Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

Grand Theft Auto 5 je víceméně nesmrtelnou hrou. Nejen, že je neustále oficiálně udržována naživu skrze GTA Online, ale modeři neustále obohacují svět San Andreas novými vychytávkami, grafickými modifikacemi a dalšími prvky. Jeden z nejlepších grafických remaků hry - NaturalVision, se nyní dočkal zbrusu nové verze. A je sakra na co koukat. 

Grand Theft Auto V zase láká grafikou: nové modifikace mění hru k nepoznání

Grand Theft Auto V zase láká grafikou: nové modifikace mění hru k nepoznání

Tvůrce Razed přednedávnem odhalil NaturalVision Evolved, které mění GTA 5 k nepoznání. Nejde opět pouze o přidání pár ostřejších textur navíc, jde o kompletně překopání grafického kabátku hry a jeho posunutí do moderní generace. Na rozdíl od mnoha ostatních modifikací, které nabízí šíleně přesaturované barvy a kontrast umí Naturalvision opravdu přirozeně působící svět, který si často pohrává s fotorealismem. 

Moderovi se to podařilo díky kombinaci spousta různorodých prvků a grafických efektů, jako je globální iluminace, nové stíny a textury, dynamické počasí, nové odlesky a samozřejmě hojně propagovaný ray-tracing, i když jen částečný, jelikož by to titul jednoduše neutáhl. 

Modifikace je v tuto chvíli dostupná pouze hráčům, kteří přispějí na Patreonu tvůrce. Ten ale chystá i veřejnou verzi pro všechny, takže si klidně počkejte. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma