Nintendo DS v Evropě: Kdy, kde, jak?

Japonská společnost Nintendo na dnešní tiskové konferenci v Paříži konečně zveřejnila veleočekávané informace. Oceníme je především my, Evropané, neboť už víme, kdy se dočkáme nového handhaldu Nintendo DS. Mizí i jakékoliv nejasnosti o ceně minikonzole a titulech pro ni vyráběných.

Klíčové datum bylo stanoveno na 11. března. A cena? Ta je nadmíru zajímavá; hráči budou muset do kapes sáhnout pro 149 €, tedy v přepočtu něco kolem 4500 Kč, což je ještě přijatelné. Nepříjemný je ale fakt, že do České republiky dorazí DS až o pár dnů/týdnů později, protože přednost tradičně dostanou větší státy a do první fáze prodeje hodlá japonský gigant dát „pouze“ 650 000 kusů. Spolu s datem vydání bylo oznámeno i prvních 15 titulů, které by rovněž měly spatřit světlo světa v tentýž den. Konkrétně se jedná o následující tituly:

Super Mario 64 DS
WarioWare Touched!
Project Rub
Mr DRILLER: Drill Spirits
Spider-Man 2
Rayman DS
The Urbz
Pokémon Dash
Sprung
Asphalt Urban GT
Tiger Woods PGA Tour
Zoo Keeper
Ping Pals
Robots
Polarium

Zkrátka ale nepřijdou ani ti hráči, kteří si žádnou hru nekoupí, protože každá konzole bude, stejně jako v Americe, obsahovat i hratelnou demoverzi gamesy Metroid Prime: Hunters. Hrát lze cca 10 hodin - tak dlouho vydrží baterie.

Cena her bude v rozmezí cca 19 - 29 liber. Nintendo očekává, že DS bude mít v Evropě úspěch. Zatím se DS v US a Japonsku prodalo do konce roku 2004 na 2,8 miliónů kusů.

  

Zdroj: Worthplaying, Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce