Nové hry na obzoru: další Might & Magic!

Francouzi z Arkane Studios chystají first-person střílečku ze světa Might & Magic - přichází Temný prorok! * Codemasters se přeci jen vydají do světa masivně multiplayerových online her - s RF Online * Epické akční RPG Mage Knight Apocalypse od Namco pouze pro PC
Nové hry na obzoru: další Might & Magic!
(na článku se pracuje)

Dark Messiah of Might & Magic

Homepage: www.mightandmagic.com/uk/darkmessiah/teaser/
Výrobce: Arkane Studios
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2006

Skoro to vypadalo, že po smrti 3DO už se fanoušci série Might & Magic žádných dalších dílů nedočkají. Jenže to by tu nesměl být Ubisoft, který licenci hbitě zakoupil a vrhnul se na produkci nových titulů. Nejprve oznámil pátý díl strategické série Heroes, aby vzápětí mohl přijít s akční fantasy FPS Dark Messiah of Might & Magic.

  

Za vývojem tohoto projektu stojí francouzští Arkane Studios, kteří debutovali s podobným projektem Arx Fatalis. Hlavním hrdinou Dark Messiah je jistý Sareth, vycvičený mocným mágem na boj proti Temnému prorokovi, který má přinést světu zkázu. Sareth však brzy zjistí, že není všechno zlato co se třpytí. Dokáže být skvělým bijcem a zároveň i čarodějem, takže si dosyta užijeme klasických soubojů i kouzlení. Celkem by se hra měla skládat z dvanácti rozsáhlých levelů. Díky Ubisoftu mohou Arkane využít jeden z nejpokročilejších enginů dneška, totiž Source engine od Valve. Podle toho také hra vypadá a hraje se - čekejte detailní modely postav, reálný fyzikální systém a další vymoženosti. Chybět samozřejmě nemůže multiplayer v několika módech.

Fanoušci série se bezesporu nemůžou dočkat, ale i pro ostatní hráče může být tohle hodně lákavá FPS.

RF Online

Homepage: www.codemasters.co.uk/rfonline/
Výrobce: CCR
Vydavatel: Codemasters
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2006

Po krachu projektu Dragon Empires málokdo věřil, že se Codemasters ještě někdy odváží vkročit do světa masivně multiplayerových online her. Jenže netrvalo dlouho a je tu oznámení o novém projektu RF Online.

    

Ten však není tak docela dílem Codemasters, nýbrž korejské společnosti CCR. V Jižní koreji ji hraje na jeden milion lidí. Codemasters si ji pouze licencovali a upraví ji pro celosvětový trh. RF Online je prý unikátním mixem fantasy a sci-fi, kde jde především o ultra-masivní bitvy hráčů proti hráčům. Odehrává se ve světě zvaném Novus, kde proti sobě válčí jednotlivé rasy a cílem každé z nich je ovládnout jej. Můžete hrát celkem za tři strany - elfy, mechy a roboty.

Korejci jsou online hrami posedlí, to víme všichni. Jestli se Codemasters podaří prodat tam úspěšný koncept i jinde, toť otázka.

Mage Knight Apocalypse

Homepage: www.namco.com/games/mkapocalypse
Výrobce: Namco
Vydavatel: Namco
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2006

Zajímavý projekt oznámila před časem společnost Namco. Jedná se o epické akční RPG jménem Mage Knight Apocalypse, postavené na původně stolní hře od firmy Wizkids.

Hráč se ujme role jednoho z pěti Ochránců, bojovníků, kteří přísahali na vlastní smrt, že budou potírat zlo, které se začalo šířit zemí. K dispozici budete mít stovky zbraní a dalších předmětů, jak už to tak v dobrých RPG bývá. Hordy nepřátel se na vás budou valit ze všech stran, od opravdu malých cucáků až po obrovské potvory. Finálním bossem pak bude pětihlavý Apocalypse Dragon. Kromě toho všeho hra nabídne samozřejmě také online hru pro více hráčů.

Hmmm... konzolová legenda se rozhodla vstoupit do světa PC. Mage Knight Apocalypse je prvním velkým projektem a rozhodně nevypadá špatně.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace