Nízké prodeje Vive máme, protože jsme všechno vyprodali, hlásí HTC

HTC se tvrdě ohradilo vůči slovům o úpadku a pomalém umírání VR. Podle výrobce naopak virtuální realita teprve rozjíždí svůj kolotoč.
Nízké prodeje Vive máme, protože jsme všechno vyprodali, hlásí HTC

V HTC se kritiky potenciálu virtuální reality rozhodně nezalekli a naopak přecházejí do protiútoku. Údajné umírání tohoto odvětví podle výrobce Vive totiž není způsobeno nezájmem ze strany zákazníků, ale právě jejich vysokým zájmem. Nízká prodejní čísla prý VR zaznamenává z toho důvodu, že HTC už nemá co prodávat. Zásoby jsou vyčerpané.


"Vive překonal své maximum v prodejích a všechno jsme rozprodali. Pro elektronické zboží ve třetím roce svojí existence je růst prodejů něčím naprosto nevídaným. Nemusíte se ale bát, výroba HTC Vive bude pokračovat a další kusy budou k dostání už brzy," prohlašuje VIVE tým.

HTC si zachovává pozitivní přístup k VR a myslí si, že nejsvětlejší roky tuto technologii teprve čekají. "Lidé začínají postupně rozumět všem možnostem, které VR přináší a tyhle informace se šíří. Aplikací, které VR podporují je čím dál více a prodeje určitě porostou,"  pokračuje prohlášení.


Svá slova potom HTC podpořilo statistickými údaji, které tvrdí, že na trhu s virtuální realitou má Vive 35% podíl a je tak jednoznačně nejprodávanějším zařízením. Z dáli se potom HTC kouká na záda Sony a Oculusu s 12 %. "Věříme, že naše produkty nabízí nejlepší virtuální realitu jak pro PC, tak samostatné VR herny," čiší z prohlášení sebevědomí.


"Náš samostatně funkční produkt VIVE Focus jde v prodejích prudce nahoru od chvíle, kdy šel do prodeje v Číně. Naše platforma WaveVR je používaná na třech ze čtyř nejoblíbenějších samostatných VR hernách v Číně. Na Focusu navíc už brzy bude mnohem více funkcí a dorazí také na ostatní trhy," zůstává přístup HTC optimistický.

Rozjezd nové technologie je vždy samozřejmě složitý a u virtuální reality to není výjimka. A i když se možnosti VR stále rozšiřují a její zajímavost stoupá, podle prodejů z Amazonu je momentálně technologie na ústupu u Sony i HTC. Dokáže podle vás VR chytit druhý dech a stát se nakonec jednou z hnacích sil zábavního průmyslu?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo