Nová akce od tvůrce Counter-Striku

Jeden z tvůrců legendární multiplayerové střílečky Counter-Strike, Minh Le, nedávno oficiálně potvrdil, že v současné době usilovně pracuje na dalším titulu, zapadajícím do stejné kategorie jako jeho nejslavnější dílo. Vydání Tactical Intervention je přitom naplánováno ještě na tento rok, neboť je hra již víceméně dokončená a aktuálně se nachází ve fázi betatestování.

I přesto, že bude jeho nový projekt do jisté míry podobný Counter-Striku, Le slibuje, že by neměl obsahovat žádné jeho chyby. Důraz přitom kladl především na nesmyslně silné odstřelovací pušky, jenž podle něj zcela zničily rovnováhu ve hře, zbytečně dlouhá kola a velice nepopulární camping.

Pro úplnost nám ještě dovolte dodat, že Minh Le rozšířil tým Valve v roce 2000, kdy již oblíbenost Counter-Striku přesahovala všechny do té doby známé meze, aby se svému dítku věnoval na profesionální úrovni. Po čase ho ovšem přemohlo nutkání rozjet práce na dalším velkém projektu, a tak se v dobrém rozešel se svým dlouholetým zaměstnavatelem, a odstěhoval se k rodičům do sklepa, kde začal pracovat na Tactical Intervention.

Z tohoto nehostinného prostředí se mu přitom podařilo vyjednat i financování od jihokorejsé IT společnosti - FIX Korea - jež pravděpodobně zajistí distribuci hry na asijském trhu. Jak to bude v Evropě je zatím ve hvězdách.

Zdroj: Shacknews

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A