Nízké prodeje Vive máme, protože jsme všechno vyprodali, hlásí HTC

HTC se tvrdě ohradilo vůči slovům o úpadku a pomalém umírání VR. Podle výrobce naopak virtuální realita teprve rozjíždí svůj kolotoč.
Nízké prodeje Vive máme, protože jsme všechno vyprodali, hlásí HTC

V HTC se kritiky potenciálu virtuální reality rozhodně nezalekli a naopak přecházejí do protiútoku. Údajné umírání tohoto odvětví podle výrobce Vive totiž není způsobeno nezájmem ze strany zákazníků, ale právě jejich vysokým zájmem. Nízká prodejní čísla prý VR zaznamenává z toho důvodu, že HTC už nemá co prodávat. Zásoby jsou vyčerpané.

Hellblade bude možné prožít ještě intenzivněji díky podpoře VR

Hellblade bude možné prožít ještě intenzivněji díky podpoře VR

"Vive překonal své maximum v prodejích a všechno jsme rozprodali. Pro elektronické zboží ve třetím roce svojí existence je růst prodejů něčím naprosto nevídaným. Nemusíte se ale bát, výroba HTC Vive bude pokračovat a další kusy budou k dostání už brzy," prohlašuje VIVE tým.

HTC si zachovává pozitivní přístup k VR a myslí si, že nejsvětlejší roky tuto technologii teprve čekají. "Lidé začínají postupně rozumět všem možnostem, které VR přináší a tyhle informace se šíří. Aplikací, které VR podporují je čím dál více a prodeje určitě porostou,"  pokračuje prohlášení.

Virtuální realita pod lupou: cizí svět na dosah

Virtuální realita pod lupou: cizí svět na dosah

Svá slova potom HTC podpořilo statistickými údaji, které tvrdí, že na trhu s virtuální realitou má Vive 35% podíl a je tak jednoznačně nejprodávanějším zařízením. Z dáli se potom HTC kouká na záda Sony a Oculusu s 12 %. "Věříme, že naše produkty nabízí nejlepší virtuální realitu jak pro PC, tak samostatné VR herny," čiší z prohlášení sebevědomí.

V Japonsku se za týden prodalo přes 51 tisíc kusů Playstation VR

V Japonsku se za týden prodalo přes 51 tisíc kusů Playstation VR

"Náš samostatně funkční produkt VIVE Focus jde v prodejích prudce nahoru od chvíle, kdy šel do prodeje v Číně. Naše platforma WaveVR je používaná na třech ze čtyř nejoblíbenějších samostatných VR hernách v Číně. Na Focusu navíc už brzy bude mnohem více funkcí a dorazí také na ostatní trhy," zůstává přístup HTC optimistický.

Rozjezd nové technologie je vždy samozřejmě složitý a u virtuální reality to není výjimka. A i když se možnosti VR stále rozšiřují a její zajímavost stoupá, podle prodejů z Amazonu je momentálně technologie na ústupu u Sony i HTC. Dokáže podle vás VR chytit druhý dech a stát se nakonec jednou z hnacích sil zábavního průmyslu?