Nová expanze pro Final Fantasy XIV Online se opozdí o pár týdnů

Rozšíření Endwalker s novou rasou, profesemi a dalším obsahem hráči MMORPG Final Fantasy XIV měli dostat už na konci listopadu. Nakonec si ale počkají trochu déle.

Máme tady další odklad. U expanze Endwalker není ale tak drastický jako u většiny ostatních her, o kterých jsme psali v posledních týdnech. Původní datum vydání připadalo na 23. listopadu. Nakonec se ale přesouvá na 7. prosince kvůli doladění detailů, aby vše fungovalo, jak má.

Předběžný přístup pak začne už 3. prosince. Producent a ředitel vývoje Naoki Jošida se hráčům omluvil za zdržení a přiznává, že jeho sobeckost v odkladu hrála také určitou roli. "Jak jsem již zmiňoval v předchozích rozhovorech, Endwalker bude tou největší expanzí v historii Final Fantasy XIV. Je to velký závazek a vývoj probíhal tak, že bychom měli vše stíhat v původním termínu. Nicméně, když jsme vše dokončovali a prošli si vše ještě jednou - od questů po velké bitvy - nemohl jsem si pomoct a chtěl jsem kvalitu Endwalkeru ještě zvýšit, konkrétně proto, že tato expanze je prvním velkým vyvrcholením událostí ve Final Fantasy XIV."

Fanoušci kvůli tak krátkému odkladu jistě nebudou nijak extra rozhořčeni. Vývojářský tým Final Fantasy XIV se mezi komunitou navíc těší velké oblibě, protože naslouchá hráčům a výsledky toho jsou vidět ve hře. S Endwalkerem se opět očekává velký nárůst hráčů, přičemž už nyní patří Final Fantasy XIV mezi nejhranější MMORPG. Jošida navíc podotýká, že Endwalkerem rozhodně nekončí a svět online Final Fantasy se bude rozrůstat i v dalších letech.

Zdroj: PlayStation Lifestyle

Váš názor Další článek: Vedení Take-Two mění názor na virtuální realitu. San Andreas je jen začátek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 
7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách