Nintendo Revolution – představí se Revoluce už letos?

V našem souhrnném článku jsme vás informovali o všem, co doposud víme o připravované konzoli Nintendo Revolution. Jak jste si ale jistě všimli, tak tyto informace pocházející z tiskových konferencí na E3 nebosahovaly prakticky žádná fakta – víme pouze, že bychom se měli dočkat „někdy příští rok“. Satoru Iwata, prezident Nintenda, se však překvapivě rozpovídal až nyní. V intervew, které poskytl agentuře Reuters, mimo jiné prozradil, že společnost chystá detaily o samotné konzoli vypustit do světa ještě letos.

  
Bude design konzole nakonec vypadat takto?

Není ale bohužel jasné, kdy přesně se tak stane. Iwata dokonce naznačil něco o akci TGS 2005, ani v jejím případě však nepotvrdil, že se další konkrétní informace o hardwaru, ovladači a hrách objeví právě zde. O Tokyo Game Show hovořili nezávisle na Iwatovi i další zástupci Nintenda. Navíc prozradili, že společnost nechce odhalit všechny podrobnosti naráz, ale má v plánu postupně během několika měsíců představovat jednotlivé možnosti a specifikace této konzole. Pro fanoušky Revolution je to ale dozajista úleva; před nedávnou dobou se totiž spekulovalo i o tom, že by Nintendo další prezentaci svého nového konzolového přírůstku uskutečnilo až na E3 2006.

Navíc se proslýchá, že Nintendo nebylo na představení Revolutionu na letošní E3 původně připraveno a k tomuto kroku se rozhodlo až na základě faktu, že zde budou představeny jak PS3, tak i Xbox 360. Kdyby se zde neobjevila o Revolutionu zmínka, byl by to z obchodního hlediska s největší pravděpodobností konec nadějí na masový úspěch systému. Podle zpráv tak není definitivní ani samotný, na E3 prezentovaný vzhled systému. Na přímé otázky na toto téma ale Iwata odpovídal velmi vyhýbavě a tak, že na otázku odpověděl, aniž by sdělil jakoukoli relevantní informaci. To je ostatně běžná politika Nintenda - vždyť přesně takto vypadalo i celé představení Revolutionu.

Chloubou Revolution má být především zpětná kompatibilita se staršími konzolemi ze stáje Nintenda (NES, SNES a N64). Doposud jsme však nevěděli, jak si to Nintendo představuje. O této službě Iwata neprozradil mnoho, víme však již alespoň tolik, že se budou starší hry stahovat prostřednictvím internetového připojení a že se za ně bude platit. O konkrétních částkách ale Nintendo zatím nemá ani nejmenší představu, neboť ještě stále jedná s tvůrci her, kteří musejí ke stahování svých postarších titulů dát svolení.

Zdroj: Reuters

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily