Nintendogs + Cats – živí pejsci v Nintendu 3DS

Chcete vědět, co dokáže Nintendo 3DS udělat za krásný prostorový obraz? Tak si vyzkoušejte tuhle hru.

Možná je to ryze subjektivní dojem, ale Nintendogs + Cats je pro nový hit mezi handheldy, Nintendo 3DS, hrou, kde si prostorového 3D obrazu užijete nejvíc. Docela dobré je to i se zábavností. A to i přesto, že jde jen o rozšířenou předělávku z DS. Firma Nintendo se dá ostatně charakterizovat jednoduše. Když je nějaký titul úspěšný, šup s ním na všechny platformy, které kdy vydalo. Tu hru v něčem vylepšit, tady něco dodat a hráči jsou nadšení, že si svůj oblíbený hit například z Wiička nebo třeba i ze starého Nintenda 64 mohou nosit do autobusu. Nebo třeba v lese pařit na pařezu.

 

Buďme ale upřímní, někdy recyklace docela irituje. Jak úžasný husarský kousek se ale Nintendu podařil při převedení původních Nintendogs z DS na Nintendo 3DS, tam je nutné smeknout. A to se na gameplayi zase tak příliš nezměnilo.

Někdy nepřináší recyklace starších titulů nic skutečně nového, v tomto případě jsme nadšení

Až tuhle hru budete hrát, zjistíte ihned, že jste ještě nikdy neviděli tak dokonalou simulaci psa. Protože to, čím tahle hra okamžitě udeří do očí, je chlupatý mazlík. Srst je jako kdyby byl individuelně programovaný každý chloupek.

Nintendogs 01.jpg Nintendogs 02.jpg

A ta očička, no psí pohled jako vyšitý. Díky prostorovému 3D displeji mimoto máte pocit, že vyleze ven.

Pejsek jako živý

Grafika je jedna věc, ale pokud se čoklík (nebo kočka) pohybuje toporně jako loutka nebo imitace, nic moc, i když bude vizuální stránka jakkoliv kvalitní. No a tady stejně jako u vzhledu nutno smeknout klobouk až k zemi. I pokud nevlastníte psa, užasnete. Já mám doma černého mopslíka, tak jsem si ho okamžitě při výběru navolil, stejně i pojmenoval a chvíli koukal na reakce skutečného i virtuálního.

Nintendogs 04.jpg Nintendogs 08.jpg

Naprosto neuvěřitelné. Ostatní psy nemám, tudíž nemohu posoudit, ale mops se v  téhle hře pohybuje tak dokonale, jako kdyby vám kamerka přenášela na displej živého, co pobíhá okolo. Tak tomu se říká motion  capturing! Nejenom to. Pes skutečně provádí typické pohyby, sám si hraje a blbne. Woow.

Chytré řešení jak ovládat psa

Hra samotná je, až na to, že máte vedle psů i kočky, jen remake původních Nintendogs, takže zase tolik změn nelze čekat. Jedna je ale velmi podstatná. A to řešení komunikace se psem. Tedy když ho chcete hladit nebo se ho jakkoliv dotýkat. Zatímco u Nintendogs se pohybovali psi na dotekovém displeji, tady se logicky zjevují na horním 3D. Šikulové z Nintenda to vyřešili fikaně. Aby tu nebylo přepsováno a překočkováno, na dotykovém displeji vidíte jen stínový obraz. Odpovídá samozřejmě reálnému postoji zvířete a pohyby stylusu se nahoře objevuje jako pohyby ručičkou. Tou, kterou hladíte a vykonáváte všechny možné činnosti.

Nintendogs 12.jpg Nintendogs 13.jpg

Samozřejmě když má někdo psa, jsou tací, kteří ho považují jen jako půvabný doplněk bytu, který nemusí nic dělat. No můžete totéž dělat i vy. Ale jedním z klíčových lákadel hry je učení psa různým kouskům. Tak jako v Nintendogs a ostataně ve všech možných Dogz pro PC. Hra vás vede, co dělat, abyste postupně učili pejska různým kouskům. A doplňovali je hlasovými povely. Podobně jako když jste si psa pojmenovávali. Sympatické je, že si můžete povely dávat česky, ačkoliv hra sugestivně nabízí „sit“, čokl reaguje i na „sedni“, lehni, pac, tedykdyž mu to správně natlučete do paměti. Každý den můžete svého miláčka učit různé kousky. Je to potřeba pro soutěže.

Nintendogs 10.jpg Nintendogs 11.jpg

Nejen chlebem živ je člověk, v případě psa filosofie nepomáhá, musíte krmit. Tady trochu zamrzí, že si vývojáři nedali moc práce. Hra totiž nabízí seznam činností, které můžete v tomto kontextu konat. Takže kliknete na sáček s granulemi a v misce to zavoní a pes se běží krmit. Proč nebylo možné nasypat ze sáčku rukou, Bůh suď, zvláště když to lze dělat u prastarých Dogz pro PC s hardwarovými nároky kalkulačky. Stejně tak pití. Kliknete na láhev a miska je plná. Alespoň že mytí hra nechala na vás. Psa drbete, pěnu pak odstraňujete sprchou, až se psisko blýská. Ale také mohlo projevovat nějakou činnost. Mytí mopsa není doprovázené ztuhlým postojem, nasadí image mučedníka u kůlu. Virtuální stojí jak socha. Hmm. Mimochodem, vždy si zjistěte úroveň hladu, žízně, čistoty a aktivity.

Procházky? Nejen virtuální

Venčení je tentokráte pěkně prostorové, takže jdete ulicí za psem a držíte vodítko. Hafan každou chvíli zabíhá vykonávat různé potřeby ke stromům nebo na trávu, na vás je odstraňování exkrementů.

Někdy je tu kamarádství, jindy zběsilý štěkot, v případě mopse oblíbené chrčení připomínající smrtelný chrapot

Také se potkáváte s jinými páníčky a jejich zubatci. Někdy je tu kamarádství, jindy zběsilý štěkot, v případě mopse oblíbené chrčení připomínající smrtelný chrapot. Tolik základní činnost. Je na vás, jak se budete věnovat tréninku, na kolik různých závodů se dostanete, kolik cen si odnesete a jak budete finančně ohodnoceni. Za penízky si vylepšujte psí ráj. 

Nintendogs 06.jpg Nintendogs 07.jpg

Pak ještě několik zajímavostí. První jsou karty Augmented Reality. Položíte třeba kartu s Mariem před kamerky 3DS a vyzdobíte si tak psa jeho čepicí. Mno. Daleko lepší je focení psa. Chvíli se namáhejte a fakt málokdo pozná, že je to snímek ze hry. Finální vychytávkou je krokoměr. Jděte s Nintendogs + Cats v kapse na procházku, pěkně zvoleného psa utaháte. Málem bych zapomněl na kočky. Platí pro ně v podstatě totéž, samozřejmě s tím rozdílem, že miciny nepodávají pac a neštěkají na okolí.

Dostupné pro: 3DS
Žánr: Simulátory | Simulátor psů a koček
Výrobce: Nintendo | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 25. března 2011
  • Nádherní psi a kočky
  • Skvěle animovaný pohyb
  • Oproti starým Nintendogs málo změn

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A