Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

Grand Theft Auto 5 je víceméně nesmrtelnou hrou. Nejen, že je neustále oficiálně udržována naživu skrze GTA Online, ale modeři neustále obohacují svět San Andreas novými vychytávkami, grafickými modifikacemi a dalšími prvky. Jeden z nejlepších grafických remaků hry - NaturalVision, se nyní dočkal zbrusu nové verze. A je sakra na co koukat. 

Tvůrce Razed přednedávnem odhalil NaturalVision Evolved, které mění GTA 5 k nepoznání. Nejde opět pouze o přidání pár ostřejších textur navíc, jde o kompletně překopání grafického kabátku hry a jeho posunutí do moderní generace. Na rozdíl od mnoha ostatních modifikací, které nabízí šíleně přesaturované barvy a kontrast umí Naturalvision opravdu přirozeně působící svět, který si často pohrává s fotorealismem. 

Moderovi se to podařilo díky kombinaci spousta různorodých prvků a grafických efektů, jako je globální iluminace, nové stíny a textury, dynamické počasí, nové odlesky a samozřejmě hojně propagovaný ray-tracing, i když jen částečný, jelikož by to titul jednoduše neutáhl. 

Modifikace je v tuto chvíli dostupná pouze hráčům, kteří přispějí na Patreonu tvůrce. Ten ale chystá i veřejnou verzi pro všechny, takže si klidně počkejte. 

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Diskuze (15) Další článek: Survival hra This War of Mine byla v Polsku zařazena mezi studijní četbu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,