Nová mega: pět trailerů Max Payne 2, dema LOTRů a Lords of EverQuest

Na demoverze nejbohatší týden posledních měsíců se blíží ke konci a tak nastává čas rekapitulace – dnes si tak můžete vychutnat dema her LOTR: War of the Ring, LOTR: Return of the King, Lords of EverQuest či pětici dalších titulů. Krom toho jsme pro vás přichystali pětici videí akcí Max Payne 2 a Call of Duty, nechybí záběry z hraní FIFY 2004 či patche her Chrome a Lionheart CZ.

Download týdne

Stahujte demo strategie LOTR: War of the Ring!
Jak bylo přislíbeno, tak se i stalo - věrni oznámení z minulého týdne nám tak tvůrci firmy Liquid Entertainment naservírovali hratelnou ukázku výtvoru LOTR: War of the Ring. Jak možná již tušíte z našich minulých aktualit, hra LOTR: War of the Ring se žánrově zařadí mezi realtime strategie, měla by nabídnout bohatý single i multiplayer a také mnohé lokace, které se neobjevily ve filmovém zpracování této legendy. Jako vždy na vás  čeká setkání s mnoha význačnými postavami celého příběhu a boj o Prsten moci. Zmiňovaná demoverze s sebou přináší hned dvojici singleplayerových misí (The Siege of the Iron Hills & Pursuit of Gollum) a její velikost je 119,4 MB. Vydání plné verze RTS LOTR: War of the Ring je plánováno na listopad letošního roku.

Související informace (LOTR: War of the Ring):
Homepage hry: http://www.lotr.com/frame_warring.jsp
Výrobce hry: Liquid Entertainment/Black Label Games
Distributor hry: Vivendi
Distributor hry v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Listopad 2003

Download (demo, 119,4 MB): Doupě

Demoverze

Stahujte demo LOTR: Return of the King
V průběhu minulého týdne nám herní tvůrci dopřáli neuvěřitelnou nadílku herních demoverzí - jednou z nich je také demo očekávané akce LOTR: Return of the King. Z posledního vydání severoamerického magazínu PC Gamer pochází hratelná ukázka očekávané akční adventury Lord of the Rings: Return of the King, kterou kutí vývojářské studio známé vydavatelské společnosti Electronic Arts. V demu si vyzkoušíte roli čaroděje Gandalfa, který čelí hordě krvelačných orků. Plná verze hry nám potom nabídne možnost vtělit se do jedné z hlavních postav celého příběhu - na výběr budete mít z Gandalfa, Aragorna, Legolase, Gimliho, Sama a Froda, samozřejmě nás čeká návštěva Středozemě, včetně množství známých míst. Těšit se můžeme na nový multiplayer cooperation mód. Datum vydání bylo stanoveno na listopad letošního roku, v přípravě jsou verze pro PlayStation 2, Xbox, GameCube, GBA a PC.

Související informace (LOTR: The Return of the King):
Homepage hry: http://lordoftherings.eagames.com
Výrobce hry: Electronic Arts
Distributor hry: Electronic Arts
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Podzim 2003

Download (demo, 83 MB): Doupě

Multiplayerová ukázka Lords of EverQuest
Pozadu za svým kolegou nezůstala ani společnost Sony, která všechny věrné fanoušky obdarovala hratelnou ukázkou očekávané (a skvěle vypadající) strategie Lords of EverQuest. První ze série tří demoverzí nabízí tutorial, vyzkoušet si můžete také multiplayer na jedné z herní map. Ukázka je samozřejmě pouhou předzvěstí plné verze této hry - jak je možná patrné, strategie Lords of Everquest bude z velké části vycházet ze svého známého online kolegy, titulu Everquest. Dočkáme se tak podobných herních ras, historie i jedinečného prostředí. Samozřejmostí je také skvostný příběh - zápletka LoE se točí kolem dávných obrů a temné aliance Shadowrealm, která má být prapůvodcem všeho toho zvláštního hýření, které se na kontinentu Antonica pomalu ale jistě rozbíhá. O jeho kontrolu spolu svedou boj tři znepřátelené frakce, které však rozhodnou i o osudu celého světa Norrath.

