Ni no Kuni II Revenant Kingdom: dojmy z návratu krále

Ni no Kuni patří mezi hry, které jsou krom Japonska populární jen málokde. Někteří hráči totiž stále mají předsudky k pohádkové stylizaci. Tím se ale ochudili o velmi dobré RPG, které zanedlouho bude mít větší, hezčí a propracovanější pokračování.

Studio Level 5 je tady už skoro dvě dekády a ve svém portfoliu má opravdu hodně zajímavých kousků, které ale nejsou v našich luzích a hájích zase tak známé. To je bohužel osud většiny her, které pocházejí z Japonska. Tvorba země vycházejícího slunce je od té evropské nebo americké do jisté míry odlišná. Je tedy velká škoda, že si někteří hráči nechávají ujít tyto hry jen proto, že je to něco, na co prostě nejsou zvyklí. Ni no Kuni v roce 2011 dokázala, že japonské hry mohou pobláznit celý svět, i když jen na malou chvíli.

Od nového dílu s podtitulem Revenant Kingdom můžete čekat výraznější změny než nové prostředí, příběh a postavy. Spoluzakladatel studia Level-5, Akihiro Hino, v rozhovoru pro Polygon řekl, že pro něj je tím největším rozdílem změna příběhové perspektivy. Zatímco v jedničce mohl děj působit až příliš dětsky, tady chtějí dosáhnout dospělejšího vyznění. Jeho náplň mi ale stále spíš připomíná pohádku. Mladík Evan je sesazen z trůnu zdejšího království svými vlastními ministry. Měli k tomu jediný důvod, podle jejich názoru se na tuto pozici nehodil, protože byl až příliš milý a shovívavý. Já bych ale spíše řekl, že byl překážkou ve jejich plánech, které pro království nebyly přínosné, ale ministrům by to přidalo nějaký ten zlaťák do kapsy.

ss_04.pngss_05.pngss_09.png

Evan se tak vydává na dobrodružství za získáním svého ztraceného postu. Cílem jeho putování je také naučit se správně rozhodovat a vládnout. Na této cestě ho bude samozřejmě doprovázet několik postav v čele s Loftym, který působí jako Evanova pravá ruka. Po cestě bude nabírat ještě další členy party, kteří budou figurovat jak v rozhovorech, tak v soubojích, jež budou probíhat úplně jiným způsobem, než tomu bylo v prvním díle.

1.png

Z herních mechanik největší změnou prošel soubojový systém. V jedničce fungoval klasický boj na tahy, kdy jste navolili, co má postava dělat a následně jen sledovali, jak provádí nastavené kombo. V Revenant Kingdom ale vše bude probíhat v reálném čase. Souboje se tak stanou hektičtější a dynamičtější. Důležitým elementem v nich budou výše zmiňovaní členové party, kteří společně s Higgledies hře dodávají strategický element. Higgledies jsou taková malá stvoření, které Evan může sbírat po celém světě a následně mu poskytují podporu v bitvách. Z předchozího dílu je můžete znát jako Familiars. Podle Akihirových slov chtějí udělat vedlejší postavy variabilnější. „V předchozím Ni no Kuni byli vedlejší charaktery dvě děti a jeden dospělák, ale chtěl jsem tam dát více typů dospělých i mladších lidí. Díky tomu tady máme hodně vztahů a emocí, které hráče více vtáhnou do hry.

ss_07.png

Velkou novinkou bude také Kingdom mód, o kterém toho sice moc nevíme, ale vypadá zajímavě. Bude se jednat o režim, kde spravujete království. Hratelnost by se tak měla přesunout od RPG spíše do strategie, kde rozšiřujete město, staráte se o měšťany a zkrátka dohlížíte na to, aby království prosperovalo.

Bylo by trestuhodné nezmínit stylizaci, která se od posledního dílu posunula ještě o několik úrovní výše. Celý svět Ni no Kuni vytvořili bývalí zaměstnanci studia Ghibli, což je jedno z nejznámějších japonských studií, co se animovaných filmů týče. Mají na triku díla jako Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke. Pokud tyto filmy neznáte, tak vřele doporučuji je zkouknout.

ss_06.png

Akihiro také mluvil o tom, že humor byl důležitou součástí a jinak to nebude ani v Revenant Kingdom. „V první hře hrál Drippy roli vtipálka, který měl ke každé situaci nějaký humorný komentář. V Ni no Kuni 2 budou také takové postavy. To, co dodává postavám smysl pro humor, je jejich silný charakter. Čím více chcete na postavu nabalit takové vlastnosti, tím více s tím musíte umět pracovat. Když se vám to povede, budete mít spoustu příležitostí pro vtipy,“ řekl Akihiro.

Stále tady mluvíme o tom, že vyjde druhý díl Ni no Kuni, ale ona to není docela pravda. V sérii vyšlo již více her, ale všechno to byly mobilní hříčky, které navíc vyšly jen v Japonsku. Ni no Kuni Wrath of the White Witch ale naštěstí již vyšlo pro PS3 po celém světě. Revenant Kingdom pak vyjde na PS4 a také na PC 10. listopadu tohoto roku.

Souhrn

Vývojáři si pro nás připravili opravdu slušnou porci novinek. O jejich slibech pochybovat nemusíme, přece jenom už mají nějaké ty zkušenosti. Ni no Kuni 2 si užijí i noví hráči, protože příběh nenavazuje na první díl, snad v něm najdete jen nějaké odkazy. Stále ale pochybuji o tom, že u nás vyvolá takový poprask, jaký propukne u zahraničních médií.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle