Nové hry na obzoru: ambiciózní akce Pariah od tvůrců Unrealu!

Spolutvůrci sérií Unreal a Unreal Tournament se vydávají na sólovou dráhu - bude FPS Pariah krokem mezi herní velikány? * V Rumunsku tvoří vlastního Gothica - s ambiciózním RPG Getica prý zažijeme doposud nevídané * Prozkoumávat vesmír a zachraňovat své spojence, takový úkol vás čeká ve hře Knightblade.
Nové hry na obzoru: ambiciózní akce Pariah od tvůrců Unrealu!

Pariah

Oficiální stránky: http://www.pariahgame.com/
Výrobce: Digital Extremes (http://www.digitalextremes.com/)
Vydavatel: Groove Games (http://www.groovegames.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: Bude oznámeno

Dost bylo „spolutvůrství“! Tak právě tato věta zazněla ve studiích vývojářské společnosti Digital Extremes, kterou bude většina z vás znát coby spolutvůrce uznávaných sérií Unreal i Unreal Tournament. Schopný autorský tým se rozhodl rozčeřit herní vody na vlastní pěst a ve spolupráci s vydavatelem Groove Games tak pro všechny příznivce kvalitní akce kutí vlastní titul. Jeho jméno je Pariah a jak tvůrci sami nezastírají, jedná se o projekt přinejmenším ambiciózní.

   

Přestože jsou tvůrci prozatím skoupí na slovo a o svém titulu nehodlají příliš prozradit do veletrhu E3, můžeme vám nabídnout alespoň malý předkrm informací. Pariah se zařadí do škatulky first-person stříleček a jak je vzhledem k předchozím výtvorům Digital Extremes pochopitelné, i tentokráte jej vývojáři hodlají zaštítit technologií enginu Unreal Championship, pro který si "vypůjčili" množství inovací očekávané multiplayerové akce Unreal Tournament 2004. Grafika však nebude základem hry, za ten sami tvůrci označují singleplayerovou část, která má být podpořena propracovaným příběhem, kvalitními akčními scénami a pochopitelně také dobrou AI. Do sytosti se vyřádit vám jistě umožní také Havoc engine a tedy i realistické chování objektů. Mimo to se můžeme těšit také na multiplayer, to vše ve verzích pro PC a konzoli Xbox.

Co dodat? Těšme se na veletrh E3, kde nás tvůrci počastují nejen přívalem nových informací, ale několika vyvoleným umožní svůj titul na vlastní kůži vyzkoušet. V Los Angeles bychom se pak měli dočkat také zveřejnění termínu vydání.

Getica

Oficiální stránky: http://www.geticagame.com/
Výrobce: Digital Summoners (http://www.digitalsummoners.ro/)
Vydavatel: ?
Platforma: PC
Datum vydání: Nejdříve v roce 2005

Projekty vývojářů z východní Evropy bývají vždy velmi ambiciózní. Někdy se vysoké očekávání promění ve výjimečnou a zajímavou hru, bohužel i nadále převažuje zklamání a hry spíše průměrných, nedej bože podprůměrných kvalit. Na kterou stranu pomyslných vah úspěchu se zařadí nově ohlášený titul Getice vývojářského týmu Digital Summoners, zůstává prozatím nejasné. Jisté však je, že minimálně rumunští tvůrci jsou o svém úspěchu přesvědčeni.

Getica totiž nebude jen tak obyčejnou hrou. Ve své podstatě se totiž dočkáme dvou na sobě nezávislých kampaní 3D akčního RPG, odehrávajících se ve světě plném mytologie Getae. Hra hodlá stavět na původních RPG prvcích, dočkat bychom se tak měli rozmanitého a propracovaného světa, vývoje hlavního hrdiny, cechovního systému a především pak dostatku questů, které vás zabaví na celé hodiny. Důraz má být kladen zejména na zpracování světa, které by mělo být opravdu realistické. Společnost bude žít svým životem a nebude lehké se jen tak vetřít do přízně místním domorodcům.

Vráskou na čele vývojářského týmu tak prozatím zůstává pouze prázdná kolonka u jména světového vydavatele, i z tohoto důvodu není známo přesné datum vydání. Podle slov samotných tvůrců se však plné verze titulu Getica nedočkáme dříve než v prvním čtvrtletí příštího roku.

Knightblade: Final Flight

Oficiální stránky: http://www.3000ad.com/shots/kb.shtml
Výrobce: 3000AD Inc (http://www.3000ad.com/home.shtml)
Vydavatel: ?
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2005

Ambiciózní vývojářské studio 3000AD nás před několika týdny poctilo zajímavě vypadajícím RPG Universal Combat (ke kterému se mimochodem připravuje nový datadisk), mimo to však pro nás ve svých studiích kutí již od léta minulého roku také další hru - zajímavý akční výtvor Knightblade: Final Flight, který nás zavede do temných zákoutí vesmíru.

   

Ty budeme konkrétně probádávat v kůži velitelky Knightblade, kterou je sympatická dívčina jménem April Gage. Její léty prověřená vojenská jednotka tak byla vyslána do týla nepřátelské linie, aby zde pomohla osvobodit spřátelené síly. Jak se však dá očekávat, zdánlivě jednoduchý úkol přeroste v boj na život a na smrt - čeká vás tak celá řada prověřených zvratů a nepříjemných překvapení. Hra má nabídnout komplexní vesmír plný regionů, měst a vesmírných stanic, které budete moci na svých cestách prozkoumat. Těšit se můžeme na klasický boj v první osobě, ale také řízení mnoha pojízdných prostředků, včetně vesmírných stíhaček a korábů. Tvůrci také slibují obvyklé vychytávky ve stylu speciálních postav, které dokáží v určitých momentech podpořit morálku vašich lidí.

Knightblade: Final Flight je primárně ve vývoji pro konzoli Xbox, její majitelé by se tak této hry měli dočkat v třetím čtvrtletí příštího roku. Následovat bude také verze pro PC, pravděpodobně se zpožděním několika týdnů/měsíců.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A