Související informace (Lords of Everquest):
Homepage hry: http://lordsofeverquest.station.sony.com/
Výrobce hry: Rapid Eye Entertainment
Distributor hry: Sony Online Entertainment
Distribuce v ČR: Cenega http://www.cenega.cz
Předpokládané datum vydání: Říjen 2003

Download (demo, 372,6 MB): Gamer`s Hell

Anglické demo realtime strategie a RPG KnightShift
Poměrně krátce po německém jsme se dočkali také anglické demoverze titulu KnightShift, kříženci realtime strategie a RPG, který pro nás kutí vývojářské studio Reality Pump Studios. Jak možná tušíte, výtvor KnightShift by měl nabídnout v mnoha ohledech odlehčenou zábavu, čeká nás tak humor ve stylu populárního britského uskupení Monty Python - jednou z hlavních postaviček hry (bez které si, lidově řečeno, ani neškrtnete) je kráva, které zdárně sekunduje tolik zbožňovaná tchýně. Slíbeného spojení RPG a RTS jsme se tentokráte dočkali ve velmi nezvyklém stylu - po spuštění hry si totiž můžete vybrat, zda-li máte zrovna chuť na real-time strategii anebo si raději dáte RPG. Každý žánr nabízí naprosto jinou dějovou linii, částečně různé principy a rovněž i spoustu vlastních misí. Zkrátka a dobře, KnightShift je jasným kandidátem na jednu z nejzábavnějších her tohoto podzimu, čehož jsou jasným důkazem naše rozsáhlé první dojmy z betatestu hry. U nás se bude tento titul prodávat v kompletní české verzi včetně dabingu. Zmiňovaná demoverze (odkaz na její download najdete níže) obsahuje první část jedné z kampaní + jednu RPG misi.

Související informace (KnightShift):
Homepage hry: http://www.knightshift.com/
Výrobce hry: Reality Pump Studios
Vydavatel hry: ZUXXEZ Entertainment AG
Vydavatel v ČR: Hype/Cinemax
Předpokládané datum vydání: Říjen 2003

Download (demo, 443,2 MB): Doupě

Vyzkoušejte si futuristickou FPS Dredd vs. Death
Orientovat se v záplavě připravovaných stříleček v první osobě je letos v mnoha ohledech nemožné - snad vám proto přijde vhod připomenutí jednoho z futuristických projektů, titulu Judge Dredd vs. Judge Death. Coby legendární soudce bez bázně a hany, Joe Dredd, budete muset čelit odvrácené straně legislativy města MegaCity. Tu zastupuje (jak je již patrno z názvu hry) soudce Death a je předpokládám jasné, že konflikt těchto dvou osob se neomezí na pouhou dlouhou diskusi. Čeká tak na nás nápaditá akce, rozmanité prostředí a četné multiplayerové módy včetně split screenu. Všechny přednosti hry prezentuje demoverze (prapůvodně pocházející s britského vydání magazínu PC Zone), která obsahuje třetí kapitolu hry a hned dva arkádové módy. Plná verze hry by se měla na pultech obchodů objevit již 17. října ve verzích pro PC, Xbox a PS2.

Související informace (Judge Dredd vs. Judge Death):
Homepage hry: http://www.rebellion.co.uk/games-dredd-index.html
Výrobce hry: Rebellion
Vydavatel hry: Vivendi
Vydavatel hry v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Listopad 2003

Download (148,9 MB): Doupě

Staňte se golfistou v demu Tiger Woods PGA Tour 2004
Přichází podzim a s ním také většina sportovních sérií Tiger Woods PGA Tour 2004 - zatímco většina z nás nedočkavě vyčkává na zahájení prodeje hokejové simulace NHL 2004 či se třese při pomyšlení na další ročník série FIFA, někteří hráči dají nepochybně přednost prověřené a kvalitní golfové simulaci Tiger Woods PGA Tour 2004. Právě tu si můžete dnes vyzkoušet díky hratelné demoverzi, kterou uveřejnili tvůrci - obsahuje tři poslední jamky v St. Andrews. Plná verze titulu Tiger Woods PGA Tour 2004 byla uvedena na trh počínaje včerejším dnem ve verzích pro PC a konzole PS2, Xbox a GameCube.

Související informace (Tiger Woods PGA Tour 2004):
Homepage hry: http://www.easports.com/games/tigerwoods2004/home.jsp
Výrobce hry: EA Sports
Distributor hry: Electronic Arts
Distribuce v ČR: Cenega (?)
Předpokládané datum vydání: Vydáno

Download (demo, 84,8 MB): Gamer`s Hell

Patche

První patch akce Chrome!
Před několika dny se v útrobách internetu objevil vůbec první patch akce Chrome, nedávno dokončeného výtvoru polské tvůrčí a vydavatelské společnosti Techland. Patch o velikosti 7,2 MB s sebou přináší opravu problémů s grafickými čipy Radeon 7500, dále pak mění a vylepšuje single i multiplayer hry. U nás by se hra měla na pultech obchodů objevit v blízké době, kdy ji na trh uvede česká distribuční společnost Cenega - počítá se s cenou 999,- Kč, navíc se dočkáme také českých titulků. Do té doby snad kromě čtveřice obrázků nepohrdnete ani naším krátkým popisem hry samotné - jak někteří z vás již z dřívějška ví či tuší, Chrome je taktická akce, která se má pyšnit unikátní atmosférou, jedinečným prostředím a bohatým arzenálem zbraní (nože, pistole, sniperky, kulomety, plasmové pušky, plamenomet, raketomet a další). Chybět nebude krom rozsáhlého singleplayeru, který se odehrává v nově objeveném solárním systému Valkyria, ani hra více hráčů, samozřejmě s množství módů a herních map.

Související informace (Chrome):
Homepage hry: http://www.chromethegame.com/
Výrobce hry: Techland
Distributor hry: Strategy First
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Léto 2003

Download (patch, 7,2 MB): Gamer`s Hell

Česká verze prvního patche pro RPG Lionheart je na světě!
Kromě zahájení prodeje očekávaného RPG Lionheart nás včera distribuční společnost CD Projekt obdarovala českou verzí vůbec prvního patche pro výtvor společností Reflexive Entertainment a Black Isle Studios - jak jistě znalci ví či tuší, patch přidává do hry (konkrétně herního menu) volbu snížení rychlosti až na 70%. Výhody menší rychlosti jsou dobře patrné při soubojích, bojový systém jako takový je jednou z mála negativních stránek hry. Chcete-li se o kvalitách RPG Lionheart dozvědět více, nenechejte si ujít naší nedávnou recenzi, ve které najdete také hodnocení českého překladu (v ČR se Lionheart prodává v lokalizované podobě).

Související informace (Lionheart):
Homepage hry: http://lionheart.blackisle.com/
Výrobce hry: Black Isle Studios
Vydavatel hry: Interplay
Vydavatel v ČR: CD Projekt
Předpokládané datum vydání: Vydáno

Download (patch, 3 MB): Doupě

Trailery

Nadílka pěti videí akce Max Payne 2
Po malém předkrmu v podobě prvního oficiálního traileru si pro nás tvůrci akce Max Payne 2 připravili hlavní chod - ten se skládá z pěti nových ukázek v rozlišení 800x600, které obsahují spoustu záběrů přímo ze hry. Datum vydání plné verze akce Max Payne 2 je plánováno na 15. říjen letošního roku. Jak jsme vás navíc informovali, práce na demu by měly být zahájeny okamžitě po dokončení hry (pokud má být termín vydání dodržen, stane se tak již brzy), jejího vydání bychom se pak měli dočkat taktéž v polovině měsíce října. O obsahu dema samozřejmě není nic známo, přesto vám můžeme nabídnout bližší detaily o hře samotné - jak možná mnozí z vás ví, v novém pokračování se Max opět vrací do služby. Příběh plný intrik a korupce tentokráte ovlivní love story (aneb Max se nám dočká nebezpečné přítelkyně - vražedkyně), dohrání druhého dílu by nám mělo trvat déle, než jak tomu bylo u jedničky. Samozřejmostí je také propracovanější grafika. Ostatní informace o hře pak hledejte v našem preview, mimo něj vám doporučuji stažení včera zveřejněného traileru.

Související informace (Max Payne 2):
Homepage hry: http://www.rockstargames.com/maxpayne2/
Výrobce hry: Remedy Entertainment
Distributor hry: Rockstar Games
Distribuce v ČR: Cenega (?)
Předpokládané datum vydání: 15. října 2003

Download (trailer, 70 MB): Doupě

Záběry z hraní fotbalové simulace FIFA 2004
Hokejová řada NHL se již dostává do světových obchodů, všichni příznivci fotbalové simulace FIFA 2004 pak naopak čekají na vydání demoverze - ještě před ní rozhodně nepohrdněte novým, dvě minuty dlouhým trailerem, pořízeným při hraní této hry. Trailer však bohužel obsahuje popisy a texty ve francouzštině. Narozdíl od mnohých předchozích ročníků fotbalové simulace FIFA by měl ten letošní přinést nespočet zajímavých změn, o nichž vás přesvědčí právě zmiňovaná ukázka či popis ročníku 2004, který najdete pod obrázky.

Související informace (FIFA 2004):
Homepage hry: http://www.easports.com/games/fifa2004/home.jsp
Výrobce hry: EA Sports
Distributor hry: Electronic Arts
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Podzim 2003

Download (trailer, 17  MB): Doupě

Invaze nových videí válečné akce Call of Duty
Válečná akce Call of Duty se v posledních týdnech stává stále sledovanějším výtvorem, čehož v hojné míře využívají také samotní tvůrci - díky nim se můžeme těšit z rozsáhlé nadílky pěti nových videí této hry, které zveřejnila společnost Activision. Každá z ukázek se soustředí na jednu z mnoha nápaditých lokací a samozřejmě předvádí hlavního hrdinu v akci - připomeňme, že v plné verzi hry nás čeká role amerického, britského i sovětského vojáka. Plná verze titulu Call of Duty se v obchodech objeví již v listopadu letošního roku, kromě verze pro PC je v přípravě také konverze pro konzole GameCube, PS2 a Xbox - ta se však na pultech obchodů objeví až příští rok.
 
