Nintendo Revolution – představí se Revoluce už letos?

V našem souhrnném článku jsme vás informovali o všem, co doposud víme o připravované konzoli Nintendo Revolution. Jak jste si ale jistě všimli, tak tyto informace pocházející z tiskových konferencí na E3 nebosahovaly prakticky žádná fakta – víme pouze, že bychom se měli dočkat „někdy příští rok“. Satoru Iwata, prezident Nintenda, se však překvapivě rozpovídal až nyní. V intervew, které poskytl agentuře Reuters, mimo jiné prozradil, že společnost chystá detaily o samotné konzoli vypustit do světa ještě letos.

  
Bude design konzole nakonec vypadat takto?

Není ale bohužel jasné, kdy přesně se tak stane. Iwata dokonce naznačil něco o akci TGS 2005, ani v jejím případě však nepotvrdil, že se další konkrétní informace o hardwaru, ovladači a hrách objeví právě zde. O Tokyo Game Show hovořili nezávisle na Iwatovi i další zástupci Nintenda. Navíc prozradili, že společnost nechce odhalit všechny podrobnosti naráz, ale má v plánu postupně během několika měsíců představovat jednotlivé možnosti a specifikace této konzole. Pro fanoušky Revolution je to ale dozajista úleva; před nedávnou dobou se totiž spekulovalo i o tom, že by Nintendo další prezentaci svého nového konzolového přírůstku uskutečnilo až na E3 2006.

Navíc se proslýchá, že Nintendo nebylo na představení Revolutionu na letošní E3 původně připraveno a k tomuto kroku se rozhodlo až na základě faktu, že zde budou představeny jak PS3, tak i Xbox 360. Kdyby se zde neobjevila o Revolutionu zmínka, byl by to z obchodního hlediska s největší pravděpodobností konec nadějí na masový úspěch systému. Podle zpráv tak není definitivní ani samotný, na E3 prezentovaný vzhled systému. Na přímé otázky na toto téma ale Iwata odpovídal velmi vyhýbavě a tak, že na otázku odpověděl, aniž by sdělil jakoukoli relevantní informaci. To je ostatně běžná politika Nintenda - vždyť přesně takto vypadalo i celé představení Revolutionu.

Chloubou Revolution má být především zpětná kompatibilita se staršími konzolemi ze stáje Nintenda (NES, SNES a N64). Doposud jsme však nevěděli, jak si to Nintendo představuje. O této službě Iwata neprozradil mnoho, víme však již alespoň tolik, že se budou starší hry stahovat prostřednictvím internetového připojení a že se za ně bude platit. O konkrétních částkách ale Nintendo zatím nemá ani nejmenší představu, neboť ještě stále jedná s tvůrci her, kteří musejí ke stahování svých postarších titulů dát svolení.

Zdroj: Reuters

Váš názor Další článek: Need for Speed: Most Wanted - co nového v garáži?

Témata článku: , , , , , ,