Nová krev od Nintenda

Nintendo se sice věnuje charitě, ale mezi opravdové dárce krve nepatří. Místo toho ale nabízí inovaci ve svých kapesních herních přístrojích. Je na čase, situace v tomto segmentu se dramaticky mění. GameBoy Advanced se pomalu chystá do důchodu!
Nová krev od Nintenda

Nový herní systém od Nintenda navazuje na řadu Gameboy Advance, od které přebírá nejen jméno doplněné o písmena SP, ale také barevnou obrazovku. Odlišností je ale sklopný displej a zabudované osvětlení, které bylo u starších modelů jedním z nejprodávanějších doplňků. Nintendo, které prodalo více než 150 milionů svých přístrojů, se k inovaci odhodlalo pod tlakem nástupu multimediálních mobilních telefonů s barevnými obrazovkami a podporou Java her. Gameboy Advance SP má uživatele přesvědčit nejen poměrně velkou obrazovkou, ale také cenou, která je stanovena na 99 amerických dolarů. V obchodech nahradí Game Boy Color, typ Advance se bude prodávat dál za sníženou cenu 70 dolarů.

Hlavní změnou oproti původnímu Gameboy Advance je kvalitnější obrazovka s větším jasem a kontrastem. Uživatelé pravděpodobně ocení i zabudované akumulátory místo klasických baterií. Na jedno nabití by měl Gameboy  Advance SP vydržet deset hodin se zapnutým světlem a téměř dvojnásobek, osmnáct hodin, při vypnutém osvětlení displeje. Dobrou zprávou je také zpětná kompatibilita kartridží s Game Boy Advance i s klasickým gameboyem. V současnosti je k dispozici přibližně 300 her pro GB Advance a stovky dalších pro klasický černobílý přístroj.

Inovovaný sklápěcí design má oslovit širokou masu hráčů. Po složení získá přístroj kompaktní rozměry 7,5 x 7,5 x 2,5 cm. V kapse tak Gameboy Advance SP zabere polovinu místa než klasický Advance nebo nedej bože nejstarší Gameboye. Menší rozměry a obrazovka o velikosti 6,5 x 4 cm má podle marketingových odborníků oslovit nejen mládež, ale i starší hráče, kteří si svůj gameboy vzali do dospělosti.

Uvedení nového přístroje je poněkud překvapivým krokem. Nintendo totiž s původním GB Advance zaznamenalo bezkonkurenční úspěch, když jen v listopadu prodalo 1,3 milionu přístrojů a od uvedení na trh v polovině roku 2001 jen ve Spojených státech našlo svého majitele téměř dvanáct milionů přístrojů.

Důvodem k rozhodnutí uvést GB Advance SP právě počátkem roku může být tlak ze strany výrobců mobilních telefonů. Nokia chystá na jarní trh N-Gage – telefon kombinovaný s herní jednotkou. Pro mobilní operátory a výrobce telefonů navíc začínají pracovat renomovaní vývojáři her jako je Sega nebo THQ. Postavení Nintenda na trhu osobních herních zařízení, na kterém ovládá až 98 procent, se může s rozvojem her v mobilních telefonech velice výrazně změnit. Dokonce může dojít k vytlačení jednoúčelových herních zařízení do kapsy mobilními telefony a dalšími komunikačními zařízeními.

Další vývoj ukáže čas, ale Nintendo je poměrně sebevědomé, za první kvartál roku 2003 chce prodat dva miliony nových přístrojů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

dnes |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |