Nová generace Xboxu zřejmě dorazí jenom v jedné verzi, Lockhart padá

Dlouho se mluvilo o Xboxu Anaconda a Lockhart. Teď to ale vypadá, že myšlenky na dva různě výkonné stroje se chtějí v Microsoftu vzdát.
Nová generace Xboxu zřejmě dorazí jenom v jedné verzi, Lockhart padá

Xbox na E3 představil novou generaci svojí konzole a slíbil datum uvedení na trh v příštím roce kolem Vánoc. O dlouho zmiňovaných dvou verzích Xboxu, které měly vyjít vstříc náročným i rekreačním hráčům ale nepadlo ani slovo. A vypadá to, že pro to existoval moc dobrý důvod. Žádné dvě konzole zřejmě nebudou. Xbox se prý totiž vzdává slabšího Lockhartu.

Xbox Scarlett není naše poslední konzole, hlásí Phil Spencer

Xbox Scarlett není naše poslední konzole, hlásí Phil Spencer

Důvodů je prý rovnou několik a v jejich čele jsou obtíže vývojářů s vývojem konzolových her pro dvě konzole s různými specifikacemi. Podobnou praxi sice už můžeme sledovat při vývoji her pro PS4 Pro a PS4 či Xbox One X a klasický Xbox One. V tomto případě je ale rozdíl mnohem menší a nezpůsobuje tak tolik potíží. 

Nová generace Xboxu dorazí koncem příštího roku společně s Halo | E3

Nová generace Xboxu dorazí koncem příštího roku společně s Halo | E3

Další příčinou zahození projektu Lockhart je, že nemá Microsoft důvod dělat levnější konzoli v době, kdy se rozjíždí streamovací služby, které mohou levnou a méně výkonnou verzi konzole plně suplovat. Souboj příští generace mezi Xboxem a Playstation se tak opět přesouvá na pomyslné pole jednoho proti jednomu. Kdo podle vás bude mít navrch?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole