita. Otevřel jste mi oči, 5/10 je zcela zasloužené hodnocení...i když www.youtube.com ... nebo to je taky jen hra?.....Už to nerozpoznám, co je vlastně realita, co není, co se to děje kolem nás, kdo jsme, co tady děláme........aaaaaaaaaaaa!

A pak zrazu Doupě a klid. Děkuji.

Nemohl bych u vás od teď psát recenze, prozřel jsem!

 |   |  Odpovědět
BOBIKAAAAAAAAAAAA  |  14. 11. 2011 18:38

VY DEMENTI KDY UZ KONECNE BUDE NAKEJ NHL 2012 NA PC PISU TO VELKYM PISMEM TAK SETRETE A HOKEJ BUDE KDYZ NA TO NEMATE PRACHY ZADNEJ NEDELEJTE pppp

 |   |  Odpovědět
99gretzky  |  08. 12. 2011 01:21

NHL nikdy nebude na PC protože PC je už pár let mrtvé a zaostalé vůči herním konzolím a nezvládá skoro nic akorát tak net a koukání na porna,nic víc! )

 |   |  Odpovědět
14. 11. 2011 23:53

Velice pěkně zpracovaná recenze, bohužel až příliš sklouzla do kritiky než do objektivního hodnocení, ale kazí jí autorova zjevná neznalost skutečného hokeje, alespoň tedy v podání NHL.

Viz: Když se rozjede útočník z vlastní poloviny a dostane přesnou nahrávku na modré, může být pozpátku bruslící obránce Zdeno Chára, Duncan Keith nebo Chuck Norris, ale v reálném světě prakticky nemá šanci rozjetého protivníka bez faulu zachytit. - Naprostá nesmysl ;)

 |   |  Odpovědět
Jan Morkes  |  22. 11. 2011 10:57

Ano, protože, když obránce stojí a útočník je našlápnutý, tohle se vůbec nestává: www.youtube.com ...

 |   |  Odpovědět
Notos  |  22. 11. 2011 03:49

Autor by si měl podle mého názoru odpustit vulgární slova při psaní "odborné recenze." Osobně nechápu, jak může redakce vůbec článek, který obsahuje vulgarity a rádoby vtipné přirovnání zveřejnit (pokud má autor takové manželství, jaké uvedl v úvodu pak ho upřímně lituji). Dobré jako článek na soukromý blog, ale ne na "veřejný web."

 |   |  Odpovědět
Notos  |  22. 11. 2011 03:49

Autor by si měl podle mého názoru odpustit vulgární slova při psaní "odborné recenze." Osobně nechápu, jak může redakce vůbec článek, který obsahuje vulgarity a rádoby vtipné přirovnání zveřejnit (pokud má autor takové manželství, jaké uvedl v úvodu pak ho upřímně lituji). Dobré jako článek na soukromý blog, ale ne na "veřejný web."

 |   |  Odpovědět
Notos  |  22. 11. 2011 03:49

Autor by si měl podle mého názoru odpustit vulgární slova při psaní "odborné recenze." Osobně nechápu, jak může redakce vůbec článek, který obsahuje vulgarity a rádoby vtipné přirovnání zveřejnit (pokud má autor takové manželství, jaké uvedl v úvodu pak ho upřímně lituji). Dobré jako článek na soukromý blog, ale ne na "veřejný web."

 |   |  Odpovědět
99gretzky  |  08. 12. 2011 01:17

Nevím jak napsat aby to nebylo hrubé,ale opravdu člověk co píše takovou recenzi neví o čem píše,jinak to nechápu! Od roku 2006 si kupuju každý rok NHL a hraju každý den tak 2 hodiny na PS3 jak s sám tak s kamošema nebo online a všichni kolem mě tvrdí a vidí ty mílové zlepšení od A do Z.... Myslím že autor ani nemá tušení co to v realu vůbec hokej je a myslím že se NHL 12 opravdu povedlo!!!!! Myslím že vývojáři v kocourkově v ČR by takovou hru nesesmolily ani za deset let ale kritiku psát umí každý lojza...... )) A komu se NHL nelíbí tak ať si hru nekupuje a přestane chytračit! Ano má hra menší chybky ale která je nemá a myslím že je to jen hra!

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

včera | | 6 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A