Nová krev od Nintenda

Nintendo se sice věnuje charitě, ale mezi opravdové dárce krve nepatří. Místo toho ale nabízí inovaci ve svých kapesních herních přístrojích. Je na čase, situace v tomto segmentu se dramaticky mění. GameBoy Advanced se pomalu chystá do důchodu!
Nová krev od Nintenda

Nový herní systém od Nintenda navazuje na řadu Gameboy Advance, od které přebírá nejen jméno doplněné o písmena SP, ale také barevnou obrazovku. Odlišností je ale sklopný displej a zabudované osvětlení, které bylo u starších modelů jedním z nejprodávanějších doplňků. Nintendo, které prodalo více než 150 milionů svých přístrojů, se k inovaci odhodlalo pod tlakem nástupu multimediálních mobilních telefonů s barevnými obrazovkami a podporou Java her. Gameboy Advance SP má uživatele přesvědčit nejen poměrně velkou obrazovkou, ale také cenou, která je stanovena na 99 amerických dolarů. V obchodech nahradí Game Boy Color, typ Advance se bude prodávat dál za sníženou cenu 70 dolarů.

Hlavní změnou oproti původnímu Gameboy Advance je kvalitnější obrazovka s větším jasem a kontrastem. Uživatelé pravděpodobně ocení i zabudované akumulátory místo klasických baterií. Na jedno nabití by měl Gameboy  Advance SP vydržet deset hodin se zapnutým světlem a téměř dvojnásobek, osmnáct hodin, při vypnutém osvětlení displeje. Dobrou zprávou je také zpětná kompatibilita kartridží s Game Boy Advance i s klasickým gameboyem. V současnosti je k dispozici přibližně 300 her pro GB Advance a stovky dalších pro klasický černobílý přístroj.

Inovovaný sklápěcí design má oslovit širokou masu hráčů. Po složení získá přístroj kompaktní rozměry 7,5 x 7,5 x 2,5 cm. V kapse tak Gameboy Advance SP zabere polovinu místa než klasický Advance nebo nedej bože nejstarší Gameboye. Menší rozměry a obrazovka o velikosti 6,5 x 4 cm má podle marketingových odborníků oslovit nejen mládež, ale i starší hráče, kteří si svůj gameboy vzali do dospělosti.

Uvedení nového přístroje je poněkud překvapivým krokem. Nintendo totiž s původním GB Advance zaznamenalo bezkonkurenční úspěch, když jen v listopadu prodalo 1,3 milionu přístrojů a od uvedení na trh v polovině roku 2001 jen ve Spojených státech našlo svého majitele téměř dvanáct milionů přístrojů.

Důvodem k rozhodnutí uvést GB Advance SP právě počátkem roku může být tlak ze strany výrobců mobilních telefonů. Nokia chystá na jarní trh N-Gage – telefon kombinovaný s herní jednotkou. Pro mobilní operátory a výrobce telefonů navíc začínají pracovat renomovaní vývojáři her jako je Sega nebo THQ. Postavení Nintenda na trhu osobních herních zařízení, na kterém ovládá až 98 procent, se může s rozvojem her v mobilních telefonech velice výrazně změnit. Dokonce může dojít k vytlačení jednoúčelových herních zařízení do kapsy mobilními telefony a dalšími komunikačními zařízeními.

Další vývoj ukáže čas, ale Nintendo je poměrně sebevědomé, za první kvartál roku 2003 chce prodat dva miliony nových přístrojů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 6 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A