Nintendo DS jde v Británii na odbyt

Handheld Nintendo DS byl již uveden na evropský trh. A jak se zdá, bude zde mít úspěch. V Anglii se během prvních dvou dnů prodeje prodalo na 87 000 kusů Nintendo DS, přičemž při uvedení GBA (červen 2001) se jej prodalo "jen" 67 000 kusů a GBA SP (březen 2003) se prodalo na 47 000 kusů. A zde máme ještě údaje, jak se v Anglii v počátcích prodávaly konzole: Cube - 69 000, Xbox - 52 000, PS2 - 46 000.

Za zmínku rozhodně také stojí, že spolu s uvedením Nintendo DS bylo vypuštěno i 16 her, z nichž se hned 12 dokázalo dostat do TOP 40 prodeje všech her v posledním týdnu.

Který handheld bude Evropě kralovat v nejbližší době, je tedy zřejmé, bude to Nintendo DS. Původně měl být v březnu vypuštěn v Evropě i konkurenční PlayStation Portable od Sony, ale ten se ještě řadu měsíců neobjeví, tudíž DS nebude mít v Evropě konkurenci.

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |17 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce