Nintendo vtrhlo na Doupě!

Vážení čtenáři mého oblíbeného Doupěte, je pro mne ctí a potěšením uvítat na našich stránkách novou sekci, která se bude starat o značku, jež stála u samotného zrodu domácích videoher a je dodnes symbolem kvalitní zábavy. Dovolte mi vám nyní otevřít dveře do třinácté komnaty, ve které dlí král zábavy – Nintendo.
Nintendo vtrhlo na Doupě!
Vážení čtenáři mého oblíbeného Doupěte, je pro mne ctí a potěšením uvítat na našich stránkách novou sekci, která se bude starat o značku, jež stála u samotného zrodu domácích videoher a je dodnes symbolem kvalitní zábavy. Dovolte mi vám nyní otevřít dveře do třinácté komnaty, ve které dlí král zábavy – Nintendo.

Je to už hezkých pár měsíců, co se na našich stránkách zabydlela konzolová sekce, která se až doposud věnovala prakticky výhradně firmě Sony a jejímu PlayStationu. I když tato šedá krabice nepochybně leží u televizorů většiny z vás, neznamená to zdaleka její nadřazenost nebo neporazitelnost. Konzolový trh je již delší dobu větší, než ten počítačový (pokud jde o videohry) a zcela logicky se najde mnoho těch, kdo chtějí z tohoto koláče svůj díl.

Zvláště v poslední době je souboj na trhu s konzolemi hodně divoký a jako jeho vedlejší efekt vznikají vyjímečné herní tituly, kterými se ta či ona firma snaží strhnout úspěch na svou stranu. Na samotném začátku této bitvy byli dva velikáni, oba původem z Japonska, kteří v podstatě fenomén domácích videoher vytvořili. Jedním z nich byla dnes prohrávající Sega a druhým právě Nintendo, které se svým nezapomenutelným Mariem a neopomenutelným Pokémonem zaujalo podstatně pevnější pozici.

K dnešnímu datu je handheld Game Boy Color dominantním a neohroženým vítězem ve své kategorii videoherních platforem a N64, současná vlajková loď Nintenda, velice slušným přístrojem s rozsáhlou knihovnou jedinečných titulů, která se během tohoto roku ještě více rozšíří… mimo jiné také proto otevíráme na Doupěti sekci, která se Nintendem bude zabývat a sledovat jeho šance v nastávajícím boji velkých konzolí koncem tohoto roku. Úzkostlivě tajený GameCube má totiž v takovém Japonsku rozhodně větší šance na úspěch, než X-Box (což není zas tak překvapující – na druhé straně 80-ti procentní podíl Nintenda na videoherním trhu v Kanadě překvapující podle mého názoru je) a jak jste si možná všimli, Japonsko v posledních letech docela dost ovlivňuje dění na videoherní scéně.

Především nám však jde o to, že na přístrojích od Nintenda je a vzniká celá řada extrémně zajímavých titulů, které neunikají pozornosti velké skupiny lidí na celém světě a proto je nadále nenecháme unikat ani pozornosti Doupěte.

Díky laskavosti firmy Conquest, která je distributorem značky Nintendo pro naši republiku, máme k dispozici vše potřebné pro to, abychom konzolovou sekci na Doupěti obohatili o podstatnou složku herní komunity a dovedli tak Doupě samotné o krůček dál k naprosté dokonalosti.

Doufám, že z toho máte stejnou radost, jako my.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A