Nové hry na obzoru: Barbie v salónu krásy

Originální multiplayerová realtime strategie Trash si vás získá * Máte už plán? Ne? Pak byste měli nějaký vymyslet - přichystejte se na žánrový mix v podobě francouzského The Plan * Pokud si kdokoliv z našich čtenářů rád hraje s panenkami, nechť mu neunikne titul Barbie: Salon krásy

Trash 

Homepage: www.inhumangames.com
Výrobce: Inhuman Games
Vydavatel: Inhuman Games
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2005

Zajímavý nezávislých projektů není nikdy dost, a tak si dnes představíme další. Jmenuje se Trash a jedná se o online realtime strategii zasazenou do postapokalyptické budoucnosti.

  

Trash vypadá na první pohled hodně nenápadně a poněkud poloamatérsky, nicméně při bližším pohledu zjistíte, že se jedná o velmi sofistikovanou záležitost. Realtime strategie s tolika herními prvky, vyváženou online hrou až pro 24 hráčů či náhodným generováním map se přeci jen tak nevidí. Grafický engine je postaven na DirectX 8, ale grafika není v tomto případě zdaleka to hlavní. Určující je tady hratelnost. A té nabízí Trash opravdu spoustu. Na herní systém je třeba si chváíli zvykat - máte na výběr dvě rasy a pět různých zdrojů, které je třeba sbírat. Válka v Trash se do značné míry podobá skutečné válce. Nemáte k dispozici nekonečné zástupy jednotek, musíte si dobře promýšlet, které jednotky si můžete dovolit vyrobit (i když ne tak důkladně jako třeba ve Warcraftu 3). Ale co hlavně, musíte koordinovat akce se svými spoluhráči! Takové vychytávky jako reálný dohled, dostřel či přesnost jednotek už jen dodávají na opravdovosti zážitku.

Trash, vzhledem ke svým kvalitám i minimální náročnosti na hardware, rozhodně stojí za vyzkoušení. Přibližně 20 MB betaverzi najdete ke stažení na oficiálních stránkách. Hru hraje běžně online kolem 20 hráčů, takže soupeře jistě najdete. Případě si můžete spolu se svými kamarády nebo skirmish proti počítači.

The Plan

Homepage: -
Výrobce: Monte Cristo
Vydavatel: Monte Cristo
Platforma: PC, PS2, Xbox
Datum vydání: -

Francouzská herní společnost Monte Cristo Games s hlavní základnou v Paříži se nebojí extravagantních projektů. Jedním z nich je i chystaný mix realtime strategie, adventury a akce s všeříkajícím názvem The Plan. Trochu to vypadá, jako když Thief potká Rainbow Six.

V The Plan se stanete vůdcem týmu zlodějů, kteří kradou cenné obrazy. Veškerá akce se tedy z logických důvodů odehrává uvnitř budov, většinou rozhlehlých a dopbře zabezpečených. Unikátní je v tomto případě zejména interface hry. Herní obrazovka je totiž rozdělena na několik částí. Horní, největší část, je určena pro ovládání celého vašeho týmu. Zbylé dvě spodní obrazovky jsou pohledem očí vašich kolegů. Jednotlivé obrazovky lze samozřejmě různě přepínat. Členové týmu jsou samozřejmě různě disponovaní, jeden je demoliční expert, druhý hacker a podobně. Každou z úrovní je navíc možné vyřešit různým způsobem.

Velice slibná, originální, ale zároveň také ambiciózní záležitost. Skloubit všechny výše zmíněné prvky dohromady tak, aby daly perfektně hratelný celek jistě nebude jednoduché. Pokud se to ovšem povede, můžeme se těšit na velmi zajímavý titul!

Barbie: Salon krásy

Homepage: www.cdprojekt.cz
Výrobce: Vivendi
Vydavatel: Vivendi
Platforma: PC
Datum vydání: červen 2005

A nakonec tu máme jednu pořádnou ulítlost! Hry typu Princess Maker jsou zejména v Asii (a tam zejména v Japonsku) navýsost oblíbené. Některým (zvláště nadaným) hráčům mohou připadat dokonce zábavné. Vlastně nikdo ani neříká, že nejsou. Jen to chce trochu odvahy je na vlastní klávesnici vyzkoušet. Odvážíte se i vy?!

    

Barbie: Salon krásy je novinka přichystaná CD Projektem na červen tohoto roku. Za cenu 599 Kč dostanete plně lokalizovanou hru pro děti, ve které je vaším úkolem zkrášlovat vybrané panenky. Jinými slovy, stanete se vizážistou či vizážistkou, která musí vybranou postavu připravit na jednu z osmi přichystaných událostí. Například premiéra velkofilmu, focení módy nebo svatební den. Svým svěřenkyním můžete pomoct s účesem, makeupem, nehty, ozdobami a samozřejmě oblečením.

Kdo si troufne? Třeba to nakonec i bude zábava! (pravděpodobně ale pouze pro čtyřleté děti)

Diskuze (2) Další článek: ECHO - ozvěny tajemných jeskyní

Témata článku: , , , , , , ,