Nonsense 2000 – návrat pana Nonsense

Pamatujete ještě na hru Nonsense Trilogy, v níž jste coby chrabrý pan Christopher Nonsens zdolávali jeden těžký level za druhým? Jestliže se vám hra líbila, máme tu malý návrat pana Nonsense v povedené hopsačce nazvané Nonsense 2000, ve které vás čeká nejedno nebezpečí a kopa nepřátel. Je to celkem zajímavá hra a neměli byste si ji nechat rozhodně ujít.
Nonsense 2000 – návrat pana Nonsense
Když jsem našel na internetu tuto hru, byl jsem celkem potěšen, že si opět připomenu všechna Nonsensova dobrodružství, ale jak jsem později zjistil, Nonsense 2000 je ve své podstatě jiná hra, než původní Nonsense Trilogy.

Po úvodní animace, která by se dala po přivření očí nazvat intrem, následuje jakési menu, kde máme na výběr ze tří položek – Start game, Credits, Quit. S tímto se tedy autoři moc nepředvedli. Možná by nebyla od věci nějaké položka nastavení. No nic, pustíme se do hry samotné.

Po spuštění vidíte na obrazovce opět našeho starého známého pana Nonsense se svým, dnes již typickým sudem okolo pasu a pérem za kloboukem. Dlouho neotálejte a pusťte se do hry. První, co vás bude přímo bít do očí je grafika, která je sice ve své podstatě podobná té minulé, avšak s tím rozdílem, že teď je více „rozpixelovaná“ a rozhodně nepůsobí dvakrát dobrým dojmem.

Hratelnost hry je opět vysoká a dá se u ní vydržet dlouhou dobu. Vaším hlavním úkolem je vždy doskákat na konec levelu a při cestě se vyhýbat všemožným nástrahám a nepřátelům, které na nás autoři připravili. Hra je členěna na jednotlivé levely, které jsou poměrně krátké a zdolání jednoho by vám nemělo zabrat více jak 5 minut, ale to také do velké míry závisí na vaší šikovnosti. Nikde jsem zatím nezjistil, kolik jich hra má, ale odvažuji se tvrdit, že jich bude rozhodně více jak deset.

Jak jsem uvedl výše, technické zpracování trochu zaostává za minulým dílem. Toto se však týká jen grafiky. Hudební stránka je dokonalá bez jediné chybičky – po celou dobu hraní se vám do uší linou bezva melodie, stále slyšíte nějaké zvuky, ať už vycházející od vašich nepřátel nebo přímo od vás (např. při získání života si zavýsknete).

Ze hry Nonsense 2000 mám celkem rozporuplné pocity. Skvělá hratelnost se tu mísí se špatně odvedenou grafickou stránkou a celé to působí tak trochu „odfláknutým“ dojmem. Nicméně zkuste si hru sami, udělejte si na ni názor a možná mi dáte za pravdu. Stahujte zde (3,5 MB), VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A