Nové hry na obzoru: další Hvězdné Války jsou na cestě!

vytisknout velikost písma
Hvězdné Války alá Quake 3 Arena? Proč ne! Titul Star Wars Battlefronts vám ukáže, zač je toho loket! * Soldiers: Heroes of World War II - aneb Hidden & Dangerous z Ukrajiny * Bojte se, bojte, přicházejí služebníci Satanovi v ukrutné FPS jménem Hell Forces * A třešnička nakonec: Knight Rider byl úspěšný, bude druhý díl
Nové hry na obzoru: další Hvězdné Války jsou na cestě!

Star Wars Battlefront

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/games/battlefront/
Výrobce: Pandemic Studios (http://www.pandemicstudios.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: podzim 2004

Z lampiónů LucaaArts konečně oficiálně vyhřezla v kuloárech dlouho známá skutečnost, že se připravuje další StarWars hra. Tentokrát se jedná o multiplayerově zaměřenou akčňárnu Star Wars Battlefront, kterou pro Lucasy vyvíjí zkušená mezinárodní společnost Pandemic Studios (autoři například her Dark Reign 2, Battlezone 2, Army Men RTS).

     

    

Cílem multiplatformového titulu Battlefront není nic jiného než převést do interaktivní online podoby ty nejznámější bitvy z Hvězdných Válek. Hráči se tak budou moct zúčastnit například slavných bitev na Hothu, Naboo či Yavinu. K dispozici bude přibližně 20 různých typů vojáků, jak imperiálních, tak rebelů, ale i droidů a klonů. Každý voják má disponovat několika unikátními vlastnostmi, všichni bez rozdílu pohlaví či náboženství pak budou umět ovládat pozemní děla nebo více než 15 různých dopravních a střílecích prostředků (AT-ST, X-wing, speeder bike).

Battlefront si zapaří všichni, kteří mají předplacený Xbox Live nebo PS2 online a samozřejmě také pravověrní PCčkáři. Ti budou mít výhodu v tom, že jich bude moct hrát až 64 přes LAN (32 přes internet), zatímco konzolisté si zahrají vždy maximálně ve 32. Nespornou výhodou je podpora krafacích headsetů. Součástí Battlefrontu bude jednak několik multiplayerových módů, ale i nějaký ten singleplayer. Detaily bohužel zatím neznáme. A jak já to vidím? Quake 3 Arena ze světa Hvězdných Válek. Nic víc, nic míň.

Soldiers: Heroes of World War II

Oficiální stránky: http://www.codemasters.co.uk/soldiers/
Výrobce: Best Way
Vydavatel: Codemasters (http://www.codemasters.co.uk/)
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2004

Malé ukrajinské vývojářské studio se snaží prorazit do světa s napodobeninou české klasiky Hidden & Dangeours. O tom jestli se mu to podaří zatím není radno spekulovat, protože hra se má objevit teprve v létě. Každopádně si o ní ale můžeme prozradit několik základních faktů.

     

Jak už název napovídá, odehrává se to celé za 2. světové války. Hráč vystupuje jako velitel týmu elitních vojáků, jejichž úkolem je plnit zadané mise. Těch by mělo být něco kolem 25. Podobně jako H&D, ani Soldiers: Heroes of World War II nebude prachsprostá střílečka, půjde o něco trochu komplikovanějšího. Ostatně, takovéhle hry teď letí, jak dokazuje úspěch H&D2, Commandos 3 i neúspěch další české naděje jménem Korea: Forgotten Conflict. Takže jak jsem řekl, nepůjde o čistokrevnou střílečku, přimíšena bude i špetka té taktiky a strategie. Prostě se budete muset chvílemi zamyslet, no! Bolí to, ale co se dá dělat. Každou misi lze dohrát několika různými způsoby, ty dva základní jsou "prostřílej se až na konec" a "proplaz se až k cíli". Můžete hrát za Brity, Američany, Němce nebo Sověty. K dispozici budou autentické zbraně, vehikly i vojáci. K dispozici bude i multiplayer.

Hell Forces

Oficiální stránky: http://www.orion-mm.ru/hell/en/index.htm
Výrobce: Orion (http://www.orion-mm.ru/)
Vydavatel: Buka (http://www.buka.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: podzim 2004

Mladé ruské studio Orion přichází s originálním a zároveň i odvážným projektem a shodou okolností má hned na počátku jistého distributora, kterým nebude nikdo jiný něž známá Buka. Třeste se, Hell Forces má sice být ve stylu klasické FPS, ale v tak netradičním prostředí, že raději budete hrůzou zavírat oči. Celým příběhem se totiž vleče tenoučká nit satanistického spiknutí.

    

Hlavní hrdina Stephen Geist se snaží zjistit, co se stalo s jeho dávným přítelem. Na co nenarazí, Satan! Tedy, vlastně sám Satan tak docela ne, ale jeho vyznavači. Konkrétně takový Baphometh, to je dokonce služebník. Tfujtajblák jeden. Ruce pryč od něj, broky do zadnice mu nasypat, tak je to správné! Nekonečné pekelné legie se začínají ze svých smradlavých kobek drápat nahoru na svět a vy jste jediný, kdo je s pomocí svého arzenálu může zastavit. A zjistit pravdu. Jakou pravdu? Jó, tak to vám nepovím...

Každopádně technická stránka Hell Forces, to se musí nechat, vůbec nevypadá špatně. DOOM III to pravda není, ale to přeci nevadí - 300 000 polygonů na jeden frame a 5000 - 7000 polygonů na postavu vskutku není málo. Ostatně, mrkněte na screenshoty. A vezměte v úvahu, že do vydání zbývá ještě déle než půl roku.

Knight Rider 2

Oficiální stránky: http://www.knightridergame.com/
Výrobce: Davilex Games (http://www.davilex.com/)
Vydavatel: Davilex Games (http://www.davilex.com/)
Platforma: PC, PlayStation 2
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2004

Společnost Davilex Games, holandský producent a vývojář zejména béčkových produktů, ohlásil práce na pokračování titulu Knight Rider, svěže pojmenovaném Knight Rider 2. Jednička, i když budgetovka, měla docela úspěch (prodalo se 170 000 kopií), a tak není divu, že se z ní firma snaží vytřískat dál co se dá. Ostatně, proč ne.

(screenshoty jsou z jedničky)

     

KITT se tedy vrací a s ním i virtuální David Hasselhof ve své nejlepší formě. Klasický televizní seriál z 80. let měl po celém světě miliony příznivců, vždyť kdo kdy nesnil o nějakém tom superautě. Vývojáři vyslyšeli volání fanoušků a přidali značné množství vychytávek, dvojka má obsahovat víc akce, in-game filmečků, speciálních efektů, jednoduše řečeno bude filmovější a snad i atmosféričtější. Kdyby kluci opravdu mákli, mohl by z toho podle mého být klidně docela dobrý áčkový titul. Objeví se zde také nové tratě v  originálním prostředí. KITTovým (tedy i vaším) cílem bude opět zdárně plnit zadané mise a zranit přitom co nejméně civilistů a naopak zmrzačit maximální množství těch špatných.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

22.  8.  2017 | | 5 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A