Nová Civilizace speciálně pro konzole

Firma 2K Games oficiálně oznámila, že nejnovější díl, zapadající do veleznámé série Civilizací, vyjde exkluzivně pro konzole a handheldy. Vydání titulu Sid Meier´s Civilization Revolution je kupodivu naplánováno už na jaro 2008.

Ve hře se po vzoru starších brášků ujmete jednoho z 16 možných národů, abyste je, coby jejich vůdce, dovedli k blahobytu a prosperitě. Jak už jste si ovšem mohli zvyknout, to se rozhodně neobejde bez všudy přítomného válčení, vyjednávání, obchodování a vynalézání převratných technologií. Ve společnosti nejrůznějších historických postav, které budou mimochodem obdařeny speciálními schopnostmi, si tak projdete dějinami civilizace od jejího zrodu až po odlet vstříc vzdáleným galaxiím.

Vše výše zmíněné si budete moci užít v hutné singleplayerové kampani, která by, dle slov Sida Meiera, měla naplno využít hardwarových možností, již nabízejí next-gen konzole. Krom hry jednoho hráče bude ovšem přítomný i multiplayer, jenž bude navíc doplněn o voice i video chat, online žebříčky a tak dále.

Související informace (Sid Meier´s Civilization Revolution):
Platforma: Xbox 360, PS3, PSP, NDS
Žánr: strategie
Výrobce: Firaxis Games (
http://www.firaxis.com/)
Vydavatel: 2K Games (
http://www.2kgames.com/)
Homepage:
http://www.civilizationrevolution.com/
Předpokládané datum vydání: jaro 2008

Zdroj: TZ