Nová krev od Nintenda

Nintendo se sice věnuje charitě, ale mezi opravdové dárce krve nepatří. Místo toho ale nabízí inovaci ve svých kapesních herních přístrojích. Je na čase, situace v tomto segmentu se dramaticky mění. GameBoy Advanced se pomalu chystá do důchodu!
Nová krev od Nintenda

Nový herní systém od Nintenda navazuje na řadu Gameboy Advance, od které přebírá nejen jméno doplněné o písmena SP, ale také barevnou obrazovku. Odlišností je ale sklopný displej a zabudované osvětlení, které bylo u starších modelů jedním z nejprodávanějších doplňků. Nintendo, které prodalo více než 150 milionů svých přístrojů, se k inovaci odhodlalo pod tlakem nástupu multimediálních mobilních telefonů s barevnými obrazovkami a podporou Java her. Gameboy Advance SP má uživatele přesvědčit nejen poměrně velkou obrazovkou, ale také cenou, která je stanovena na 99 amerických dolarů. V obchodech nahradí Game Boy Color, typ Advance se bude prodávat dál za sníženou cenu 70 dolarů.

Hlavní změnou oproti původnímu Gameboy Advance je kvalitnější obrazovka s větším jasem a kontrastem. Uživatelé pravděpodobně ocení i zabudované akumulátory místo klasických baterií. Na jedno nabití by měl Gameboy  Advance SP vydržet deset hodin se zapnutým světlem a téměř dvojnásobek, osmnáct hodin, při vypnutém osvětlení displeje. Dobrou zprávou je také zpětná kompatibilita kartridží s Game Boy Advance i s klasickým gameboyem. V současnosti je k dispozici přibližně 300 her pro GB Advance a stovky dalších pro klasický černobílý přístroj.

Inovovaný sklápěcí design má oslovit širokou masu hráčů. Po složení získá přístroj kompaktní rozměry 7,5 x 7,5 x 2,5 cm. V kapse tak Gameboy Advance SP zabere polovinu místa než klasický Advance nebo nedej bože nejstarší Gameboye. Menší rozměry a obrazovka o velikosti 6,5 x 4 cm má podle marketingových odborníků oslovit nejen mládež, ale i starší hráče, kteří si svůj gameboy vzali do dospělosti.

Uvedení nového přístroje je poněkud překvapivým krokem. Nintendo totiž s původním GB Advance zaznamenalo bezkonkurenční úspěch, když jen v listopadu prodalo 1,3 milionu přístrojů a od uvedení na trh v polovině roku 2001 jen ve Spojených státech našlo svého majitele téměř dvanáct milionů přístrojů.

Důvodem k rozhodnutí uvést GB Advance SP právě počátkem roku může být tlak ze strany výrobců mobilních telefonů. Nokia chystá na jarní trh N-Gage – telefon kombinovaný s herní jednotkou. Pro mobilní operátory a výrobce telefonů navíc začínají pracovat renomovaní vývojáři her jako je Sega nebo THQ. Postavení Nintenda na trhu osobních herních zařízení, na kterém ovládá až 98 procent, se může s rozvojem her v mobilních telefonech velice výrazně změnit. Dokonce může dojít k vytlačení jednoúčelových herních zařízení do kapsy mobilními telefony a dalšími komunikačními zařízeními.

Další vývoj ukáže čas, ale Nintendo je poměrně sebevědomé, za první kvartál roku 2003 chce prodat dva miliony nových přístrojů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A