Nintendo Wii nemá být dle Iwaty next-gen

Satoru Iwata, prezident společnosti Nintendo, prohlásil v rozhovoru pro japonský technický magazín, že Nintendo nepracuje na next-gen konzoli v tom smyslu, jak je toto spojení často používáno. Takové práce by, dle jeho názoru, dokonce mohly ohrozit prodejnost nového přístroje.

Podle prezidenta společnosti Nintendo znamená výraz „next-gen“ rozšiřování předchozích částí. Říká však, že by rozšiřování stávajících výrobních možností nemuselo nutně vést ke zvýšení prodejnost, ale právě naopak. Hlavním problémem her pro next-gen konzole je prý jejich přehnaná náročnost a komplexnost, což by mohl být problém zejména pro začínající hráče. Nintendo se zatím snaží najít nějakou cestu, kterou by se podařilo zaujmout každého. Jako důkaz přitom uvádí ovládání Nintendo DS, kterému původně nikdo nevěřil, ale trh ukázal, jak povedené je.

  

Rozhovořil se také o online službě pro Nintendo Wii, která by měla být zároveň úzce spojená i s Nintendo DS. WiiConnect24 by měla údajně pracovat na přesně opačném principu, než konkurenční Xbox Live! – Nintendo by automaticky doručovalo svým zákazníkům nové demoverze jak pro konzoli, tak i pro jejich handheld. Přes noc by tak mohla konzole obdržet demoverze, aby ráno blikáním kontrolky naznačila svému páníčku, že jsou připraveny ke hraní, nebo přenosu do Nintendo DS. Tato aktivace by fungovala jednou denně podle výběru vlastníka konzole. Uvidíme, jak to bude s reálnou využitelností.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A