Související informace (Call of Duty):
Homepage hry: http://www.callofduty.com/
Výrobce hry: Infinity Ward
Distributor hry: Activision
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: Podzim 2003

Download (trailer #1, 10,2 MB): Doupě
Download (trailer #2, 32,6 MB): Doupě
Download (trailer #3, 11,1 MB): Doupě
Download (trailer #4, 15,4 MB): Doupě
Download (trailer #5, 9,1 MB): Doupě

Nové video očekávaných závodů Project Gotham Racing 2
Každá z dnešních platforem se pyšní svou vlastní herní perlou, titulem, který ji proslavil a která se i po měsících od uvedení na trh stále udržuje v horních patrech žebříčku prodejnosti. V případě konzole Xbox není výběr nikterak složitý - stejně jako akční legenda Halo je nesmazatelným pojmem her pro konzoli Xbox také závodní série Project Gotham Racing. Jak bylo nedávno oznámeno, plná verze této kvalitní a oblíbené simulace se objeví na pultech obchodů již v listopadu letošního roku (konkrétně 18. listopadu v USA), nepříjemné čekání může všem hráčům zpříjemnit nový trailer - ten dosahuje délky dvou minut a prezentuje zajímavé in-game záběry.

Související informace (Project Gotham Racing 2):
Homepage hry: http://www.xbox.com/projectgotham2/
Výrobce hry: Bizarre Creations
Distributor hry: Microsoft
Distribuce v ČR: ?
Předpokládané datum vydání: Listopad 2003

Download (trailer, 4 MB): Gamer`s Hell

Stáhněte si trailer ze hry Chicago 1930
Wanadoo uvolnili první trailer z připravované real.time strategie Chicago 1930 z nabídky známého německého studia Spellbound, které se proslavilo tituly Desperados či Robin Hood: Legenda Sherwoodu. Jak již název projektu Chicago 1930 napovídá, zavede nás příběh hry do Spojených států amerických v době třicátých let minulého století (konkrétně roku 1931), doby, kdy byla místní společnost zužována prohibicí a mafií. Hra tak nabídne dvě na sebe navazující, ale přitom samostatné kampaně s nelineárním průběhem. U nás by se titul Chicago 1930 měl objevit v posledním čtvrtletí letošního roku, samozřejmě v profesionální české verzi.

Trailer vám představí, jak bude vypadat grafika hry (2D izometrický nadhled), několik zajímavých mafiánských činností a také poukáže na svou spřízněnost právě s předchozími tituly Splellboundu. Stáhnout si jej můžete přímo od nás.

Související informace (Chicago 1930):
Homepage hry: Prozatím není
Výrobce hry: Spellbound
Distributor hry: Wanadoo
Distribuce v ČR: CD Projekt
Předpokládané datum vydání: Listopad 2003

Download (trailer, 35,8 MB): Doupě

E3 trailer korejské FPS Nitro Family
Teprve po čtyřech měsících od skončení prestižního veletrhu E3 v Los Angeles se vývojářské studio Delphi Eye Entertainment odhodlalo k uveřejnění zde prezentovaného traileru hry Nitro Family - ten dosahuje délky dvou minut a obsahuje mnohé zajímavé bojové záběry. Samotný titul Nitro Family se letos v prosinci, kdy se objeví na pultech obchodů, zařadí mezi desítky dalších připravovaných first-person stříleček. Narozdíl od nich však přináší několik zajímavých inovací (mimo jiné zakomponování sérií pohybů, tak dobře známých z klasických bojovek) - právě ty shrnuje naše postarší novinka, kterou si rozhodně (stejně jako níže umístěné obrázky) nenechejte ujít. 

Související informace (Nitro Family):
Homepage hry: http://nitro.delphieye.com/
Výrobce hry: Delphi Eye Entertainment
Distributor hry: ?
Distribuce v ČR: ?
Předpokládané datum vydání: Prosinec 2003

Download (trailer, 15,3 MB): Doupě

Ostatní:

Nokia N-Gage v akci - 7 minut dlouhé video!
Právě o dnešní půlnoci jsme vám přinesli druhou část naší dvoudílné recenze jedinečného a v mnoha ohledech revolučního zařízení N-Gage. Finská Nokia se jako první výrobce současnosti pokusil o propojení herní konzole a mobilního telefonu. Jaký je výsledek práce designéru, který se neobešel bez mnohých kompromisů? Právě to se dozvíte v této části naší recenze. Dnes vám však krom ní přinášíme také 70 MB veliké promo video, které v délce 7 minut předvádí N-Gage v životní velikosti - na jejím displeji vás pak v reálné velikosti čekají videa z připravovaných her. Stahovat můžete přímo od nás.

Váš názor Další článek: Polda 3 za 199 Kč je v obchodech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,