Nová česká hra na hrdiny pro fanoušky Dračáku i D&D

Reklama 19. července 2021
Kdo by neznal legendární „Dračák“ či D&D: Chřestění kostek, napětí, fantaskní světy, dramatické spory a vyprávění příběhů... Původní Dračí doupě již mnoho let nevychází, na podzim však vyjdou Jeskyně a draci! Hra na hrdiny založená na světoznámé 5. edici Dungeons and Dragons.
Nová česká hra na hrdiny pro fanoušky Dračáku i D&D

​D&D jako předloha světových herních legend

Pokud ti D&D nic neříká, věř, že bylo předlohou nejen “našeho” Dračího doupěte, ale i světových herních legend jako třeba Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Planescape torment a mnoha dalších. Nepřímo, avšak velmi citelně, inspirovalo celý herní průmysl, od WoWka po KOTORy.

obr 1.jpgobr 2.jpg
Slovy dávné legendy: “Pozvedni meč!” Ukázka ilustrací příručky Jeskyně a draci, která letos vyjde pod nakladatelstvím Mytago.

​Moderní pravidla s atmosférou Dračáku

Fanoušci Dračáku v Jeskyních a dracích (JaD) naleznou nejen hru se stylem a atmosférou původního Dračího doupěte, ale taky hru s moderními, svižnými a snáze upravitelnými pravidly. Najdou v nich i všech deset původních povolání a dodatečná pravidla, která umožní hru původnímu Dračáku ještě více připodobnit.

JaD nejsou jen oživením starých časů, ale i příležitostí konečně si zahrát druida mimo hvozd, sicca se sítěmi jako postavu vhodnou pro akční příběh na cestách, nebo alchymistu jako soběstačného dobrodruha. Stejně tak nabízí možnost hrát bojovníka jako šlechtice s panstvím nebo čaroděje, který se věnuje magickým výzkumům, přitom ale tak, aby byli příběhově zajímaví a neustále se něco kolem nich dělo!

Letos se taky dočkáme fan seriálu Dračák Temné časy o hraní D&D v kombinaci s JaD. Již proběhla série rozhovorů s tvůrcem seriálu, Gergonem, a jedním z autorů JaD, Sirienem.

​Více než „jen“ D&D v češtině...

Pro mnoho hráčů her na hrdiny jsou Jeskyně a draci dlouho očekávaným “českým DnDčkem”. Pravda je taková, že jsou JaD s 5. edicí Dungeons and Dragons kompatibilní, přitom jsou mnohem víc než “jen” D&D v češtině v jedné jediné knize. Kromě zapracování errat, doplňků a nejoblíbenějších hráčských úprav (obvykle formou volitelných pravidel) přináší i mnoho dalších, hráči poptávaných modulů, např. pravidla pro výpravy a cestování, bitvy, stavby sídel, skutečná zranění, nebo pro tvorbu a používání mocenských sítí.

​Jeskyně a draci i pro úplné zelenáče

Tím nemáme na mysli gobliny! V tradici Dračáku i D&D myslí Jeskyně a draci i na úplné nováčky. Právě jim je uzpůsobena struktura celé knihy a speciálně pro ně jsou sepsány celé první dvě kapitoly s rychlým vysvětlením pravidel a tvorbou postav. Kromě toho vstup do hry usnadňují i žánrová skupinová zázemí a mnoho rozsáhlých návodů a inspiračních textů věnovaných jak hráčům, tak Průvodci hrou.

obr 3.jpg
Inspiraci najdeš nejen v textech. Množství fantastických ilustrací nastartuje tvou fantazii taky!

​Chceš vědět víc?

Více se o Jeskyních a dracích dozvíš na webu jeskyneadraci.cz nebo v sérii rozhovorů na YouTube v rámci pořadu PJ Craft.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

9 největších herních kontroverzí, které otřásly herním průmyslem

9 největších herních kontroverzí, které otřásly he…

Pojďte se s námi podívat na několik skutečně kontroverzních titulů herního světa. Některé jdou vážně za hranu.

26.  7.  2021 | |14 N/A
Ladislav Novák
Téma
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

29.  7.  2021 | |46 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 g…

Sony už po necelém roce vyrábí upravený PlayStation 5

22.  7.  2021 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStationu a válečný Verdun zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStation…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  7.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: ultimátní akce a řežba Mothergunship zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: ultimátní akce a řežba…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

30.  7.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
12 nejlepších herních sluchátek: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

12 nejlepších herních sluchátek: skvělý zvuk, pros…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Dáme vám tipy na osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

19.  7.  2021 | |25 N/A
Daniel Pánek
SluchátkaTéma
Vybrali jsme 50 úchvatných herních lokací, které musíte navštívit ještě letos

Vybrali jsme 50 úchvatných herních lokací, které m…

Některé jsou krásné, některé zajímavé a některé prostě jen výjimečné. Vybrali jsme 50 herních lokací, která nás zaujaly a rozhodně je musíte navštívit.

včera | |7 N/A
Vojtěch Matušinský
GalerieTéma
Hity na cestě: jaké hry si zahrajete v srpnu 2021. Samurajové a motorky

Hity na cestě: jaké hry si zahrajete v srpnu 2021.…

Ani druhá polovina prázdnin na tom s novinkami není vůbec špatně. Na své si přijdou hlavně fanoušci strategií a skákaček.

1.  8.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Agenda