Nové hry na obzoru: další Warhammer

Zdá-li se vám žánr realtime strategií poněkud zatuchlý, počkejte si na Warhammer: Mark of Chaos * Anebo si již brzy vychunejte nové epické RPG Titan Quest od spolutvůrce Age of Empires * Nakonec vám představíme jednu zajímavou španělskou adventuru
Nové hry na obzoru: další Warhammer

Warhammer: Mark of Chaos

Homepage: -
Výrobce: Black Hole Games
Vydavatel: Namco
Platforma: PC
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2006

Překvapivá zpráva vyšlehla před dnem a nocí z herního nebe - chystá se nová realtime strategie ze světa Warhammeru! Oblíbená stolní hra se dočkala již několika herních reinkarnací, tu tahových, v poslední době však především realtimových (Warhammer 40k: Dawn of War od Relicu). Nový projekt Black Hole Games, kteří za sebou mají vynikající fantasy RTS Armies of Exigo, by se rád prodral mezi elitu žánru. Jak je dnes ve válečných RTS dobrým zvykem, čeká na nás především boj, a to jak v měřítku jednotek a desítek bojovníků, tak i v řádech tisíců vojáků. Měřítko bitev se má měnit často, nicméně vždy budeme oproštěni od klasického resource managementu a stavění základen. Jistě, budovy i stavění se sem tam objeví, vždy bude ale určeno pro boj. Jednou budete stavět farmy, abyste mohli rozšířit své stavy, jindy zase obléhací či obranné věže. Přichystány jsou čtyři z celkových sedmnácti ras světa Warhammeru. Můžeme se proto těšit na skvělou podívanou, a hutnou bitevní vřavu!

Titan Quest

Homepage: www.titanquestgame.com
Výrobce: Ironlore
Vydavatel: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: jaro 2006

Pěkně potichu si Brian Sullivan, jeden ze spolutvůrců série Age of Empires, kutí ve svém studiu Ironlore epické RPGčko s názvem Titan Quest. To nás zavede do starověkého Egypta a Řecka, mocností dávnověku. Zápletka se točí kolem Titánů, dávných bohů, kteří utekli ze svého vězení a hodlají nyní seslat svůj hněv na celý svět, položit jej na kolena. Rozpoutá se souboj starých a nových bohů, ve kterém to však budou lidé, kdo rozhodne o dalším osudu světa. Budete muset cestovat skrze známá místa starověku, jako bylo bludiště na ostrově Knóssos, Velké pyramidy či Vysuté zahrady v Babylónu. Vaším úkolem bude odhalit prastará tajemství, která pomohou Titány znovu spoustat do jejich okovů. Samozřejmě, že v průběhu cesty se vaše postava bude měnit a vyvíjet, vy budete určovat jakým směrem. Potkáte hordy monster, ale i zajímavých postav, které vám pohou ve vašem nelehkém úkolu. Už se těšíme!

  

The Shadow of Aten

Homepage: www.theshadowofaten.com
Výrobce: Silicon Garage Arts
Vydavatel: -
Platforma: PC, Xbox 360
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2007

Španělská společnost Silicon Gagrage Arts nedávno zlehounka poodkryla roušku tajemství nad svým prvním herním projektem The Shadow of Aten. Půjde o akční adventuru, ve které se hráči zhostí role dobrodruha Allana Scotta, který se bude muset ponořit hluboko do historie dávného Egypta. Nicméně děj se bude odehrávat ve 30. letech minulého století právě v Egyptě. Narazíte tam na spoustu tajemství, pokladů, polopravd a především nebezpečí, která bude nutné překonávat. Zápletka je založena na skutečných podkladech o bohu Atenovi, což mělo být údajně první monoteistické náboženství na světě. V každém případě, SGA je poměrně zkušené studio v oblasti vizualizací, a tak můžeme čekat, že do konce roku 2007 nám naservírují zbrusu nového Indiana Jonese, jen pod trochu odlišným názvem a v pekelně dobré grafice.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A