Nové hry na obzoru: ambiciózní akce Pariah od tvůrců Unrealu!

Spolutvůrci sérií Unreal a Unreal Tournament se vydávají na sólovou dráhu - bude FPS Pariah krokem mezi herní velikány? * V Rumunsku tvoří vlastního Gothica - s ambiciózním RPG Getica prý zažijeme doposud nevídané * Prozkoumávat vesmír a zachraňovat své spojence, takový úkol vás čeká ve hře Knightblade.
Nové hry na obzoru: ambiciózní akce Pariah od tvůrců Unrealu!

Pariah

Oficiální stránky: http://www.pariahgame.com/
Výrobce: Digital Extremes (http://www.digitalextremes.com/)
Vydavatel: Groove Games (http://www.groovegames.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: Bude oznámeno

Dost bylo „spolutvůrství“! Tak právě tato věta zazněla ve studiích vývojářské společnosti Digital Extremes, kterou bude většina z vás znát coby spolutvůrce uznávaných sérií Unreal i Unreal Tournament. Schopný autorský tým se rozhodl rozčeřit herní vody na vlastní pěst a ve spolupráci s vydavatelem Groove Games tak pro všechny příznivce kvalitní akce kutí vlastní titul. Jeho jméno je Pariah a jak tvůrci sami nezastírají, jedná se o projekt přinejmenším ambiciózní.

   

Přestože jsou tvůrci prozatím skoupí na slovo a o svém titulu nehodlají příliš prozradit do veletrhu E3, můžeme vám nabídnout alespoň malý předkrm informací. Pariah se zařadí do škatulky first-person stříleček a jak je vzhledem k předchozím výtvorům Digital Extremes pochopitelné, i tentokráte jej vývojáři hodlají zaštítit technologií enginu Unreal Championship, pro který si "vypůjčili" množství inovací očekávané multiplayerové akce Unreal Tournament 2004. Grafika však nebude základem hry, za ten sami tvůrci označují singleplayerovou část, která má být podpořena propracovaným příběhem, kvalitními akčními scénami a pochopitelně také dobrou AI. Do sytosti se vyřádit vám jistě umožní také Havoc engine a tedy i realistické chování objektů. Mimo to se můžeme těšit také na multiplayer, to vše ve verzích pro PC a konzoli Xbox.

Co dodat? Těšme se na veletrh E3, kde nás tvůrci počastují nejen přívalem nových informací, ale několika vyvoleným umožní svůj titul na vlastní kůži vyzkoušet. V Los Angeles bychom se pak měli dočkat také zveřejnění termínu vydání.

Getica

Oficiální stránky: http://www.geticagame.com/
Výrobce: Digital Summoners (http://www.digitalsummoners.ro/)
Vydavatel: ?
Platforma: PC
Datum vydání: Nejdříve v roce 2005

Projekty vývojářů z východní Evropy bývají vždy velmi ambiciózní. Někdy se vysoké očekávání promění ve výjimečnou a zajímavou hru, bohužel i nadále převažuje zklamání a hry spíše průměrných, nedej bože podprůměrných kvalit. Na kterou stranu pomyslných vah úspěchu se zařadí nově ohlášený titul Getice vývojářského týmu Digital Summoners, zůstává prozatím nejasné. Jisté však je, že minimálně rumunští tvůrci jsou o svém úspěchu přesvědčeni.

Getica totiž nebude jen tak obyčejnou hrou. Ve své podstatě se totiž dočkáme dvou na sobě nezávislých kampaní 3D akčního RPG, odehrávajících se ve světě plném mytologie Getae. Hra hodlá stavět na původních RPG prvcích, dočkat bychom se tak měli rozmanitého a propracovaného světa, vývoje hlavního hrdiny, cechovního systému a především pak dostatku questů, které vás zabaví na celé hodiny. Důraz má být kladen zejména na zpracování světa, které by mělo být opravdu realistické. Společnost bude žít svým životem a nebude lehké se jen tak vetřít do přízně místním domorodcům.

Vráskou na čele vývojářského týmu tak prozatím zůstává pouze prázdná kolonka u jména světového vydavatele, i z tohoto důvodu není známo přesné datum vydání. Podle slov samotných tvůrců se však plné verze titulu Getica nedočkáme dříve než v prvním čtvrtletí příštího roku.

Knightblade: Final Flight

Oficiální stránky: http://www.3000ad.com/shots/kb.shtml
Výrobce: 3000AD Inc (http://www.3000ad.com/home.shtml)
Vydavatel: ?
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2005

Ambiciózní vývojářské studio 3000AD nás před několika týdny poctilo zajímavě vypadajícím RPG Universal Combat (ke kterému se mimochodem připravuje nový datadisk), mimo to však pro nás ve svých studiích kutí již od léta minulého roku také další hru - zajímavý akční výtvor Knightblade: Final Flight, který nás zavede do temných zákoutí vesmíru.

   

Ty budeme konkrétně probádávat v kůži velitelky Knightblade, kterou je sympatická dívčina jménem April Gage. Její léty prověřená vojenská jednotka tak byla vyslána do týla nepřátelské linie, aby zde pomohla osvobodit spřátelené síly. Jak se však dá očekávat, zdánlivě jednoduchý úkol přeroste v boj na život a na smrt - čeká vás tak celá řada prověřených zvratů a nepříjemných překvapení. Hra má nabídnout komplexní vesmír plný regionů, měst a vesmírných stanic, které budete moci na svých cestách prozkoumat. Těšit se můžeme na klasický boj v první osobě, ale také řízení mnoha pojízdných prostředků, včetně vesmírných stíhaček a korábů. Tvůrci také slibují obvyklé vychytávky ve stylu speciálních postav, které dokáží v určitých momentech podpořit morálku vašich lidí.

Knightblade: Final Flight je primárně ve vývoji pro konzoli Xbox, její majitelé by se tak této hry měli dočkat v třetím čtvrtletí příštího roku. Následovat bude také verze pro PC, pravděpodobně se zpožděním několika týdnů/měsíců.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A