Nové hry na obzoru: datadisk k Rollercoaster Tycoon 3

Soaked! je název nového datadisku k RT3 * TrackMania, vzpomínka na staré dobré Stunts, se v Evropě dočkala i přes zjevné nedostatky velmi vřelého přijetí, chystá se dodatek v podobě TrackMania Sunrise * Atari uvádí strategii Tycoon City: New York
Nové hry na obzoru: datadisk k Rollercoaster Tycoon 3

Rollercoaster Tycoon 3: Soaked

Homepage: www.rollercoastertycoon.com
Výrobce: Frontier Developments
Vydavatel: Atari
Platforma: PC
Datum vydání: červen 2005

Všichni megalomanští budovatelé, slyšte! Řítí se na vás první datadisk k veleúspěšnému třetímu pokračování Rollercoaster Tycoonu, které dokázalo takřka nemožné - přesunulo výstavbu parku z miloučkého 2D do ještě víc miloučkého 3D. Lidičkové jsou tam sice trochu hranatí, ale jinak je to veliká paráda. Datadisk Soaked! ("promočený") přináší nové atrakce, nové možnosti, nové lidičky, prostě velkou spoustu nových novot.

  

Celkem David Braben a jeho kolegové z Frontier Developments chystají na padesát nových atrakcí, jejichž hlavní součástí je voda. Dočkáme se tedy obrovských (ale skutečně obrovských!) tobogánů, vodních skluzavek, bazénů a nejrůznějšího dalšího vybavení. Dechberoucí čísla vám budou předvádět skákající delfíni, ale i obrovské kosatky v akváriích. Oči vám pak vypálí laserová vodní show! Inu, co více si přát?

Rollercoaster Tycoon 3 svou oblíbeností zejména v Americe skvěle sekunduje samotným The Sims 2 a obě veskrze budovatelské hry předvádějí to nejlepší, co mohou. A samozřejmě se z toho snaží maximum vytěžit. Dokud je to pořádná zábava, není důvod mít jim to za zlé, ba naopak.

TrackMania Sunrise

Homepage: www.trackmaniagame.com
Výrobce: Nadeo
Vydavatel: Digital Jesters
Platforma: PC
Datum vydání: jaro 2005

Arenalinové závody jezdců, kterým chybí pud sebezáchovy, tak nějak by se dala ve stručnosti charakterizovat arkádová závodní online hra Trackmania. I přes své nemalé úspěchy ale měla své, poměrně zásadní chyby, které se vývojáři snaží odstranit a naopak přidat nové vychytávky v přídavku s podtitulem Sunrise.

    

Původní Trackmania je v něm vylepšena po všech stránkách, zejména pak té audiovizuální. Starý dobrý herní systém plný záodního nadšení zůstal zachován, stejně jako frenetické online "bitvy" a propracovaná asfaltová kolbiště. Přibyla však nová, zejména na pobřeží Pacifiku, ostatně odtud také název hry, a s nimi také nové stroje. Některé z nich mohou dosahovat něuvěřitelných rychlostí až 400 km/h. Právě pro takové jsou určeny nové kaskadérské "překážky", na kterých stačí zavadit pohledem a dělá se vám nevolno. Přibyly také dva nové herní módy Platform a Crazy. Svou káru si můžete nově upravovat podle svého, stejně tak si můžete stavět vlastní tratě díky přiloženmu editoru. Anebo stahovat tisíce těch, které jsou zdarma k dispozici na internetu.

Podle prvních ukázek a dojmů je TrackMania Sunrise více než kvalitním nástupcem původní závodní arkády. Skvělá zábavá na deštivá letní odpoledne!

Tycoon City: New York

Homepage: www.atari.com/tycooncity
Výrobce: Deep Red
Vydavatel: Atari
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2005

Zcela nečekaně ohlásila vydavatelská společnost Atari přípravu budovatelské hry Tycoon City: New York, ve které se hráč může stát skutečným magnátem. Jeho úkolem je vybudovat na Manhattanu své obchodní impérium. Cíl je jediný: stát se jedním z nejváženějších občanů New Yorku.

A právě o New Yorku celá tahle hra bude. Narazíte v ní na slavné newyorské budovy, památky, obchody, a tak dále. Celý ten obrovský desetimiliónový, neustále se měnící New York bude jen váš. Samozřejmě začnete v nuzných podmínkách malého podnikatele, který se pomalými krůčky musí probojovat až na vrchol. Časem si budete moct osahat až sto různých obchodních činností, včetně toho, že se stanete majitelem nočního klubu, restaurace, hotelu, promotérem anebo divadelníkem. O vše a nejen to bude v Tycoon City: New York možné.

Jenomže... bude to někoho bavit? Nachytá Atari nějaké hráče jenom na tom, že "je to celé v New Yorku"? A jak se vývojářům vůbec podaří prezentovat celou tu hru na podnikatele? Toť otázka. Pro ty ostatní je tu stále ještě nepřekonaný Transport Tycoon, případně Sim City.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A