Nintendo nesoutěží, tvrdí Miyamoto

Shigeru Miyamoto ze společnosti Nintendo v reakci na nedávné posunutí PS3 prohlásil, že to sice Nintendo ovlivní, ale že se nevidí v přímé soutěži se Sony. "Každé prohlášení o PS3 Nintendo ovlivní. Ale my to nevidíme jako soutěž mezi dvěmi konzolemi, přestože zákazníci ano," tvrdí Miyamoto a dodává: "Záleží to na tom, co od PS3 a Revolutionu lidé očekávají. Sony si vzala na výrobu jejich přístroje dlouhou dobu, ale je očividné, že směr, kterým jdeme my, se od PS3 liší."

  

Nintendo se prý snaží vytvářet hry, jenž zaujmou široké publikum, místo soutěžení v technologiích. I když i to by podle Miyamota zvládli. "Chceme získat rovnováhu mezi výkonnými CPU či nádhernou grafikou a vytvářením pohodlných a přitažlivých technologií. Udělali jsme DS a Revolution s touto filozofií a konceptem v našich myslích," dále prohlásil. Nintendo se prý chystá věnovat i online hraní navzdory případným problémům, až do současnosti si totiž mysleli, že v této oblasti nemohou vydělat žádné peníze.

Zdroj:Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A