Ni no Kuni II Revenant Kingdom: dojmy z návratu krále

Ni no Kuni patří mezi hry, které jsou krom Japonska populární jen málokde. Někteří hráči totiž stále mají předsudky k pohádkové stylizaci. Tím se ale ochudili o velmi dobré RPG, které zanedlouho bude mít větší, hezčí a propracovanější pokračování.

Studio Level 5 je tady už skoro dvě dekády a ve svém portfoliu má opravdu hodně zajímavých kousků, které ale nejsou v našich luzích a hájích zase tak známé. To je bohužel osud většiny her, které pocházejí z Japonska. Tvorba země vycházejícího slunce je od té evropské nebo americké do jisté míry odlišná. Je tedy velká škoda, že si někteří hráči nechávají ujít tyto hry jen proto, že je to něco, na co prostě nejsou zvyklí. Ni no Kuni v roce 2011 dokázala, že japonské hry mohou pobláznit celý svět, i když jen na malou chvíli.

Od nového dílu s podtitulem Revenant Kingdom můžete čekat výraznější změny než nové prostředí, příběh a postavy. Spoluzakladatel studia Level-5, Akihiro Hino, v rozhovoru pro Polygon řekl, že pro něj je tím největším rozdílem změna příběhové perspektivy. Zatímco v jedničce mohl děj působit až příliš dětsky, tady chtějí dosáhnout dospělejšího vyznění. Jeho náplň mi ale stále spíš připomíná pohádku. Mladík Evan je sesazen z trůnu zdejšího království svými vlastními ministry. Měli k tomu jediný důvod, podle jejich názoru se na tuto pozici nehodil, protože byl až příliš milý a shovívavý. Já bych ale spíše řekl, že byl překážkou ve jejich plánech, které pro království nebyly přínosné, ale ministrům by to přidalo nějaký ten zlaťák do kapsy.

ss_04.pngss_05.pngss_09.png

Evan se tak vydává na dobrodružství za získáním svého ztraceného postu. Cílem jeho putování je také naučit se správně rozhodovat a vládnout. Na této cestě ho bude samozřejmě doprovázet několik postav v čele s Loftym, který působí jako Evanova pravá ruka. Po cestě bude nabírat ještě další členy party, kteří budou figurovat jak v rozhovorech, tak v soubojích, jež budou probíhat úplně jiným způsobem, než tomu bylo v prvním díle.

1.png

Z herních mechanik největší změnou prošel soubojový systém. V jedničce fungoval klasický boj na tahy, kdy jste navolili, co má postava dělat a následně jen sledovali, jak provádí nastavené kombo. V Revenant Kingdom ale vše bude probíhat v reálném čase. Souboje se tak stanou hektičtější a dynamičtější. Důležitým elementem v nich budou výše zmiňovaní členové party, kteří společně s Higgledies hře dodávají strategický element. Higgledies jsou taková malá stvoření, které Evan může sbírat po celém světě a následně mu poskytují podporu v bitvách. Z předchozího dílu je můžete znát jako Familiars. Podle Akihirových slov chtějí udělat vedlejší postavy variabilnější. „V předchozím Ni no Kuni byli vedlejší charaktery dvě děti a jeden dospělák, ale chtěl jsem tam dát více typů dospělých i mladších lidí. Díky tomu tady máme hodně vztahů a emocí, které hráče více vtáhnou do hry.

ss_07.png

Velkou novinkou bude také Kingdom mód, o kterém toho sice moc nevíme, ale vypadá zajímavě. Bude se jednat o režim, kde spravujete království. Hratelnost by se tak měla přesunout od RPG spíše do strategie, kde rozšiřujete město, staráte se o měšťany a zkrátka dohlížíte na to, aby království prosperovalo.

Bylo by trestuhodné nezmínit stylizaci, která se od posledního dílu posunula ještě o několik úrovní výše. Celý svět Ni no Kuni vytvořili bývalí zaměstnanci studia Ghibli, což je jedno z nejznámějších japonských studií, co se animovaných filmů týče. Mají na triku díla jako Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke. Pokud tyto filmy neznáte, tak vřele doporučuji je zkouknout.

ss_06.png

Akihiro také mluvil o tom, že humor byl důležitou součástí a jinak to nebude ani v Revenant Kingdom. „V první hře hrál Drippy roli vtipálka, který měl ke každé situaci nějaký humorný komentář. V Ni no Kuni 2 budou také takové postavy. To, co dodává postavám smysl pro humor, je jejich silný charakter. Čím více chcete na postavu nabalit takové vlastnosti, tím více s tím musíte umět pracovat. Když se vám to povede, budete mít spoustu příležitostí pro vtipy,“ řekl Akihiro.

Stále tady mluvíme o tom, že vyjde druhý díl Ni no Kuni, ale ona to není docela pravda. V sérii vyšlo již více her, ale všechno to byly mobilní hříčky, které navíc vyšly jen v Japonsku. Ni no Kuni Wrath of the White Witch ale naštěstí již vyšlo pro PS3 po celém světě. Revenant Kingdom pak vyjde na PS4 a také na PC 10. listopadu tohoto roku.

Souhrn

Vývojáři si pro nás připravili opravdu slušnou porci novinek. O jejich slibech pochybovat nemusíme, přece jenom už mají nějaké ty zkušenosti. Ni no Kuni 2 si užijí i noví hráči, protože příběh nenavazuje na první díl, snad v něm najdete jen nějaké odkazy. Stále ale pochybuji o tom, že u nás vyvolá takový poprask, jaký propukne u zahraničních médií.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |