Nová krev od Nintenda

Nintendo se sice věnuje charitě, ale mezi opravdové dárce krve nepatří. Místo toho ale nabízí inovaci ve svých kapesních herních přístrojích. Je na čase, situace v tomto segmentu se dramaticky mění. GameBoy Advanced se pomalu chystá do důchodu!
Nová krev od Nintenda

Nový herní systém od Nintenda navazuje na řadu Gameboy Advance, od které přebírá nejen jméno doplněné o písmena SP, ale také barevnou obrazovku. Odlišností je ale sklopný displej a zabudované osvětlení, které bylo u starších modelů jedním z nejprodávanějších doplňků. Nintendo, které prodalo více než 150 milionů svých přístrojů, se k inovaci odhodlalo pod tlakem nástupu multimediálních mobilních telefonů s barevnými obrazovkami a podporou Java her. Gameboy Advance SP má uživatele přesvědčit nejen poměrně velkou obrazovkou, ale také cenou, která je stanovena na 99 amerických dolarů. V obchodech nahradí Game Boy Color, typ Advance se bude prodávat dál za sníženou cenu 70 dolarů.

Hlavní změnou oproti původnímu Gameboy Advance je kvalitnější obrazovka s větším jasem a kontrastem. Uživatelé pravděpodobně ocení i zabudované akumulátory místo klasických baterií. Na jedno nabití by měl Gameboy  Advance SP vydržet deset hodin se zapnutým světlem a téměř dvojnásobek, osmnáct hodin, při vypnutém osvětlení displeje. Dobrou zprávou je také zpětná kompatibilita kartridží s Game Boy Advance i s klasickým gameboyem. V současnosti je k dispozici přibližně 300 her pro GB Advance a stovky dalších pro klasický černobílý přístroj.

Inovovaný sklápěcí design má oslovit širokou masu hráčů. Po složení získá přístroj kompaktní rozměry 7,5 x 7,5 x 2,5 cm. V kapse tak Gameboy Advance SP zabere polovinu místa než klasický Advance nebo nedej bože nejstarší Gameboye. Menší rozměry a obrazovka o velikosti 6,5 x 4 cm má podle marketingových odborníků oslovit nejen mládež, ale i starší hráče, kteří si svůj gameboy vzali do dospělosti.

Uvedení nového přístroje je poněkud překvapivým krokem. Nintendo totiž s původním GB Advance zaznamenalo bezkonkurenční úspěch, když jen v listopadu prodalo 1,3 milionu přístrojů a od uvedení na trh v polovině roku 2001 jen ve Spojených státech našlo svého majitele téměř dvanáct milionů přístrojů.

Důvodem k rozhodnutí uvést GB Advance SP právě počátkem roku může být tlak ze strany výrobců mobilních telefonů. Nokia chystá na jarní trh N-Gage – telefon kombinovaný s herní jednotkou. Pro mobilní operátory a výrobce telefonů navíc začínají pracovat renomovaní vývojáři her jako je Sega nebo THQ. Postavení Nintenda na trhu osobních herních zařízení, na kterém ovládá až 98 procent, se může s rozvojem her v mobilních telefonech velice výrazně změnit. Dokonce může dojít k vytlačení jednoúčelových herních zařízení do kapsy mobilními telefony a dalšími komunikačními zařízeními.

Další vývoj ukáže čas, ale Nintendo je poměrně sebevědomé, za první kvartál roku 2003 chce prodat dva miliony nových přístrojů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A