Nové hry na obzoru: další Hvězdné Války jsou na cestě!

Hvězdné Války alá Quake 3 Arena? Proč ne! Titul Star Wars Battlefronts vám ukáže, zač je toho loket! * Soldiers: Heroes of World War II - aneb Hidden & Dangerous z Ukrajiny * Bojte se, bojte, přicházejí služebníci Satanovi v ukrutné FPS jménem Hell Forces * A třešnička nakonec: Knight Rider byl úspěšný, bude druhý díl
Nové hry na obzoru: další Hvězdné Války jsou na cestě!

Star Wars Battlefront

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/games/battlefront/
Výrobce: Pandemic Studios (http://www.pandemicstudios.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: podzim 2004

Z lampiónů LucaaArts konečně oficiálně vyhřezla v kuloárech dlouho známá skutečnost, že se připravuje další StarWars hra. Tentokrát se jedná o multiplayerově zaměřenou akčňárnu Star Wars Battlefront, kterou pro Lucasy vyvíjí zkušená mezinárodní společnost Pandemic Studios (autoři například her Dark Reign 2, Battlezone 2, Army Men RTS).

     

    

Cílem multiplatformového titulu Battlefront není nic jiného než převést do interaktivní online podoby ty nejznámější bitvy z Hvězdných Válek. Hráči se tak budou moct zúčastnit například slavných bitev na Hothu, Naboo či Yavinu. K dispozici bude přibližně 20 různých typů vojáků, jak imperiálních, tak rebelů, ale i droidů a klonů. Každý voják má disponovat několika unikátními vlastnostmi, všichni bez rozdílu pohlaví či náboženství pak budou umět ovládat pozemní děla nebo více než 15 různých dopravních a střílecích prostředků (AT-ST, X-wing, speeder bike).

Battlefront si zapaří všichni, kteří mají předplacený Xbox Live nebo PS2 online a samozřejmě také pravověrní PCčkáři. Ti budou mít výhodu v tom, že jich bude moct hrát až 64 přes LAN (32 přes internet), zatímco konzolisté si zahrají vždy maximálně ve 32. Nespornou výhodou je podpora krafacích headsetů. Součástí Battlefrontu bude jednak několik multiplayerových módů, ale i nějaký ten singleplayer. Detaily bohužel zatím neznáme. A jak já to vidím? Quake 3 Arena ze světa Hvězdných Válek. Nic víc, nic míň.

Soldiers: Heroes of World War II

Oficiální stránky: http://www.codemasters.co.uk/soldiers/
Výrobce: Best Way
Vydavatel: Codemasters (http://www.codemasters.co.uk/)
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2004

Malé ukrajinské vývojářské studio se snaží prorazit do světa s napodobeninou české klasiky Hidden & Dangeours. O tom jestli se mu to podaří zatím není radno spekulovat, protože hra se má objevit teprve v létě. Každopádně si o ní ale můžeme prozradit několik základních faktů.

     

Jak už název napovídá, odehrává se to celé za 2. světové války. Hráč vystupuje jako velitel týmu elitních vojáků, jejichž úkolem je plnit zadané mise. Těch by mělo být něco kolem 25. Podobně jako H&D, ani Soldiers: Heroes of World War II nebude prachsprostá střílečka, půjde o něco trochu komplikovanějšího. Ostatně, takovéhle hry teď letí, jak dokazuje úspěch H&D2, Commandos 3 i neúspěch další české naděje jménem Korea: Forgotten Conflict. Takže jak jsem řekl, nepůjde o čistokrevnou střílečku, přimíšena bude i špetka té taktiky a strategie. Prostě se budete muset chvílemi zamyslet, no! Bolí to, ale co se dá dělat. Každou misi lze dohrát několika různými způsoby, ty dva základní jsou "prostřílej se až na konec" a "proplaz se až k cíli". Můžete hrát za Brity, Američany, Němce nebo Sověty. K dispozici budou autentické zbraně, vehikly i vojáci. K dispozici bude i multiplayer.

Hell Forces

Oficiální stránky: http://www.orion-mm.ru/hell/en/index.htm
Výrobce: Orion (http://www.orion-mm.ru/)
Vydavatel: Buka (http://www.buka.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: podzim 2004

Mladé ruské studio Orion přichází s originálním a zároveň i odvážným projektem a shodou okolností má hned na počátku jistého distributora, kterým nebude nikdo jiný něž známá Buka. Třeste se, Hell Forces má sice být ve stylu klasické FPS, ale v tak netradičním prostředí, že raději budete hrůzou zavírat oči. Celým příběhem se totiž vleče tenoučká nit satanistického spiknutí.

    

Hlavní hrdina Stephen Geist se snaží zjistit, co se stalo s jeho dávným přítelem. Na co nenarazí, Satan! Tedy, vlastně sám Satan tak docela ne, ale jeho vyznavači. Konkrétně takový Baphometh, to je dokonce služebník. Tfujtajblák jeden. Ruce pryč od něj, broky do zadnice mu nasypat, tak je to správné! Nekonečné pekelné legie se začínají ze svých smradlavých kobek drápat nahoru na svět a vy jste jediný, kdo je s pomocí svého arzenálu může zastavit. A zjistit pravdu. Jakou pravdu? Jó, tak to vám nepovím...

Každopádně technická stránka Hell Forces, to se musí nechat, vůbec nevypadá špatně. DOOM III to pravda není, ale to přeci nevadí - 300 000 polygonů na jeden frame a 5000 - 7000 polygonů na postavu vskutku není málo. Ostatně, mrkněte na screenshoty. A vezměte v úvahu, že do vydání zbývá ještě déle než půl roku.

Knight Rider 2

Oficiální stránky: http://www.knightridergame.com/
Výrobce: Davilex Games (http://www.davilex.com/)
Vydavatel: Davilex Games (http://www.davilex.com/)
Platforma: PC, PlayStation 2
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2004

Společnost Davilex Games, holandský producent a vývojář zejména béčkových produktů, ohlásil práce na pokračování titulu Knight Rider, svěže pojmenovaném Knight Rider 2. Jednička, i když budgetovka, měla docela úspěch (prodalo se 170 000 kopií), a tak není divu, že se z ní firma snaží vytřískat dál co se dá. Ostatně, proč ne.

(screenshoty jsou z jedničky)

     

KITT se tedy vrací a s ním i virtuální David Hasselhof ve své nejlepší formě. Klasický televizní seriál z 80. let měl po celém světě miliony příznivců, vždyť kdo kdy nesnil o nějakém tom superautě. Vývojáři vyslyšeli volání fanoušků a přidali značné množství vychytávek, dvojka má obsahovat víc akce, in-game filmečků, speciálních efektů, jednoduše řečeno bude filmovější a snad i atmosféričtější. Kdyby kluci opravdu mákli, mohl by z toho podle mého být klidně docela dobrý áčkový titul. Objeví se zde také nové tratě v  originálním prostředí. KITTovým (tedy i vaším) cílem bude opět zdárně plnit zadané mise a zranit přitom co nejméně civilistů a naopak zmrzačit maximální množství těch špatných.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |