Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

Grand Theft Auto 5 je víceméně nesmrtelnou hrou. Nejen, že je neustále oficiálně udržována naživu skrze GTA Online, ale modeři neustále obohacují svět San Andreas novými vychytávkami, grafickými modifikacemi a dalšími prvky. Jeden z nejlepších grafických remaků hry - NaturalVision, se nyní dočkal zbrusu nové verze. A je sakra na co koukat. 

Tvůrce Razed přednedávnem odhalil NaturalVision Evolved, které mění GTA 5 k nepoznání. Nejde opět pouze o přidání pár ostřejších textur navíc, jde o kompletně překopání grafického kabátku hry a jeho posunutí do moderní generace. Na rozdíl od mnoha ostatních modifikací, které nabízí šíleně přesaturované barvy a kontrast umí Naturalvision opravdu přirozeně působící svět, který si často pohrává s fotorealismem. 

Moderovi se to podařilo díky kombinaci spousta různorodých prvků a grafických efektů, jako je globální iluminace, nové stíny a textury, dynamické počasí, nové odlesky a samozřejmě hojně propagovaný ray-tracing, i když jen částečný, jelikož by to titul jednoduše neutáhl. 

Modifikace je v tuto chvíli dostupná pouze hráčům, kteří přispějí na Patreonu tvůrce. Ten ale chystá i veřejnou verzi pro všechny, takže si klidně počkejte. 

Diskuze (15) Další článek: Survival hra This War of Mine byla v Polsku zařazena mezi studijní četbu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Na Mezinárodní vesmírné stanici bude pracovat chirurgický robot. Je překvapivě malý
Jiří Černý
ChirurgieMezinárodní vesmírná staniceRoboti
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy